Piano Day, czyli dzień pianina i fortepianu to święto, które zrodziło się trzy lata temu z inicjatywy znakomitego pianisty Nilsa Frahma. Wydarzenie obchodzone jest na całym świecie 88 dnia każdego roku, co nawiązuje do liczby klawiszy instrumentu.
W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej Piano Day odbędzie się po raz pierwszy 28 marca, a jego gościem specjalnym będzie Miro Kępiński. Obok kompozytora wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie.
Miro Kępiński to pochodzący z Mławy utytułowany kompozytor muzyki filmowej, producent oraz performer. Najnowsze filmy z jego muzyką to hollywoodzki dramat „In This Gray Place” z udziałem Phila LaMarra („Pulp Fiction”) oraz komedia-horror „Suicide for Beginners”, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Siga Haiga („Kill Bill 2”).
Za muzykę do „The Wounds We Cannot See” (film dokumentalny, USA) zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje – realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.
Główny koncert odbędzie się o godz. 18 w salach wystaw stałych, natomiast wcześniej od godz. 10 do 14.30 muzeum zaprasza na występy uczniów PSM. Wstęp jest wolny, ale uwaga – liczba miejsc ograniczona.
Pani Basiu, dzięki Pani wiem, co to jest PianoDay. Tak jak większość Mławian!!! Jeśli nie w muzeum, to znaczy nigdzie. Róbmy swoje!
Klakierek
Na całym świecie,w Polsce również koncerty w muzeach to wielkie wydarzenia, czasem kilkudniowe. Ludzie niebywający nigdzie poza Mławą nie mają pojecia o tym co dobre i potrzebne
Gdzie Piano Day odbywa się w muzeum światowa kobieto???????????
Tak, to jest dobre określenie – to jest profanacja tej placówki, ale tak jak jak dyletanci zajmują stanowiska o których nie mają zielonego pojęcia.
Nie wiem czy Pani Dyrektor czytała statut muzeum ale to co robi jest niezgodne z §7
Polecam to organowi nadzorujacemu
Kabel…hmmmm…. znamienne
Taki koncert powinien odbyć się raczej w MDK, to bardziej odpowiednie miejsce.
Muzeum to w sumie nie miejsce na koncerty.
Gdzie Piano Day odbywa się w muzeum? – no oczywiście… tylko w Mławie.
Pani dyrektor chce zmienić muzeum w jakiś klub? – to chyba jakieś nieporozumienie.
Już bardziej na taką imprezę pasowałaby biblioteka.
Dyrektor MDK musiała wynajmowała zewnętrzne firmy do organizacji imprez, a ta Pani Dyrektor muzeum zapomniała chyba definicji muzeum – może powinna wrócić do swojego stowarzyszenia i tam organizować Piano Day.
Muzeum to nie miejsce na takie imprezy.
Rozumiem jakaś akademia poświęcona tematom historycznym, ale tego to nie rozumiem – to jest profanacja
Czy pan burmistrz o tym wiedział i dał na coś takiego pozwolenie?
I właśnie super, że w muzeum! Niech to miejsce żyje, niech przychodzą ludzie i zaczną wykorzystywać tę piękną przestrzeń. Moim zdaniem to super pomysł, na pewno przyciągnie młodzież, a chyba o to chodzi. Przecież nikt tam nie robi dyskoteki, tylko imprezę, organizowaną na całym świecie.
Zanim młodzież się tam zjawi emeryci już pozajmują miejsca, bo nie mają co z czasem zrobić i też lubią błysk fleszy.
Na całym świecie takich imprez nie robi się w muzeum
A ja łyzka dziekciu
Muzeum Szkoła Muzyczna TMT Tekli co to jest i jaka funkcje ma pełnić bo muzeum to już chyba nie jest
Ja to od początku wiedziałam że Pani Basia to właściwa osoba na właściwym miejscu. I myślę że to dopiero 1% Jej pomysłów na ten rok.
No wreszcie jakies ruchy w tym zesztywnialym mlawskim mauzoleum
Bardzo dobra incjatywa ze strony Nowego Dyrektora. Wiem, że napewno na tym się nie skończy! Gratuluję pomysłu!
Och, ach, klakierzy działają, nawet nowego przez duże „n” – szacun 😀
Super pomysł! Widać, ze zmiana dyrektora sie opłaciła. Wreszcie cos fajnego sie dzieje! Brawo!!!
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
Lepiej, ze jest jedna niż tak jak wcześniej żadnej