Po naszych publikacjach o zniszczonych, mławskich drogach wciąż dostajemy nowe sygnały od mieszkańców w tej sprawie.
– Już od kilku lat czekamy na remont ulicy, ale żadnego odzewu… jazda po tej ulicy przypomina jazdę po torze z przeszkodami. Maksymalna prędkość, jaką można tu osiągnąć to chyba z 15km/h, inaczej strata kół gwarantowana. A jazda wózkiem z małym dzieckiem bardzo niebezpieczna, ponieważ nie ma chodnika i również trzeba nieźle się nagimnastykować, żeby ominąć te dziury – napisała do nas mieszkanka ul. Dalekiej.
Mieliśmy także zgłoszenia m.in. z ul. Studzieniec, Grzebskiego, Mariackiej, Okólnej i Reja. Jak informuje na stronie internetowej Urząd Miasta Mława, trwa naprawa jezdni: „na skutek niskich temperatur, a – przede wszystkim – częstego zamarzania i rozmarzania wody – nawierzchnie bitumiczne popękały i utworzyły wiele wyrw. Gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwoliły, drogowcy przystąpili do remontów. Wybierając jezdnie do priorytetowej naprawy, kierują się własnymi obserwacjami, zgłoszeniami funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz sygnałami od mieszkańców”.
Problemy można zgłaszać bezpośrednio w Mławskim Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym (tel. 23 654 35 01) lub w ratuszowym wydziale gospodarki komunalnej i mieszkaniowej (tel. 23 654 33 82 wew. 311).
– Miasto Mława od początku roku wyremontowało 124,88 m kw. wyrw w nawierzchni bitumicznej na drogach gminnych. Koszt naprawy wyniósł 16 210,06 zł. Wyremontowano nawierzchnie na ulicach: Dworcowa, Mariacka, Grzebskiego, Żeromskiego, Zacisze, św. Anny, Instalatorów, Kopernika, Batorego, Batalionów Chłopskich, Torfa Załęskiego, Dobra, Sportowa, Stary Rynek, Długa, os. Młodych, Grzebskiego, Grota Roweckiego, PCK, Górna, Abpa Nowowiejskiego, Moniuszki, Powstańców Wielkopolskich, Wymyślin, Zabrody, Cegielnia, Reymonta, Krasińskiego, Kolejowa, Zachodnia, Graniczna, Brukowa – wylicza ratusz.
Na mocy porozumienia z powiatem mławskim służby miejskie zajmują się również naprawą dróg powiatowych. Od początku roku wyremontowano 19,13 mkw. ubytków w nawierzchniach dróg powiatowych na ulicach: Granicznej, Brukowej, Płockiej, Nowowiejskiej, Nowej, Lelewela, Kościuszki (stan na 19 lutego 2019 r.). Koszt napraw wyniósł 2 568,25 zł.
– Synoptycy zapowiadają ataki zimy także w marcu, dlatego należy spodziewać się kolejnych ubytków na jezdniach. Prosimy kierowców o ostrożna jazdę i cierpliwość – apelują urzędnicy.
Jak żyje 45 lat w życiu nie słyszałem by ratusz mówił…. Cytat z nm.pl ” wylicza ratusz”
Ale jaka to naprawa drogi? Wogole co to jest za jakość naprawy porażka ludzie tak to na Ukrainie się naprawia drogi a nie w UE. Co to za sdandardy Wogole?? Kpina jakąś zawieszenie trzeba naprawiać co roku przez te dziury w tej Mławie co rok to samo porażka weźcie się do fachowej naprawy
Mieszkancy ulicy CIECHANOWSKIEJ czekaja na załatanie dziur. Juz nie da sie wgl jezdzic a tam gdzie jest asfalt i zaraz zdrapka to jest wielka dziura.
Szanowni Państwo, stan dróg w naszym mieście to w głównej mierze zasługa uszkodzeń powstałych przy przyłączach wod-kan. W ostatnim czasie możemy zauważyć wyraźny wzrost takich działań w związku z rozbudową oczyszczalni. Niestety ale naprawa po takiej inwestycji nie przebiega w sposób zgodny ze sztuką czego następstwem są w krótkim czasie „dziury”. Same wykonanie niektórych nowo oddanych nawierzchni pozostawia wiele do życzenia a brak doświadczenia oraz brak wiedzy technicznej zarówno projektantów/wykonawców jak i samych inspektorów sprawia że poruszamy się po takich drogach jakie widać. Przeprowadzane zabiegi w postaci uzupełnień ubytków są krótkotrwałe. Stanowisko urzędu w tej sprawie jednoznacznie pokazuje jaki ma stosunek do obywateli …
Zgadza się.
Jazda takimi ulicami to jest po prostu droga przez mękę.
Czy istnieje plan przywrócenia tych dróg do stanu normalnego? K[WYMODEROWANO] tymi drogami Nie da się jeździć!!!
Jak wygląda nawierzchnia po „naprawie” to zapraszam na ul. Studzieniec. W ubiegłym tygodniu naprawiano nawierzchnię, której praktycznie tam już nie ma. To co się nazywa naprawą to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto (w dziury).
Tak, remontują ulice 😀
Remontują tak jak widać na załączonym obrazku: 2 facetów jeździ autem, nasypuje w dziury jakąś maź, a potem udeptuje to buciorami i to się nazywa remont ulic.
To chyba XIX- wieczna forma remontu.
Ciekawe jak oni wyliczają te metry kwadratowe…
Tak w ogóle to te 19 metrów kwadratowych to jest naprawdę olbrzymia ilość, odjąć od tego te wyliczenia pi razy drzwi to wyjdzie dokładnie koło 10 metrów kwadratowych.
Ponadto to nie jest remont, to jest przelewanie z pustego w próżne.