Napisaliśmy wczoraj 2 listopada (TUTAJ) o spodziewanych utrudnieniach w pracy urzędów. Dziś (od 3 listopada) mławski ratusz przechodzi na pracę zdalną i wprowadza ograniczenia w kontaktach bezpośrednich klient-urzędnik. To ze względu na kilka przypadków zachorowania na COVID-19 wśród pracowników Urzędu Miasta w Mławie oraz w związku z zachętami Premiera RP.
Mławski ratusz zamyka kasę. Jednak kancelaria – przy wejściu – będzie czynna.
– Kancelaria urzędu będzie pracowała bez zmian, a w drzwiach wejściowych, tak jak dotychczas, będzie stała urna na korespondencję. Jednak od 3 listopada br. na dwa tygodnia zamknięte zostaną kasy i rezygnujemy z bezpośredniej obsługi interesantów. W każdej sprawie można kierować do nas korespondencję elektroniczną e-mail: [email protected], ePuap: /UMMlawa/skrytka lub za pośrednictwem platformy obywatel.gov.pl – informuje ratusz w Mławie.
Urząd przyjmie opłaty i podatki, wpłacać przelewem na konto.
– Opłaty z tytułu podatków i opłat prosimy uiszczać przelewam, na konto. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z Ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha. Nasz podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł – informuje urząd.
Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które w lutym br. dostarczono do wszystkich podatników. Każdy z właścicieli nieruchomości ma także indywidualny nr konta wpłat za odbiór odpadów. Osoby, które chcą przypomnieć sobie ten numer lub kwotę opłaty, lub podatku prosimy, aby kontaktowały się telefonicznie z pracownikami Wydziału Budżetu i Finansów (nr telefonu sprawdzisz na stronie ratusza). Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.
Źródło: UMM