W ciągu całego życia człowiek wypija średnio 50 metrów sześciennych płynów. Dziennie potrzebuje ok. 2- 2,5 litra płynów, ale w upalne dni już znacznie więcej.
Zastanawianie się czy wydać pieniądze na wodę butelkowaną, czy tą z kranu nie jest więc bez znaczenia. Ta pierwsza jest droższa i z pewnością lepsza. Ta druga tańsza i… jak potwierdzają wyniki badań – także dobra do picia.
– Pod względem mikrobiologicznym jakość wody w wodociągach publicznych na naszym terenie jest naprawdę dobra. Nie mamy żadnych zastrzeżeń, nigdzie nie stwierdzono jej zanieczyszczenia. Taka woda jak najbardziej nadaje się do picia – zapewnia Ewa sztuba, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Mławie.
Warto pamiętać o jednej rzeczy – zdrowia doda tylko dobra woda.
– Pijąc wodę z kranu trzeba pamiętać, że próbki nie są pobierane codziennie. W momencie jakiejś awarii może pojawić się zanieczyszczenie mikrobiologiczne, a pracownicy sanepidu potrzebują czasu by tam dotrzeć. Gdy dojdzie do awarii, w wodzie mogą znajdować się bakterie – tłumaczy Ewa Sztuba.
Standardowo woda jest badana cztery razy w roku, ale w przypadku wodociągów znajdujących się na terenie powiatu mławskiego i samej Mławy sanepid otrzymuje szereg tzw. płatnych zleceń. To oznacza, że jakość wody jest sprawdzana zdecydowanie częściej. W przypadku mławskiego wodociągu ma to miejsce raz w tygodniu.
Najlepsza woda jest z : Kubka Kanalizacyjnego.
Taka jest prawda i nic tego nie zmieni.
Głupoty…..strona nigdy nie jest aktualizowana a takie parametry jak przewodmosc czy ilość no3 nigdy się nie zgadza….ktos bierze kase za nic…
Wystarczy proste badanie papierkiem lakmusowym na ph i można stwierdzić że ktoś tu klamie…