Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w niedzielę 14 lipca o godzinie 18.00 w Parku Miejskim w Mławie. Wstęp wolny.
Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w parku
Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej jest jedną z imprez towarzyszących w ramach Dni Mławy.
– Nie ma drugiego takiego zespołu w Polsce, który tak doskonale łączyłby tradycyjne przedwojenne muzyczne brzmienia z nowoczesnością. Piosenki dwudziestolecia międzywojennego w ich wykonaniu zachwycają nawet najbardziej wymagających melomanów. Warszawska Orkiestra Sentymentalna to przedwojenna Orkiestra 2.0 – fascynacja złotą erą polskiej muzyki rozrywkowej i sięganie do zapomnianych często przebojów bez zamykania ich w muzeum. Udowadnia, że muzyka sprzed prawie 100 lat świetnie sprawdza się tu i teraz – w klubie, na koncercie, na potańcówce czy w słuchawkach. Tanecznie, lekko, pomysłowo, ale i z szacunkiem do przedwojennych aranży i warszawskiej muzycznej historii — zachęcają do udziału w koncercie organizatorzy.
W niedzielę od godziny 18 usłyszymy w mławskim parku zapomniane szlagiery, wzruszające walce, namiętne tanga, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, świat Astona, Tuwima, braci Goldów, Ordonówny. Usłyszymy to, co najlepsze z dawnej sceny, radia i srebrnego ekranu. W Warszawska Orkiestra Sentymentalna dba o ducha dawnej Warszawy, a zarazem świetnie czuje się w XXI wieku.
„Orkiestra zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, do tańca i porywów serca zachęcała na płytach „Umówmy się na dziś” (2016) i „Tańcz mój złoty” (2017), do wspólnego śpiewania wraz ze „Śpiewnikiem kolędowym” (2017), do refleksji nad żołnierską codziennością na albumie „Płyń Wisełko” (2018). Dziś na dobre zadomowiła się na krajowej scenie muzycznej, mając w dorobku setki koncertów i nagrywając dla radia i telewizji, dała się także poznać słuchaczom we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie i w Rosji. WOS wciąż się rozwija i ewoluuje, do swojego repertuaru włączając również nowsze piosenki – wykonane niezmiennie z wdziękiem, charakterystycznym stylem i doskonałą muzyczną jakością. Usłyszenie w ich wykonania hitów kabaretowych przedwojenni artyści stołecznych kabaretów, dancingów i rewii nieprzerwanie mogli bawić wszystkich spragnionych muzycznej rozrywki…? Sentymentowi trudno jest się oprzeć. Ale może też stanowić wspaniałe źródło inspiracji.” – opis ze strony https://orkiestrasentymentalna.pl.
Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.
Źródło: MDK