Rozpoczęły się prace, mające na celu rewitalizację wieży ciśnień – jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów w Ciechanowie. Zagospodarowany zostanie również teren wokół wieży, gdzie powstaną m.in. park nauki, zielona polana, fontanna typu „dry plaza”, restauracja i atrakcje dla najmłodszych. Inwestycja zakończy się w 2018 roku.
Odnowienie obiektu polegało będzie na przystosowaniu konstrukcji wieży do nowych funkcji bez ingerencji w jej „matematyczny” kształt. Teren wokół wieży stanie się ogrodem sztuki, stanowiącym estetyczne przedpole dla parku nauki.
W ramach projektu zaplanowano utworzenie fontanny z 16 dyszami prostymi wokół wieży oraz 8 dyszami wewnątrz jej struktury nośnej wraz z podświetleniem. Do wieży będzie można podejść trzema alejkami. Powstaną także betonowe alejki ze spadkami umożliwiającymi zabawy najmłodszym – latem będą to tory dla rowerów, rolek i deskorolek, zimą – tory saneczkowe ze ślizgawką na placu pod wieżą. Przed frontem inwestycji został zaprojektowany parking i powierzchnie utwardzone.Zgodnie z projektem, obok wieży powstanie dwukondygnacyjny budynek, w dużej mierze przeszklony. Dla zachowania bezpieczeństwa teren będzie ogrodzony i monitorowany.
Na poziomie podziemnym „-1” przewidziano foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety, serwerownię, pomieszczenie konserwatorskie, majstrownię oraz maszynownie fontanny. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wyniesie 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Centrum nauki zlokalizowane zostanie po lewej stronie od wejścia. Będzie tam m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi, a konstrukcja wieży i zamknięta w niej symbolika matematyczna będzie podstawowym materiałem poglądowym. Miasto podejmuje ścisłą współpracę z Centrum Nauki Kopernik oraz środowiskami naukowymi.
Wieża ciśnień, która została zaprojektowana w 1972 roku przez architekta Jerzego Bogusławskiego jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Ciechanowie. To zbiornik wyrównawczy, który znajduje się w najwyższym miejscu w mieście od lat 80-tych jest całkowicie nieużytkowany.
Obecne władze miasta zawiązały partnerstwo z Powiatem Ciechanowskim oraz Politechniką Warszawską i złożyły wniosek o dofinansowanie rewaloryzacji wieży ciśnień oraz zabytkowej kamienicy przy ul Warszawskiej 18. Na cały projekt pozyskano dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln zł.