Na terenie powiatu mławskiego, od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Komenda Powiatowa Policji w Mławie odnotowała ponad 3800 zgłoszeń. W roku 2020 takich zgłoszeń było 849, a w tym roku do chwili obecnej, jest ich ponad 500.
– Mławscy policjanci od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, potwierdzili i wyeliminowali ponad 1790 punktów — zagrożeń występujących na terenie służbowo podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, zaznaczonych przez mieszkańców powiatu mławskiego. Są to najczęściej: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy niewłaściwa infrastruktura drogowa. Punkty, które nie zostały jeszcze wyeliminowane są pod naszym nadzorem a działania policjantów będą prowadziły do eliminacji zagrożeń zgłoszonych przez społeczeństwo – informuje asp. Aneta Prusik z mławskiej policji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.
– Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie. Apelujemy jednak o rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji – dodaje przedstawicielka policji.
Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie.
W tych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
Niech Policja weźmie się za tych kierowców co jeżdżą pod prąd ul. Wójtostwo od Ks. Skargi do Żwirki średnio dziennie jest to ponad 50 samochodów jest kamera na ul. Żwirki a ci sami kierowcy robią to nagminnie.
Wielokrotnie za pośrednictwem tej mapy zgłaszałem nagminne przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości 30 km/h na ul. Studzieniec. Reakcja była taka, że w ciągu 2-3 dni przejechał oznakowany radiowóz. Za nim z dozwoloną prędkością poruszały się inne pojazdy. Pokażcie mi kierowcę, który wyprzedzi radiowóz i przekroczy na oczach policjantów dozwoloną prędkość. Po po odjeździe radiowozu kierowcy dalej jeżdżą jak szaleni.
Czyżby to był problem dla policji zbyt duża ilość zgłoszeń. Skoro coś takiego stworzono jest tak dużo zgłoszeń to świadczy o tak dużej potrzebie interwencji. A jeśli chodzi o nasze miasto to i tak uważam że tych zgłoszeń jest mało gdyby trafiały tam wszystkie to po prostu skrzynka ze zgłoszeniami by się zapchała. Nie należy z jednej strony prosić obywateli o zgłaszanie wszystkich problemów a z drugiej robić narrację że wysyła się jakieś błahostki nawet gdyby tak było to nie powinno się tego komentować .