Wypadek na Napoleońskiej. Trwają poszukiwania kierowcy z Browarnej
– Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wczorajszego wypadku, kierujący fordem jechał ul. Napoleońską, w kierunku centrum miasta. Na przejściu dla pieszych, w części oznaczonej na ścieżce rowerowej, zatrzymały się dwie kobiety, jedna z nich przeszła dalej. Została potrącona przez kierującego fordem, 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Zarówno kierujący, jak i piesza, byli trzeźwi. Ranna, 66-letnia mieszkanka Mławy, została przewieziona do szpitala. Trwają szczegółowe ustalenia, postępowanie prowadzi mławska komenda policji — informuje asp.szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.
Trwają poszukiwania kierowcy z Browarnej
Trwają poszukiwania kierowcy z Browarnej. Do zdarzenia doszło we wtorek, tuż przed godz. 17, w pobliżu skrzyżowania z ul. Warszawską w Mławie.
Samochód potrącił 73-letnią mławiankę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.
– Seniorka, z obrażeniami ciała przebywa w szpitalu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta szła ul. Warszawską w kierunku ul. Zabrody, gdy przechodziła przez ul. Browarną, została potrącona przez samochód. Kierowca tego samochodu skręcał w ul. Browarną. Po potrąceniu pieszej zatrzymał się tylko na chwilę, po czym odjechał, nie udzielając rannej kobiecie pomocy. Seniorka została przewieziona do szpitala w Mławie. Policja poszukuje mężczyzny, kierującego pojazdem i zwraca się z apelem do świadków. Tuż przed godz. 17.00 w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Browarną, panował duży ruch. Zdarzenie mogły zarejestrować kamery przypadkowo przejeżdżających pojazdów — apelują mundurowi.
Jeśli masz informację, pomocną w ustaleniu kierowcy pojazdu, który odjechał z miejsca wypadku, niezwłocznie powiadom policję, tel. 47 703 62 00, 47 703 62 01 lub 47 703 62 39.
Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności dotyczy zarówno kierowców jak i pieszych.
Zgodnie z art. 26. Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (…)”
Natomiast „Pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.” ( art. 13 Ustawy Prd)
Pamiętajmy, nikt nie jest na drodze sam. Warto się zatem zastanowić nad własnym zachowaniem, tak by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policja zapowiada wzmożone kontrole w rejonie przejść dla pieszych. Przypomina także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.
O godzinie 16 już jest bardzo ciemno a latarnie nie działają jest bardzo słaba widoczność tym bardziej przy takiej deszczowej pogodzie. Wszyscy ubrani na czarno prawie ich nie widać jak ktoś idzie.
Współczuję rodzinom, ale ostatnio tyle sytuacji – może jednak pomysł, że „pieszy ma zawsze i wszędzie pierwszeństwo” jest nie najlepszy ? Teraz robi się szybko ciemno, lampy nie zawsze włączają się na czas i ten deszcz. A pieszy ubrany na czarno myśli, że jest nieśmiertelny, a kierowca to robot, który zauważy wszystko i wszystkich. Może policja zamiast łapania kierowców za drobne przewinienia skupi się na życiu i bezpieczeństwie pieszych… A nie…. Przecież z nich tyle kasy z mandatów nie wyciągną co z kierowcy :/