Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Jest dofinansowanie. Powstanie sztuczne boisko
2015-06-03 07:06:17
Koszt inwestycji oszacowano na 5 milionów złotych, z czego milion złotych dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wkrótce ma ruszyć budowa.

W Mławie piłkę nożną w różnych grupach wiekowych trenuje kilkaset osób. Nie ma miesiąca, abyśmy nie informowali o sukcesach młodych zawodników klubu na arenie krajowej. MKS ma sponsora strategicznego, wizja zarządu jest jasno określona – awans do wyższej ligi.

Jednak na przeszkodzie do dalszego rozwoju między innymi stoi brak odpowiedniej infrastruktury. Zawodnicy mają problem z treningami na przykład wczesną wiosną, gdzie obiekty jest bardzo trudno należycie przygotować.

Już wiele lat temu działacze i sami sportowcy zwrócili się do władz miasta o wybudowanie w pierwszej kolejności sztucznego bocznego boiska, na którym mogliby trenować piłkarze.

Obietnicę budowy takiego obiektu złożył burmistrz podczas obchodów 90-lecia MKS Mławianki Mława. Od tego momentu minęły dwa lata i wszystko na to wskazuje, że Sławomir Kowalewski dotrzyma słowa.

Jak informuje ratusz, pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią już niedługo powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ministerstwo Sportu i Turystyki właśnie opublikowało ranking przyznanych grantów. Mława znalazła się na 31. miejscu wśród blisko 80 miast i gmin, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony w lutym br.

Milion złotych z ministerstwa pokryje część kosztów, jakie miasto poniesie na modernizację boiska w północno-wschodniej części bazy MOSiR.

- Na powierzchni blisko 8 tysięcy metrów kwadratowych zostaną ułożone dynamiczne podłoże i trawa syntetyczna. Nie zabraknie dodatkowej infrastruktury: oświetlenia, piłkochwytów, zaplecza, chodników. Koszt inwestycji oszacowano na 5 milionów złotych, jednak jej rzeczywista cenę poznamy po przetargu. Budowa ma ruszyć jeszcze w lipcu tego roku i potrwa do końca września 2016 – poinformowała rzeczniczka ratusza Magdalena Grzywacz.

Przebudowa boiska treningowego jest I etapem większego zadania: „Przebudowy obiektów sportowych na terenie MOSIR w Mławie”. Celem całego projektu jest modernizacja istniejącego wielofunkcyjnego obiektu sportowego o zróżnicowanej funkcji (stadion lekkoatletyczny, główne boisko do piłki nożnej, boisko treningowe, infrastruktura i oświetlenie).

 - Zainteresowanie sportem w naszym mieście jest bardzo duże i potrzeby w związku z tym też mamy znaczące. Wierzę, że nasza inwestycja przyczyni się do rozwoju piłki nożnej w Mławie, a nasze drużyny już wkrótce zobaczymy w rozgrywkach najwyższego szczebla – skomentował burmistrz Sławomir Kowalewski.Źródło: mlawa.pl
Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~fp10 • data dodania: 2016-01-23
ZIOMAL NAPISAL..GDYBY NIE CHOROŚ, MAKA, ILCZAK,TEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ NIE BYŁO BY DO DZIŚ. c.d.n..niech Ziomal sobie poczyta..BLOG Futbolowa mafi...z listopada...TO NIE BEDZIE PISAL więcej takich bzdur..tam się dowie..jak to wszystko w II i III lidze wyglądało w Mlawie..

dodał: ~kos • data dodania: 2016-01-04
Ziomal, to Ty nie wiesz czego dotyczy temat. Stadion ma służyć nie tylko piłkarzom. Przeczytaj dokładnie tekst i mój komentarz. Ty piszesz tylko o ''kopaczach''' i meczach Pucharu Polski. Stadion musi wygladac lepiej i o czym tu dyskutować. Za kilka, kilkanaście lat miasta wokół M. bedą miały ładniejsze stadiony. A Ty wtedy napiszesz, że w M jak zwykle wszystko najgorsze.... Weź trochę pomyśl. Czasami warto. W Ciechanówku już myslą o remoncie stadionu. Masz jeszcze jakiec pytania?

