Rozszerzone naczynka na twarzy – teleangiektazje, czy też pajączki na nogach – wenektazje są częsty problem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Cera naczyniowa nie jest jedynie defektem kosmetycznym. Rozszerzone naczynka na kończynach dolnych mogą być objawem niewydolności żylnej. Problemu nie należy ignorować.
Najczęstsze przyczyny problemu to: zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne, jak również wpływ czynników zewnątrzpochodnych takich jak: promieniowanie UV, wiatr, mróz czy też gwałtowna zmiana temperatur.
Najpopularniejszą metodą zamykania naczynek jest laseroterapia. Rozszerzone naczynka poddane zostają naświetlaniu promieniowaniem laserowym o odpowiedniej długości fali. Terapia laserowa oparta jest na procesie fototermolizy. Proces ten polega na pochłanianiu impulsów światła poprzez hemoglobinę a w następstwie zamianie jej na ciepło. W czasie trwania procedury zabiegowej krew w naczynkach ulega podgrzaniu, co w efekcie przyczynia się do obkurczenia, a w następstwie trwałego zamknięcia naczynia. Podczas zabiegu światło lasera użyte jest w sposób niezwykle precyzyjny, nie uszkadzając tkanek sąsiadujących. Przy doborze odpowiedniego rodzaju lasera, jak również przy dostosowaniu odpowiedniej długości fali oraz parametrów zabiegowych, musimy uwzględnić lokalizację, średnicę i głębokość zmiany.
Po zabiegach laserowych skórę trzeba odpowiednio pielęgnować. Niezwykle ważna jest wysoka ochrona przed promieniami UVA oraz UVB. Zabronione jest korzystanie z sauny czy też z solarium. Wskazana jest pielęgnacja tzw. kremami barierowymi, które odbudowują i wzmacniają naturalną barierę skóry oraz pozytywnie wpływają na jej system immunologiczny. Pozytywnie oddziałują również na przywrócenie równowagi hydro-lipidowej oraz kwasowo-zasadowej w skórze, co wpływa na szybką i skuteczną regenerację oraz utrzymanie zdrowej, gładkiej i młodej skóry.
Dla utrzymania trwałych efektów terapii wskazane są zabiegi poprawiające krążenie krwi, czyli zabiegi, które są w stanie zadziałać na przyczynę powstawania problemu, a mianowicie – karboksyterapia oraz zabiegi drenujące. W przypadku utrzymującego się rumienia na twarzy zaleca się kurację kwasem lactobionowym, który posiada właściwości między innymi: kojące, przeciwzapalne, nawilżające i redukujące rumień.
Chyba odwiedzę.