Na tę inwestycje wielu czekało. Mławski ratusz informuje o zamiarze szybkiej budowy kanalizacji sanitarnej na tzw. Zatorzu. Wyznaczono już termin rozpoczęcia prac.
Umowa w tej sprawie została podpisana. Konkretne w środę 4 grudnia 2019 r. burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał aneks do umowy o dofinansowanie realizacji projektu pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”. Zgodnie z tym dokumentem rozszerzony zostanie zakres rzeczowy realizacji projektu rozbudowy kanalizacji w Mławie.
- W ramach zadania, planujemy wybudować kanalizację sanitarną w części obszaru tzw. „Zatorza”, który obejmie ulice: Płońską, Podmiejską, Szreńską, Batalionów Chłopskich, część Batorego, Malinowskiego, Bienia, Kolejową, Grzybową oraz część ulicy Niecałej – informują pracownicy Urzędu Miasta w Mławie.
Będzie budowa
bo zostały pieniądze
Podpisany aneks stanowi zwieńczenie wielomiesięcznych starań. Pierwsze rozmowy w tej kwestii burmistrz podjął w czerwcu 2018 r. Ratusz informuje, że wtedy to w wyniku przeprowadzonych postępowań przetargowych okazało się, że koszt realizacji wszystkich zaplanowanych w ramach projektu zadań będzie niższy od kalkulacji przyjętej we wniosku o dofinansowanie.
Okazało się, że miasto może sobie pozwolić na rozbudowę kanalizacji za torami. Przypomnijmy. Pierwotnie Zatorze było celowo wyłączone z Aglomeracji Mława, wtedy to kanalizacja miała być budowana do obszaru przed torami kolejowymi. W momencie kiedy wiadomo było że zostaną pieniądze podjęto starania o rozszerzenie inwestycji o Zatorze.
Rozpoczną na wiosnę
Pierwszym krokiem było „włączenie” do obszaru Aglomeracji Mława terenów położonych po zachodniej stronie linii kolejowej przez radę miejską (Uchwałą nr IV/40/2018 Rady Miasta Mława z dnia 18 grudnia 2018 r.)
- Dokonaliśmy wyznaczenia obszaru Aglomeracji Mława, dla którego opracowana została dokumentacja techniczna i uzyskaliśmy pozwolenia na budowę. Z uwagi na zwiększony zakres rzeczowy zadania, czas zakończenia realizacji projektu został wydłużony do dnia 31 marca 2022 r. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowane jest na wiosnę 2020 roku – informuje ratusz.
Najważniejsze to teraz bloki na Podmiejskiej podłączyć, więc dlatego te ulice wchodzą w grę. Jak wydało się deweloperowi warunki zabudowy to trzeba się z nich wywiązać
a może by tak Łomie podłączyć??
Budowa kanalizacji do prywatnej oczyszczalni.
A co z pozostałą częścią ulic zatorza ? 13 dzielnica ?