Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Wybory w okręgu nr 3 do Rady Miasta Mława za nami
2015-06-01 06:55:20
Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Kowalewskiego zyskuje jednego radnego, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość traci aktywnego członka w radzie.

Ponowne wybory w okręgu nr 3 do Rady Miasta Mława odbyły się 31 maja br., po tym, jak w związku z postanowieniem Sądu Okręgowego w Płocku wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zarządził ponowne ich przeprowadzenie.

O mandat radnego walczyli: Kazimierz Smoliński (KWW Mława 2014), Marian Wilamowski (KWW Sławomira Kowalewskiego), Wojciech Krajewski (KW Prawo i Sprawiedliwość). Wcześniej komisja wyborcza skreśliła z listy Grażynę Piwowarską (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Mławska), która złożyła pisemne oświadczenie o wycofaniu zgody na kandydowanie.

W minioną niedzielę głosować mogli mieszkańcy 22 ulic. Głosowanie przeprowadzono w Obwodowej Komisji Wyborczej znajdującej się w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 przy ul. Przyrynek 5 w Mławie.

Uprawnione do głosowania były 1143 osoby. Wydano 483 karty i tyle samo wyjęto z urny. Ważnych głosów było 481 (stwierdzono 2 nieważne).

Mimo że o mandat radnego starało się trzech kandydatów, to walka toczyła się między dwoma. Najwięcej głosów otrzymał Marian Wilamowski – 240, i to on po kilku miesiącach przerwy ponownie zasiądzie w Radzie Miasta Mława. Mandatu nie uzyskał jego główny kontrkandydat Wojciech Krajewski, na którego zagłosowało 227 mieszkańców. Natomiast krzyżyk przy nazwisku Kazimierza Smolińskiego postawiło niewiele, bo tylko 14 osób. Frekwencja wyniosła 42,25 proc.

Członkowie siedmioosobowej komisji nie stwierdzili żadnych uwag co do przebiegu głosowania i nie wnieśli zarzutów.

Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Kowalewskiego po zmianach wprowadził do Rady Miasta Mława 10 osób (na 21 radnych). KW Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje teraz tylko jeden radny – Michał Pol.Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~ewa • data dodania: 2015-06-05
krajewski to nie niemowa

dodał: ~ja • data dodania: 2015-06-05
Dlaczego wybieramy ludzi którzy nic nie robią dla zatorza.Jak mogą działać skoro nawet głosu nie zabiorą- może to niemowy

dodał: ~Ela • data dodania: 2015-06-05
Nic twórczego, kolejna łapka w górę u Kowalewskiego. Dziękujemy Panie Krajewski za mądrość na sesjach.

dodał: ~mławiaczek • data dodania: 2015-06-03
Panu Wojtkowi dziękujemy. Podobnie ma się w osobie P. Jacek S. Przez tyle lat moze ze 2 zdania uslyszalem na sesji. I wielu innych takich się znajdzie.

dodał: ~Jurek • data dodania: 2015-06-02
No proszę , P.Krajewski jednak przegrał w uczciwych wyborach.

dodał: ~wyborca • data dodania: 2015-06-02
Do Nemo. Chodziło mi o to, że wcale bym się nie zdziwił, że zgodnie ze swoim tokiem myślenia, postępowania i propagandy PiS podniósłby larum, że znowu coś było nie tak (jako przegrani). Dla przykładu. Jakby Komorowski wygrał wybory prezydenckie to by głosili, że zostali oszukani. Jakoś teraz nie krzyczą, choć byli przekonani, że tak będzie. Miały być długopisy ze znikającym tuszem itd. Pozwoliłem sobie tylko poironizować. Zwolenników PiS zachęcam do większej samokrytyki i poczucia humoru.

dodał: ~ktoś z Wólki • data dodania: 2015-06-02
Gratuluję Panu Wilamowskiemu , bo na Niego głosowałem. To dobrze że sprawiedliwości stało się zadość, bo przecież przez złą pracę komisji człowiek przegrał w listopadzie.

dodał: ~AS • data dodania: 2015-06-02
Zdejmijcie te twarze z pierwszej strony, nie ma co oglądać, tylko od rana straszą.

