Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 07.04.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 07.04.2020
Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 185 / (19)
Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 58 / (0)
Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 1 / (0)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (0)
liczba zgonów powiązanych z COVID-19: (0)
PPIS w Mławie informuje, że osoba z wynikiem dodatnim uzyskała 2 ujemne wyniki badań w kierunku koronawirusa, w związku z powyższym, osobę kwalifikujemy jako ozdrowieńca. PPIS w Mławie informuje, że na terenie powiatu mławskiego nie ma osób z wynikiem dodatnim w kierunku koronawirusa.
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus
Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.
Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.
Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.
Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.
Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.
Może ktoś by się zajął mławskim [WYMODEROWANO].
W innych sklepach jakoś sobie radzą z liczeniem klientów, a tam jest koszmar.
Ustawili pewną ilość wózków i każdy klient ma wchodzić z wózkiem, nieważne czy po jeden artykuł czy po więcej.
Na wszystko zgoda, tylko te wózki nie są odkażane w żaden sposób, klient przejmuje taki wózek przed sklepem od klienta wychodzącego ze sklepu.
To jest skandal.
Na tym wózku może sobie spokojnie roznosić się wirus COVID-19.
Chcesz wejść bez wózka zostajesz bezprawnie zatrzymany.
Dodam tylko, że nawet odkażanie ma sens tylko wtedy, gdy dana rzecz może sobie swobodnie wyschnąć. Jeśli taki wózek nawet spryska się środkiem odkażającym winien on postać do wyschnięcia żeby następny klient mógł go bezpiecznie użytkować.
A kiedy ktoś wymyśli skuteczne leki na ten wirus?!