Na koniec 2018 roku nasze miasto zamieszkiwało 30 611 mieszkańców – 29 826 osób zameldowanych na pobyt stały oraz 785 osób zameldowanych na pobyt czasowy.
Rok wcześniej ratusz podawał, że Mławę zamieszkiwało 29 836 osób.
W zeszłym roku miastu przybyło 313 najmłodszych mieszkańców – 150 chłopców i 163 dziewczynki.
– Najczęściej nadawanymi imionami dla dziewczynek były: Zuzanna, Zofia, Alicja. Wśród chłopców najbardziej popularnymi imionami w Mławie okazały się: Antoni, Jan, Kacper – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława.
W 2017 r. nowo narodzonym przedstawicielkom płci pięknej najchętniej nadawano imię Lena, dużą popularnością cieszyły się też Zofie i Marie. Najbardziej modne wówczas imiona męskie to Antoni, Aleksander i Franciszek.
W ciągu minionych 12 miesięcy pełnoletniość osiągnęło 314 młodych obywateli Mławy, a wydział spraw obywatelskich wydał 2 754 dowody osobiste. 971 osób dokonało zameldowania na pobyt stały oraz przemeldowania w obrębie miasta, a na pobyt czasowy zameldowano 1 249 osób.
– Urząd Stanu Cywilnego w Mławie sporządził w 2018 roku 189 aktów małżeństwa, 524 akty zgonu i 591 aktów urodzenia. Do 63 aktów małżeństw dodaliśmy wzmianki o ich rozwiązaniu przez rozwód – zdradza rzeczniczka.
Kochają i to nawet bardzo, dlatego dają klasyczne imię 🙂
Nie rozumiem jak w tych czasach można dać dziecku na imię Zofia, Antoni lub Jan.. Ci rodzice chyba nie kochają swoich dzieci krzywdząc je tak..
Pewnie lepsza opcja to Brajanki, Oskarki itp?
Chyba ciebie skrzywdzono imieniem np…. Brajan albo Aksell.
A konkretnie ile osób mieszka w Mławie. Chodzi o osoby zameldowane na pobyt stały. z powyższego trudno wywnioskować ponieważ przybyło najmłodszych 313 a akty urodzenia wydano na więcej niż się urodziło ? tj. 591 sztuk. Odejmując 524 akty zgonu to realnie przybyło ile ? – 67?
Redakcjo co to za informacja? Poprawcie się.
W mławskim szpitalu rodzą się też dzieci z powiatu i innych miejscowości. Nie tylko z samego miasta Mława. Akt urodzenia zawsze wiąże się z miejscem urodzenia… Stąd ta różnica 😉