W tym roku stypendystami marszałka ma szansę zostać 476 mazowieckich uczniów. Każdy z nich otrzyma w roku szkolnym 2020/2021 stypendium w wysokości ok. 5 tys. zł (ok. 500 zł miesięcznie).
Stypendium w tym roku trafi do uczniów, którzy:
- w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali promocję do następnej klasy/otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej;
-
w roku szkolnym 2020/2021 będą uczniami VII lub VIII klasy szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego w województwie mazowieckim;
-
uzyskali średnią ocen z trzech dowolnie wybranych przedmiotów ogólnych rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia klasy/szkoły w roku szkolnym 2019/2020 na poziomie nie niższym niż 5,66. Co najmniej jeden przedmiot, spośród trzech przedmiotów wskazanych do średniej, musi być ujęty w kierunku rozwoju edukacyjnym ucznia;
-
uzyskali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia klasy/szkoły w roku szkolnym 2019/2020 na poziomie nie niższym niż 5,40.
Uczniowie dodatkowe punkty mogą otrzymać za uzyskanie w roku szkolnym 2019/2020 tytułu laureata lub finalisty konkursów lub olimpiad Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, a także za laureata lub finalistę konkursów organizowanych przez kuratora województw innych niż mazowieckie. Aby ubiegać się o stypendium, trzeba uzyskać minimum 14 punktów, obliczonych na podstawie tych kryteriów.
Uwaga, stypendium może zostać przeznaczone wyłącznie na cele edukacyjne związane z rozwojem naukowym zgodnym z Indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego ucznia.
Uczniowie za zdobyte fundusze mogą kupić m.in. sprzęt komputerowy, fachową literaturę czy podstawowe wyposażenie miejsca nauki w domu. To środki również na opłacenie zajęć pozaszkolnych, wycieczek edukacyjnych, kursów językowych czy korzystanie z internetu itp.
Nabór wniosków do projektu trwa od 2 do 21 września 2020 r. Podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym, trwającym do 9 września uczniowie powinni zarejestrować wniosek pod adresem https://stypendia.oeiizk.waw.pl/, a w drugim są zobowiązani do złożenia kompletu dokumentów, w tym m.in. wniosku, I części Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia, kopii świadectw czy oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych w wersji papierowej do urzędu marszałkowskiego (osobiście lub listem poleconym). Drugi etap trwa do 21 września br.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad, procedur i realizacji projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” znajdują się na stronie: https://stypendia.oeiizk.waw.pl/.
Dodatkowe informacje można również uzyskać telefonicznie – (22) 59-79-410, -413, -423, -430, -449 lub mailowo – [email protected].
Znam osobę, która przez wszystlie lata studiów otrzymywała wszystkie możliwe stypedia bo jest bardzo zdolna. Kiedy ukończyła studia i zaczęła szukać pracy przeżyła szok z powodu oferowanych jej zarobków w Warszawie. Mówiła, że lepiej byłoby dla niej gdyby studiowała niż pracowała ponieważ zarabia niewiele wiecej niż uzyskiwała dochód ze stypendiów.
To udowadnia jakich dewastujemy rynek pracy. Socjalem zniechęca się ludzi do podejmowania zatrudnienia. Tym razem nie PiS a przedstawiciel PSL rozdaje nasze pieniadze z podatków.
Najzdolniejsi często na stałe wyjeżdżają z Polski i Polska nic nie ma z ich kształcenia przez wiele lat. Zostają tylko koszty w kraju.
Następna kwestia, że te stypendja współcześnie otrzymują osoby, ktorych rodzice nie sa biedni.