dodał: ~Nemo • data dodania: 2015-06-02
Ja także jestem tego zdania. Naturalną liczbą głosów nieważnych powinno być 90 % no 80 %.
I to wszystko w wątku którego powodem były trzy nieostemplowane (nieważne) karty. Wyborcze. Dlatego te wybory powtórzono.
Dostrzega Pan sens swego wpisu ?
Podpowiem. Wybory w okręgu 3 trzeba było powtórzyć ponieważ pojawiły się wątpliwości co do ich rzetelności. A teraz niech Pan jeszcze raz przeczyta swój tekst. Szczególnie to \"z uporem maniaka\"

dodał: ~wyborca • data dodania: 2015-06-02
Do Jarka. Co do podpisywania się nazwiskiem, to sprawa jest niebezpieczna przed wyborami parlamentarnymi. Wszak prezes dziś wspominał o oddziałach szturmowych. Może marsz brunatnych lub czarnych koszul ? Już w latach 30-tych jeden mały człowieczek z wąsikiem prowadził oddziały szturmowe i wiemy, gdzie je zaprowadził. Może za kilka miesięcy za krytykę rządu będzie się ponosiło odpowiedzialność karną. Próbkę autorytarnego ziobryzmu mieliśmy już w latach 2005 - 2007.

dodał: ~wyborca • data dodania: 2015-06-01
Ja nie wątpię w uczciwość wyborów. Jestem przekonany, że wszystko było w jak najlepszym porządku. Pozwoliłem sobie tylko zadrwić z PiS, ponieważ partia ta dla zasady i z uporem maniaka neguje uczciwość wszystkich wyborów w których przegrywa. To już chyba jakaś mania prześladowcza i przekonanie, że wszyscy w koło zawiązali antypisowski spisek. Czyż tak nie było po ogólnopolskich wyborów samorządowych ? Przed wyborami prezydenckimi też twierdzili, że będą sfałszowane. To jest chore zachowanie.

dodał: ~makumba • data dodania: 2015-06-01
Panie i Panowie, następne 4 lata będziemy świadkami kolejnego spektaklu z cyklu "Kowallinio Show". Dziękuję dobranoc.

dodał: ~SPA • data dodania: 2015-06-01
Gdyby wybory miały coś zmienić,to dawno zostałyby zakazane.Dobre-ale nie moje.Szkoda.Idę o zakład, że sesje RM teraz będą trwały tyle co 2 lekcje w szkole.Nawet pokusiłbym się o gratulacje dla zwycięzcy ale przecież to jest wygrana burmistrza.

dodał: ~ssc • data dodania: 2015-06-01
To my wyborcy z Wólki zdecydowaliśmy kto ma nas reprezentować. Po co te spekulacje !Nie nam do głowy broni maszynowej nie przystawiał! Kto nie oddał głosu nie ma prawa wypowiadać na forum. Lenistwo i brak odpowiedzialności za to nasza domena.Resztę pozostawiam do własnej interpretacji!

dodał: ~mławianin • data dodania: 2015-06-01
przecież to widać , słychać i czuć ze komentarz autora "pis" to prowokacja. "wyborca" nie potrzebnie się irytuje. Jeszcze Mu gula skoczy.

dodał: ~komisja • data dodania: 2015-06-01
Przed otwarciem urny, przy wyjmowaniu głosów oraz ich liczeniu był obecny mąż zaufania z ramienia KW PiS. Nie miał zastrzeżeń do przebiegu liczenia oraz nie wniósł zarzutów co do procedur. Chyba wszystko jasne. Dzięĸuję.

dodał: ~Wólczanka • data dodania: 2015-06-01
i tak się będziemy bawić do końca świata i jeden dzień dłużej, a można by w to miejsce zrobić coś naprawdę dobrego...

dodał: ~Obiektywny • data dodania: 2015-06-01
Wybory nie były sfałszowane. Samo opowiadanie się za kandydatem przed telewizorem czy przy grillu nie wystarcza: frekwencja mówi sama za siebie wśród tych 42% co oddali głos, więcej skreśliło p. Wilamowskiego. W rzeczywistości większym poparciem może cieszyć się p. Krajewski ale żeby głos wyborców się liczył, trzeba pójść i zagłosować, nie wystarczy pokątnie szemrać czy agitować. Co do komisji: mężowie zaufania są w stanie dopilnować prawidłowości głosowania i liczenia, mamy takie prawo.

dodał: ~jarek • data dodania: 2015-06-01
Do "pis" i "wyborca" - po co takie głupie komentarze zamieszczacie. Podpiszcie się nazwiskiem i imieniem, jeśli macie dowody, że ktoś w tej konkretnej sprawie zgłosił jakieś zastrzeżenia do wyniku wyborów. A z drugiej strony szkoda, że RM jest tak mało opozycyjnych radnych. Cierpi na tym demokracja. Pan W. Krajewski był bardziej aktywnym radnym ale tego wyborcy nie wzięli pod uwagę.

dodał: ~pis • data dodania: 2015-06-01
Trzeba dokladnie sprawdzic czy wybory nie zostaly sfalszowane!😊

1 2 następna wszystkich komentarzy: 21
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Wpisz tylko pierwszy, drugi oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon