Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

"Takich banerów będzie więcej"- zapowiadają mieszkańcy Wólki

Agnieszka Milewska 07:00, 01.08.2017 Aktualizacja: 22:04, 10.10.2025
Skomentuj
Kilka dni temu pierwszy z nich stanął przy ul.Kolejowej. Napis "Panie Burmistrzu mieszkańcy czekają na tunel. Tragedia - czyje sumienie?" ma zwrócić uwagę na największy problem osób z tej dzielnicy miasta - czyli brak dogodnej dla pieszych przeprawy przez tory.

- Problem dotyczy ponad 2 tysięcy osób, to bardzo poważna sprawa. Nie wiem, kto jest pomysłodawcą powieszenia tego baneru, dlatego nie będę tej sprawy komentować. Zapewne była to wspólna inicjatywa zmęczonych tą sytuacją mieszkańców - mówiła nam radna Halina Pszczółkowska.

Przypomnijmy. Po tym jak zlikwidowano przejazd kolejowy w ciągu ul. Kościuszki mieszkańcy Wólki mają do dyspozycji dwa wiadukty. Problem w tym, że niezależnie od tego którym wybiorą się do centrum miasta, muszą nadrabiać kilometrów.

- I tak jest codziennie. Dla kierowców to nie problem, ale dla małych dzieci, które trzeba zaprowadzić do lekarza, szkoły czy zabrać na zakupy to jest bardzo uciążliwe. Tu nie chodzi o kilometr, ale o kilka kilometrów, które trzeba pokonać pieszo. Podobnie jest w przypadku starszych ludzi - mówią nam mieszkańcy Zatorza, którzy chcą pozostać anonimowi. Tłumaczą, że ich zdaniem kładka nie rozwiąże problemu, nawet jeśli będzie miała windy. - Jeśli któraś z nich ulegnie awarii, będziemy czekać tygodniami na jej naprawę - wyjaśniają.

Udało się nam dotrzeć także do właściciela działki, na której postawiono transparent. Tłumaczy, że gdy proszono o udostępnienie miejsca na afisz nie wiedział, co się na nim znajdzie, mimo to popiera tę inicjatywę i liczy na to, że miasto znajdzie sposób i pieniądze by wybudować tunel, który rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne wólczan.To dopiero początek - zapowiadają mieszkańcy Zatorza

- Takich banerów będzie więcej, będziemy walczyć o tunel, bo obawiamy się, że to tylko kwestia czasu i dojdzie do tragedii na torach. A wtedy na banerach pojawią się też czarne wstążki. Ludzie są już tak zmęczeni i zdesperowani tą sytuacją, że przechodzą przez tory nawet z rowerami. Gdyby zbudowano tunel, takich sytuacji by nie było - mówili naszemu portalowi.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie także z Urszulą Sasiak, przewodniczącą osiedla "Wólka".

- Ten tunel jest nam bardzo potrzebny. Wiadukty w przypadku pieszych nie spełniają swojej roli, pokonanie takiej drogi trwa długo i jest bardzo kłopotliwe, a mieszkańcy muszą to robić czasem kilka razy dziennie np. gdy zaprowadzają i odbierają dzieci ze szkoły. Autobusy komunikacji miejskiej  też nie rozwiązują sprawy, bo kursują raz na dwie godziny, a w soboty i niedziele o wiele rzadziej  - przekonuje.

Urząd miasta sprawy ustawienia banerów nie komentuje.Aktualnie pracuje nad koncepcją budowy kładki z windami. To, jak na razie jedyna opcja, na którą gotowe jest przystać PKP. Kolej poinformowała, że taką inwestycję byłaby ewentualnie skłonna sfinansować w 50 %. Budowa kładki według wstępnego kosztorysu może pochłonąć 5 mln zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ

(Agnieszka Milewska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

YacekYacek

0 0

Bardzo dobry pomysł. Jeszcze proponowałbym postawić w okolicach świąt BN baner przy peronach stacji Mława Miasto o treści: Zmarzłeś? Za brak bliskiej poczekalni i dworca odpowiada burmistrz Kowalewski. Coś w tym rodzaju widziałem w Warszawie w dzielnicy Wawer gdzie napisano: Zdziwiony? Za stan tej drogi odpowiada burmistrz...". To było 5 lat i oczywiście burmistrzem jest już inna osoba a droga naprawiona.

