Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie uruchamia dwa nowe kierunki studiów – logistykę i pracę socjalną – na poziomie studiów licencjackich o profilu praktycznym.
Decydując się na logistykę student ma do wyboru dwie specjalności: logistyka i spedycja w transporcie drogowym oraz logistyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym.
W programie studiów szczególną wagę położono na przedmioty związane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych w prowadzeniu operacji logistycznych. Pracownie komputerowe uczelni dysponują specjalistycznym oprogramowaniem do zarządzania firmami produkcyjnymi i transportowymi. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników firm, którzy mają z tym oprogramowaniem do czynienia na co dzień.
Ponieważ rynek usług logistycznych jest w dużej mierze rynkiem międzynarodowym studenci poznawać będą podstawy jego prawnego uregulowania nie tylko w Polsce, ale i na terenie całej Unii Europejskiej. Temu także służyć będą zajęcia warsztatowe z komunikacji społecznej, pozwalające na prowadzenie negocjacji z partnerami z różnych kręgów kulturowych, a także nauki języków obcych na poziomie B2.
Ponadto w trakcie studiów studenci będą mieli możliwość zapoznania się z pracą wielkich centrów przeładunkowych, znajdujących się w Modlinie czy Mszczonowie.
Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia na wybranych uczelniach.
Kierunek praca socjalna to kształcenie w specjalnościach praca socjalna w pomocy społecznej oraz praca socjalna w obszarze przemocy i uzależnień.
Praktyczny charakter kierunku pozwala na pracę z klientem, grupami społecznymi i szeroko rozumianą społecznością lokalną w instytucjach realizujących zadania w zakresie opieki społecznej i pracy socjalnej. Interdyscyplinarna wiedza z zakresu dziedziny nauk społecznych oraz dziedzin nauk: humanistycznych, nauk o zdrowiu, prawnych i ekonomicznych w połączeniu z zajęciami praktycznymi i praktykami zawodowymi, umożliwia wprowadzanie zmian w funkcjonowaniu klientów przy ich aktywnym udziale. Uzyskana wiedza i umiejętności pozwolą również absolwentom na prowadzenie i zarządzanie projektami oraz instytucjami realizującymi zadania z zakresu pomocy socjalnej.
Absolwenci kierunku praca socjalna mogą być zatrudniani w gminnych, powiatowych, wojewódzkich i rządowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej jak również w podmiotach leczniczych, placówkach resocjalizacyjnych, fundacjach oraz w instytucjach, które realizują zadania z zakresu polityki społecznej i pracy socjalnej.