Stara stacja PKP Mława Miasto właśnie jest wyburzana. Niestety jeszcze nie jest gotowy dworzec zintegrowany zlokalizowany w nowej galerii handlowej przy peronach w pobliżu OKM-u. Budynek w stanie surowym dokończy firma, z którą mławski ratusz 18 listopada br. podpisał umowę. Prace mają potrwać do kwietnia 2021 r.
Na dworzec zintegrowany miasto czeka od dawna.
– Po rozmowach i konsultacjach z potencjalnymi inwestorami uchwaleniu planu miejscowego (w marcu 2018 r.), wytyczającego kierunki działania, i nawiązaniu współpracy z finalnym inwestorem, powstała bryła budynku, który odpowiada założeniom idei połączenia funkcji handlowej i dworcowej. W Stacji Mława znajdą się bowiem centrum handlowe oraz dworzec obsługujący przejazdy kolejowe i autobusowe. Sytuacja epidemiczna sprawiła, że przedłużyły się uzgodnienia z kierownictwem dotyczące funkcji dworcowej. To z kolei spowodowało, że prace związane z wykończeniem części dworcowej rozpoczynają się w listopadzie, a nie – jak zakładano – w czerwcu bieżącego roku – informuje ratusz w Mławie.
Terminy się przedłużyły
Dworzec wymaga jeszcze zaawansowanych prac wykończeniowych.
– 18 listopada br. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski wspólnie z Justyną Aptewicz, Skarbnikiem Miasta Mława, podpisali umowę z Lechem Zmarzłym reprezentującym przedsiębiorstwo DOMEX. Tego samego dnia przekazany został plac budowy, a wykonawca rozpoczął działania. Zakres zleconych prac obejmuje wykonanie robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych z kompletem instalacji wewnętrznych branży elektrycznej i branży sanitarnej w budynku dworca zintegrowanego (wykonanego w stanie surowym). Branża elektryczna obejmuje instalacje: zasilenia, oświetlenia, odgromową, SSWiN, SSTV, nagłośnienia. Zostaną ułożone także instalacje wodna, kanalizacyjna, deszczowa, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz centralnego ogrzewania – inforrmuje ratusz.
Urząd informuje, że wartość robót budowlanych, prac wykończeniowych, wynosi prawie 1 900 000 zł. Termin zakończenia inwestycji to 30 kwietnia 2021 roku.
w końcu toalety będą bezpłatne .DWORZEC NA WÓLCE ZAMKNĄĆ NIE ROBIĆ KOSZTÓW.GILETOMAT WYSTARCZY. LUDZIE MAJĄ EMERYTURY BEZROBOCIE KASJEROM NIE GROZI.
Dworzec w tym miejscu był planowany przez burmistrza od kilkunastu lat.
Ja się pytam dlaczego miasto, czyli konkretnie burmistrz, nie zadbał o to, żeby z dworca było przejście podziemne na perony, a nie tylko sam wiadukt.
Windy jak to windy psują się. W deszcz, wiatr, mróz i śnieg trzeba będzie biegać po schodach (zimą oblodzonych) w górę i w dól. Wyobrażam sobie starsze, niepełnosprawne osoby, matki z małymi dziećmi czy też kobiety w ciąży biegające po tych schodach. Nie daj boże, żeby w ostatniej chwili okazało się jeszcze, że pociąg do Warszawy przyjedzie na peron pierwszy, a nie na peron drugi.
Przy tunelu po pierwsze jest mniej schodów do pokonania niż na wiadukt, a po drugie pasażerom przemieszczającym się na perony nic nie pada na głowę.[WYMODEROWANO]
Dworzec zintegrowany służący tylko jako kasa biletowa dla dla PKP, bo jest za daleko od peronów. Toż on jest w takiej samej niemal odległości jak był stary dworzec od nowych peronów. Ludzie nadal będą marzli na peronach jak się okaże, że pociąg ma pół godziny spóźnienia, ale kogo to obchodzi. Burmistrz wszak pociągiem nie jeździ, przynajmniej nie z Mławy.
Szkoda ze nie bendzie tam KFC
Od zawsze Pan Burmistrz potrafi umiejętnie wytłumaczy brak kompetencji swoich ludzi oraz nadzoru nad naszymi pieniędzmi. A interes nieudaczników, którzy powinni płacić kary za nieterminowe wykonywanie zleceń , jest najważniejsze.
Mława staję druga Warszawa z czasów Hanny Gronkiewicz – Walc.
Gdzie Bogiem są pieniądze , Deweloper jest kościołem a Burmistrz jest kapłanem w tym kościele.
„Gratuluje” koordynacji robót (ktoś za to pobiera co miesiac spore pieniadze). Akurat na zimę zostalismy bez schronienia przed mrozem, silnym wiatrem i mroźnym deszczem. Już widzę przeklinających burmistrza, ktorzy czekają na peronie z małym dzieckiem na opóźniony pociąg w mroźny dzień.
Epidemia to dobra wymówka dla ludzi mających 2 lewe ręce. Centrum handlowe było priorytetem zamiast dworzec. Z obietnic burmistrza dowiadywaliśmy się coś innego. Jak wierzyć takiej osobie…
Żenada P.Sławku, galeria gotowa, a kawałek budynku w stanie surowym.
Można wsiadać do pociągu na dworcu Mława Wólka.
Tak, doskonały pomysł. Po to jest stacja Mława Miasto, żeby z niej korzystać, tylko po co burmistrz wcinał się w kompetencje PKP?