Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie otrzymała dotację z Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 1 miliona złotych.
Dzięki wsparciu (kwotą 1 miliona złotych) z Ministerstwa Edukacji i Nauki, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie (z wydziałami w Mławie) będzie realizować przedsięwzięcie „Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości”.
Program czerpie z doświadczenia zdobytego podczas pandemii oraz wypracowanych wówczas innowacyjnych rozwiązań innowacyjnych rozwiązań zarówno z zakresu dydaktyki jak i organizacji czy prowadzenia zajęć praktycznych w tym trudny czasie. Ministerstwu szczególnie zależy na wzmacnianiu kształcenia praktycznego ze szczególnym uwzględnieniem pielęgniarstwa.
Za ten 1 milion zostanie wykonane 19 różnych ważnych dla uczelni przedsięwzięć wśród nich te:
- Wyposażenie Pracowni Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Ratownictwa w Sytuacjach Kryzysowych oraz Pracowni Techniki i Taktyki Kryminalistycznej (fantom, zestaw do pozoracji ran, nosze, kamera ze statywem, laptop, oświetlenie, nagłośnienie i projektor do realizacji, rejestracji i ewaluacji zajęć, plansze dydaktyczne, fantom szkoleniowo-ratowniczy, 5 drogomierzy mechanicznych, 5 testerów do weryfikacji autentyczności banknotów i dokumentów, mikroskop stereoskopowy z oświetleniem do badania materiału dowodowego, plansze dydaktyczne). Zakup zestawów wyposażenia do realizacji zajęć terenowych na potrzeby kierunku
- Modernizacja laboratorium komputerowego na potrzeby przedmiotu techniki symulacyjne w elektronice oraz metrologia i programowalne układy logiczne (zakup oprogramowania NI Multisim – wersja akademicka dla 10 stanowisk, 4 stanowiska komputerowe i oprogramowanie Ni LabView)
- Utworzenie stanowisk laboratoryjnych do projektowania, montażu i testowania systemów do przedmiotu pracownia techniki mikroprocesorowej i oprogramowania przez zakup systemów mikroprocesorowych FORBOT Raspberry Pi 4B z wyposażeniem w moduły rozszerzeń.
- Doposażenie i modernizacja Laboratorium Logistyki ( m.in. Zakup oprogramowania Tachospeed EDU 1TC- podstawa ITD i Moduł ewidencyjny PIP, zakup oprogramowania Tachospeed EDU Moduł rozszerzony kontrolny , zakup czytnika TS PRO1 kompatybilnego z oprogramowaniem Tachospeed Edu)
- Doposażenie laboratorium Technik Wytwarzania i Budowy Maszyn w Zakładzie MiBM (zakup multimateriałowej drukarki 3D z niezbędną infrastrukturą stanowiska pracy, zakup używanego auta terenowego do nauki praktycznych umiejętności i prac badawczo-rozwojowych dla studentów i koła naukowego, laweta do transportu samochodu terenowego na badania i testy terenowe)
- Doposażenie laboratorium architektury systemów i sieci komputerowych. (zakup serwera do bazy danych SAP HANA. RAM – 32 GB CPU4 HDD: 512 GB, zakup systemu pomiarowego w sieci bezprzewodowej). Utworzenie laboratorium multimedialnego wyposażonego w nowoczesny zestaw do edukacji stacjonarnej, zdalnej oraz mieszanej. (zakup systemu zbierania danych Data Logger z rejestratorem do współpracy z panelami solarnymi, zakup drona programowalnego z kamerą, zakup sprzętu multimedialnego na potrzeby pracowni)
7. Stworzenie pracowni treningu kompetencji komunikacyjnych i społecznych oraz pracowni radzenia sobie ze stresem
8. Doposażenie istniejacego Monoprofliowego Centrum Symulacji Medycznej na potrzeby wirtualnej symulacji medycznej oraz pracowni anatomiczno-fizjologicznej
9. Zakup gry decyzyjnej Expreso na potrzeby przedmiotu „… gry decyzyjne”.
I na to wszystko 1 000 000 zł ? no tak, jak przetargi się wygrywa wiadomo jak to się nie ma co dziwić