Osiemdziesięciu jeden nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Do mławskiej jednostki trafi dwóch z nich.
Wczoraj (16 lipca) nowi funkcjonariusze (78 mężczyzn i 14 kobiet) złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął komendant wojewódzki policji insp. Michał Ledzion. Teraz przed nowo przyjętymi sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu. Wśród ślubujących był funkcjonariusz, który po 12 latach zamienił mundur brytyjskiej policji na ojczyste barwy.
Policjanci po szkoleniu służyć będą w 20 jednostkach naszego garnizonu (w Ciechanowie – 4, Garwolinie – 3, Grójcu – 6, Kozienice – 4, Łosicach – 1, Mławie – 2, Ostrowi Maz. – 3, Płońsku – 2, Przysusze – 2, Pułtusk – 6, Siedlcach – 6, Sochaczewie – 5, Węgrowie – 2, Wyszkowie – 3, Zwoleniu – 3, Żurominie – 1, Żyrardowie – 8, SPPP w Płocku – 11, SPPP w Radomiu – 8, KWP w Radomiu – 1).
W roku 2020 komendant wojewódzki planuje przyjąć do służby nowych funkcjonariuszy w trybie jeszcze trzech naborów.
Następni młodzi którzy będą chcieli się wykazać i będą wystawiali mandaty za byle co.
Dobrze gadasz
Taak jest zapotrzebowanie na policjantów bo dotychczasowi odeszli na emeryturę po 15 latach pracy, w tym ci którzy wykonywali pracę biurową np. rzecznicy prasowi.
Ja bym ten problem braku policjantów bardzo szybko rozwiązał podnosząc wymagany wiek emerytalny (staż) na lat 30 a nie 15.
Teraz wyobraźcie sobie państwo taki po 15 latach pracy będzie pobierał dozgonnie emeryturę a jeszcze zablokuje komuś etat bo może iść do innej pracy nie tracąc tej emerytury.Podobnie ze strażakami, sędziami itd.
To jest sprawiedliwość w Polsce.
I nie chcę słyszeć, że mogłeś być policjantem za moich młodych lat liczyły się znajomości i układy w przyjęciach do policji a tym bardziej straży pożarnej, ja ich nie miałem. Więc nie mówcie, że też mogłem być po 15 l na emeryturze.