Zabiegi wykonywane jesienią pozwalają skórze odzyskać zdrowy wygląd po lecie, jednocześnie przygotowują skórę na nadchodzącą zimę. Peelingi dermoestetyczne, mikrodermabrazja, makroeksfoliacja, fotoodmładzanie oraz laseroterapia to zabiegi, które warto wykonać właśnie jesienią. Latem nasza skóra narażona była na destrukcyjne działanie promieniowania słonecznego, teraz potrzebuje szczególnej uwagi.
Makroeksfoliacja
Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą specjalnych głowic, diamentowych lub jednorazowych tipów ściernych – BLOOMEA – prowadzi do usunięcia zrogowaciałej warstwy skóry. W zależności od potrzeb eksfoliacja może być delikatna lub głęboka, jej celem jest odnowa skóry oraz redukcja przebarwień, blizn czy rozstępów. Dlatego nawet jeśli zabieg wykonywany jest jesienią, konieczna jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznymi kremem z filtrem UVA i UVB o faktorze 50.
Fotoodmładzanie
Również fotoodmładzanie warto wykonywać jesienią lub zimą przede wszystkim dlatego, że działanie promieni słonecznych jest o wiele łagodniejsze, dzięki czemu skóra ma czas się zregenerować. Fotoodmładzanie pulsacyjnym światłem polega na emitowaniu przez laser fal, które stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Są to białka, które odpowiadają za nawilżenie i elastyczność skóry.
Laserowa redukcja rozszerzonych naczyń
Zabieg przy użyciu lasera można wykonywać w celu likwidacji tzw. pajączków, ponieważ światło lasera powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych w wyniku fototermolizy selektywnej, czyli pochłaniania impulsów światła przez hemoglobinę i zamianie jej na ciepło. W trakcie zabiegu temperatura naczynia wzrasta na tyle, by naczynko mogło zostać zamknięte.
Peelingi dermoestetyczne
Większość peelingów kwasami wykonuje się jesienią. Dzięki temu skóra po złuszczeniu naskórka będzie mniej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Peeling kwasami ma na celu pozbycie się zrogowaciałych warstw naskórka, a także w zależności od rodzaju użytego kwasu zadziałać na różne problemy i niedoskonałości skóry. Po zabiegu skóra staje się wyraźnie gładsza i rozjaśniona, a przebarwienia oraz zmarszczki zredukowane. Regularne stosowanie peelingów pobudza skórę do produkcji kolagenu, w efekcie prowadzi do wyraźnej poprawy kondycji skóry. Należy pamiętać, by po zabiegu odpowiednio skórę chronić i pielęgnować. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie – zaleca się przeprowadzenie serii, aby uzyskać pożądane efekty.