Zadłużony na około 20 milionów złotych mławski szpital można uratować – taki wniosek przedstawił audytor. Jakim kosztem? Potrzebne są radykalne działania, jak likwidacja oddziału ginekologii i likwidacja łóżek, które miały być puste. Rada powiatu zgodziła się na zmianę przepisów, ażeby dyrektor SP ZOZ mógł podejmować szybkie decyzje.
Mławski szpital można uratować. Jakim kosztem?
Mławski szpital można jeszcze uratować – taki wniosek przedstawił audytor, który w wyniku swojej pracy stwierdził, że mławska jednostka jest zadłużona na 20 milionów zł. Na tę kwotę składają się niewypłacone należności pracowników, składki wobec ZUS, a także nieopłacone faktury za materiały i energię.
Radykalne działania
We wskazaniach z audytu znajdują się radykalne działania, które mają pomóc zadłużonemu szpitalowi. Jednym z nich jest całkowita likwidacja oddziału ginekologii, innym – dostosowanie świadczonych usług do potrzeb tutejszej społeczności. Okazuje się, że wiele łóżek stało pustych, ponieważ nie było zapotrzebowania na konkretne usługi medyczne, w efekcie nie przynosiły żadnego dochodu.
Radni zgodzili się na zmianę wewnętrznych przepisów jednostki, tak by dyrektor szpitala mógł samodzielnie podejmować szybkie i radykalne działania, nie czekając na zgodę organów zwierzchnich.
Na każdej radzie siedzą odpowiedzialni za ten stan. KTO ZA TO ZOSTANIE UKARANY? NIKT
To dobra wiadomość dla Mławian.
Im wiecej zamkną oddziałów tym być może w Mławie spadnie śmiertelność zgodnie z tym ,że 3 przyczyna zgonów to działalność medyczna( to mówi statystyka w USA).
cyt.”błędy w sztuce lekarskiej i zatrucie lekami są trzecią przyczyną zgonów w Ameryce, po chorobach sercowo naczyniowych i nowotworach.
Więc jak to jest z tą współczesną medycyną, która tylko w USA uśmierca w ciągu roku ponad 200 tysięcy ludzi?
Jak wytłumaczyć fakt, że czasie strajków lekarzy, gwałtownie spada śmiertelność? Gdy kilkanaście lat temu wybuchł w Izraelu strajk generalny lekarzy, to w trakcie 4 miesięcy jego trwania śmiertelność spadła o 30%!.
W Polsce w pierwszych 4 miesiącach trwania tak zwanej pandemii w roku 2020- gdy szpitale i przychodnie zdrowia zostały zamknięte dla pacjentów- śmiertelność spadła do najniższego poziomu od czasów II wojny światowej, czego szokującym objawem było likwidacja ponad 6 tysięcy firm pogrzebowych. Po 4 miesiącach śmiertelność „poszybowała” w górę, gdy białe kitle zaczęły leczyć ludzi „na kowida” odmawiając wszelkich terapii innym pacjentom, co spowodowało tak zwaną śmiertelność ponad wymiarową w ilości ok 250 tysięcy ludzi!+
WYMODEROWANO
kto może ucieka, to miasto umiera juz od bardzo dawna, zamknąć tą umieralnie.
Zamknąć bo co tam się dzieje przekracza ludzkie pojęcie. Znieczulica. Umieralnia. Pacjent i rodzina traktowani jak śmieci. Brak umiejętności i kompetencji wśród pracowników a przede wszystkim serca i empatii
Wariatów robią z ludzi . 20 milionów złotych??? Co to za grosze dla ratowania placówki leczniczej gdzie obowiązkiem jest leczyć pacjentów którzy płacą składki przez całe życie.
no, rolnicy , zwłaszcza ci z jednym hektarem, pracujący na budowie, 70 % w KRUSIE ??? bo ci prawdziwi rolnicy ciężko pracują, i powinni mieć dotację do pracy,bezrobotni, matki niepracujące,??? beneficjenci mops ???, Oj, płacimy miliony, a jak 30 lat siedzimy w Anglii, to na leczenie darmowe też wracamy do kochanego, starego kraju, wystarczy być jeden dzień w Urzędzie Pracy,i już się należy i na to płacimy całe życie składki,żeby inni mogli skorzystać.Nawet ci najbardziej pokrzywdzeni przez los mają zabierane 9 % składki, a młodym, zdrowym się należy za darmo.Jakie to wzniosłe,i ludzkie, nieświadomie pomagamy innym.Powinny być dopłaty do leczenia, uzależnione od stażu płacenia składek.
Nie za bardzo rozumiesz o co chodzi, delikatnie mówiąc.
Czy złożono zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa ?
Radny [WYMODEROWANO] tyle kadencji siedzą w tej Radzie. Tak doprowadzili szpital?