Został rozstrzygnięty już drugi przetarg na budowę najlepszej w Polsce „Mławskiej Skoczni-Tyczka”, która powstanie w ramach modernizacji „Stadionu Piłkarsko-Lekkoatletycznego”. Zwycięzcą, po raz drugi, została korporacja budowlana „TAMEX Obiekty Sportowe SA”.
Stadion piłkarsko – lekkoatletyczny w Mławie od lat oczekuje na modernizację. Teraz to się stanie dzięki pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja jest rozłożona na dwa lata, a budowa w/w skoczni, jest zaplanowana na rok 2020.
W Mławie już są dwa zeskoki, które jednak muszą być zabezpieczone zamykanymi, najazdowymi obudowami.
Powstaną dwa rozbiegi, jeden w technologii „MONDO”, a drugi „CONICA”, nieduża część obiektu będzie przeznaczona na zajęcia szkoleniowo-treningowe. Skocznia będzie nagłośniona, oświetlona (przystosowana do transmisji TV), z widownią (trybuny) dla około 450 osób.
Jest to świetna wiadomość, nie tylko dla 15-letniej Gabrysi Goschorskiej, jednej z najlepszych polskich tyczkarek najmłodszego pokolenia, ale także dla „Tyczkarskiego Centrum Szkolenia Początkowego w Wiśniewie, pod Mławą”.
Akademia-Klub Tyczkarek/Tyczkarzy MAL-MKLA Mława, pod patronatem prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, burmistrza Miasta Mława i starosty Powiatu Mławskiego, zamierza w dniu 26 września (sobota) 2020 r. zorganizować „Ogólnopolskie Zakończenie Sezonu Tyczkarskiego AD 2020”, połączone z „Uroczystym Otwarciem Mławskiej Skoczni-Tyczka”, gdzie także będą się popisywać najmłodsi, z kategorii „krasnoludki”.
Na tej skoczni będą organizowane bardzo ciekawe imprezy pt. „Z tyczką przy muzyce”, w różnych kategoriach wiekowych, zapraszając do tej imprezy tyczkarki/tyczkarzy klasy międzynarodowej.
Imprezy będą dużą atrakcją dla mieszkańców: Mławy, powiatu mławskiego i najbliższych okolic.
Ma ktoś plany jak to ma wyglądać?
Ale słyszałem że nie będzie planowanych trybun na łuku. Ponieważ dofinansowanie z ministerstwa mogło dotyczyć tylko obiektów lekkoatletycznych.