23:07, 01.08.2017
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

anonimowaanonimowa

0 0

Pomysł z banerem nie jest zły, ale zanim o wszystko oskarżysz burmistrza najpierw musisz uświadomić sobie, że dworce do miasta nie należą. To własność PKP. Miasto może tylko z nimi grzecznie negocjować i prosić, bo PKP to państwo w państwie... Zobacz ile wiaduktów w okolicy jest nadal pozamykanych choć stoją już od lat gotowe. PKP ignoruje w tym temacie samorządowców i ludzi. Tak samo jest w przypadku tunelu, inna sprawa to fakt ktoś się za późno obudził i jest już pozamiatane... Nie rozumiem natomiast jednego - czy tego tunelu dla pieszych nie można wybudować w innym miejscu - tylko koniecznie tam gdzie był przejazd??? Dlaczego mieszkańcy Wólki tak się przy tym upierają. Tunel dla pieszych nie musi być szeroki, tak jak dla samochodów.

07:48, 02.08.2017

aaaaaaaaaa

0 0

porównajcie ile jest przejść kolejowych np w Ciechanowie...bez komentarza... albo wiaduktów chociażby na odcinku Mława -Ciechanów na niektórych ruch jest śladowy, symboliczny

10:04, 02.08.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarząbekJarząbek

0 0

Dla kierowców to nie problem??? - kto tak twierdzi???

Cóż, może dla niektórych i nie problem, ale ludzie tam się budowali, tam kupowali domy, bo do miasta mieli mieć blisko, 5 minut samochodem i jesteś w centrum, a teraz...
hmmm... bez mała pół godziny i to nie jest problem? W sumie na dojazd tracą ci ludzie 40- 50 minut więcej, w obie strony. Niestety ich domy w tym momencie straciły na atrakcyjności oraz na wartości.

I nadal uważacie, ze nie jest to problem???

12:17, 02.08.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

Ja już mam dosyć poruszania tematów Zatorza. Grupa kilkudziesięciu osób terroryzuje miasto. Najpierw przegapili sprawę i nie zgłosili swoich uwag do planów PKP, potem obudzili się za późno i zaczęli się żołądkować. Dostali pętlę autobusową - innym ją zabrano. Zgodnie z ich prośbą zaczęto projektować kładkę pieszą, z pieniędzy nas wszystkich, ale to za mało. Teraz chcą tunel, także dla samochodów. A co będą chcieli za chwilę? Metro i lotnisko.

12:43, 02.08.2017
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

BaltazarBaltazar

0 0

Ewa, zamiast się mądrzyć w godzinach pracy, to weź się do roboty, bo jak zmieni się burmistrz w ratuszu, to jego ekipa też wyleci.
"Grupa kilkudziesięciu osób" - dobre. Jesteś bardzo [wymoderowano]osobą.
Zatorze, to też Mława - pamiętaj o tym. Ponadto więcej szacunku do innych ludzi by ci się przydało, nie jesteś pępkiem świata. W Twoich słowach widać wyraźnie słowa obecnego włodarza i jego wyrażanie się o innych.
Pętla autobusowa to taki wielki zaszczyt? - ciekawe podejście, a druga sprawa komu zabrano pętlę autobusową?

06:44, 03.08.2017

radnawładnaradnawładna

0 0

Już czas na baner w śródmieściu, dziękujemy Ci mr Slawek, z całego serca, kończ Waść, resztę zrobi następca:)

13:03, 02.08.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%