O zajęcie się sprawą oświetlenia na os. Kopernika poprosił nas czytelnik. Napisał, że od jakiegoś czasu nie ma tam na ulicach światła. Latarnie są wyłączone przez całą noc.
– Niech burmistrz mówiąc kolokwialnie „nie ściemnia”, że latarnie są wyłączane rotacyjnie, bo światła nie ma ciągle na tych samych ulicach. Co więcej, latarnie nie powinny być wyłączane w ogóle. Ja rozumiem oszczędności, rozumiem że rok wyborczy i są obietnice. Ale chyba bezpieczeństwo obywateli też jest ważne? Przecież jak zaczną ginąć na tych ulicach w wyniku np. wypadków komunikacyjnych to wpływy z podatków też spadną – oburzał się mławianin.
Jak ustaliliśmy w ratuszu, miasto Mława nie stosuje przerw w oświetleniu ulicznym osiedli mieszkalnych. Nie prowadzi także oszczędnościowego wyłączania lamp, ale sukcesywnie wymieniania oświetlenie na energooszczędne, z wykorzystaniem technologii LED. Przerwa nocna – między 23.00 a 5.00 – stosowana jest wyłącznie na ulicach wjazdowych do miasta: Działdowskiej, W. Szczęśnej-Lesiowskiej, Abp. Nowowiejskiego, Padlewskiego, części ul. Płockiej, Al. Marszałkowskiej.
– Uprzejmie prosimy mieszkańców o przekazywanie bezzwłocznie sygnałów o awariach i przerwach w oświetleniu. Prosimy kontaktować się w tej sprawie z wydziałem gospodarki komunalnej (tel. 23 654 34 59) – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława.
Jak dodaje, z informacji od firmy konserwującej wynika, że awaria na osiedlu Kopernika została usunięta we wtorek, 21 sierpnia w nocy.
Dawno ludzie przy świeczkach lekcje odrabiali i żyli. Wyłączyć wszystko będą oszczędności. Na co to komu potrzebne ale dlaczego dla kogo.
To proponuje przejść się ul. Wysoka. Ani jednej lampy zaswieconej. Wiele pisemnych monitow ale nikogo to nie obchodzi w Ratuszu . A z pewnością burmistrza. Bezpieczeństwo jest ważne ale widać nie dla każdego. Jak dojdzie do przestępstwa dopiero , jak to w praktyce bywa, będzie lament i szybka reakcja.
zastanawiam się po co siejesz bzdury. jeżdżę Marszałkowską regularnie rowerem i kłamiesz, że co 2 lampa jest wyłączona. świecą elegancko.Ludzie kampania kampanią ale was łatwo zweryfikować. stek bzdur na tych wszystkich portalach.ehhh wyłączam już te wieści z grodu.
To może też widzisz na co drugie oko, że nie widzisz wszystkiego? Przypatrz się uważnie następnym razem, tam się świeci co druga lampa. Fakt, że są bardzo gęsto ustawione. Zamiast weryfikować mnie to zweryfikuj swojego burmistrza. Bo jak widzisz pretensje o niedoświetlanie mają też inni, nie tylko ja
Zgadza się, aleja świętego Dewelopera lśni i świeci, i jak to Burmistrz oświadczył, została wykonana perfekcyjnie, w odróżnieniu od innych ulic w naszym mieście. Już się nie mogę doczekać tam nowych bloków i kupić tam mieszkanie. A nóz moimi sąsiadami będą Państwo Kowalewscy?
Zgadza się. Oświetlenie jest wyłączane na wielu ulicach. Na niektórych, tak jak na ul. Marszałkowskiej, działa co druga lampa. Ratusz jak zawsze uspokaja i mydli oczy, że to jakieś wymienianie żarówek. Pamiętam 2-3 lata wstecz też mówiono, że lampy są wyłączane na ulicach rotacyjnie tzn. codziennie inne ulice. Tyle, że pamiętam dobrze, że lampy nie świeciły się ciągle na tych samych ulicach. Chyba jednak coś w tym „wygaszaniu lamp” musi być skoro komentują to ludzie z różnych ulic Mławy.
Nie napisaliście o UL. GDYŃSKIEJ 🙂 Tam też jest wyłączane od 23-5
Oszczędzanie na oświetleniu to igranie z bezpieczeństwem mieszkańców. W końcu płacimy na to podatki.
Za to na ulicy zbudowanej celowo dla deweloperów, czyli Św. Wojciecha oświetlenie działa bardzo dobrze mimo, że nie było jeszcze odbioru tej szlachetnej ulicy.
Tak w Mławie dba się o bezpieczeństwo mieszkańców, bo to nie tylko ulica Kopernika jest nieoświetlona (chociaż tu to akurat chwilowo), ale w M ławie są ulice, na których brak jest w ogóle lamp, chyba też dla „bezpieczeństwa ich mieszkańców”.