dodał: ~ZIOMAL • data dodania: 2015-09-23
kos w Mławie już były zawody o zasięgu ogólnopolskim, a zainteresowanie mieszkańców mizerne. TYLKO dwa razy na stadionie BYŁO 2 tys widzów PUCHAR POLSKI Z LECHEM POZNAŃ ORAZ INAUGURACJA ROZGRYWEK II II LIGI, ALE DO ORGANIZACJI TAKICH TRZEBA LUDZI DZIALACZY KTÓRZY POTRAFIĄ TO ROBIĆ, a nie takie miernoty jak Jankowski z mosiru... W MLAWIE NIE MA KLIMATU DLA SPORTU PRZEZ DUŻE S.

dodał: ~ZIOMAL • data dodania: 2015-09-23
kos Dla Ciebie wolny Kraj TO CHYBA ZBYT WIELE czytając Twe posty, zdaje się że Ty w ogole nie rozumiesz co pisze kasandra, a trzeba przyznać ma w tym wiele racji. Szkoda kasy na kopaczy 4-Ligi,bo kiedy w Mlawie była II-liga, to nikt łąznie z władzami miasta nie tworzył takiego klimatu, a wręcz przeciwnie rzucano działaczom kłody pod nogi, i gdyby nie zaangażowanie takich ludzi jak CHOROŚ, MAKA, ILCZAK,TEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ NIE BYŁO BY DO DZIŚ. c.d.n

dodał: ~kos • data dodania: 2015-06-09
Widzisz Kasandra, na szczęście żyjemy w wolnym kraju i dopóki nie łamię prawa, mogę pisać do kogo chcę i jak chcę. Odpowiadam Ci - będę 'imiennie hejtował' jesli tylko będę miał na to ochotę. A jeśli w jakiejś kwestii będę się z Tobbą zgadzał, to też to napiszę.

dodał: ~kasandra • data dodania: 2015-06-08
Kos
mógłbyś zaprzestać imiennego hejtowania, nie pisz tylko i wyłącznie do mnie, jeśli inni mają podobne zdanie do mojego.
Mława i tak nie stanie się metropolią i tak, nie ma co liczyć na światowe czy choćby nawet ogólnopolskie "igrzyska"

dodał: ~mławianin • data dodania: 2015-06-08
wiadukt zapewne będzie otwarty z wielką pompą na krótko przed wyborami jesiennymi do parlamentu. Figa z makiem dostaniecie mój głos POpaprańcy

dodał: ~koko • data dodania: 2015-06-08
wolę na boisko niż kościoły, ale najbardziej byłbym zadowolony z renowacji strzelnicy sportowej w Mławskim lesie

dodał: ~kos • data dodania: 2015-06-07
Kasandra, to fakt, że może stadion to nie jest \"artykuł\" pierwszej potrzeby w naszym mieście. Pamiętaj jednak, że stadion to także wizytówka miasta. W przyszłości mogą odbywać się tu zawody sportowe o większym niż lokalnym znaczeniu. Zwróć uwagę, że nie chodzi tylko o piłkę nożną ale także o lekkoatletykę a może właśnie o nią przede wszystkim. Za kilka lat możemy mieć ładny stadion lekkoatletyczno-piłkarski. Mamy czekać aż w Ciechanowie taki powstanie?

dodał: ~kopacz • data dodania: 2015-06-06
PANIE BURMISTRZU-NIECH PAN pamięta aby na środku boiska postawić słup oświetleniowy tak jak słupy na ścieżce rowerowej na ulicy KOPERNIKA.MOŻE WYBORCY KIEDYŚ DOCENIĄ PAŃSKIE ZDOLNOŚCI ZARZĄDZANIEM MIASTEM Z KTÓREGO RACZYŁ PAN SIĘ WYPROWADZIĆ

dodał: ~kasandra • data dodania: 2015-06-05
Panie burmistrzu z tymi pomysłami to już chyba najwyższy czas wrócić do zawodu wyuczonego i dać sobie spokój z tym wygodnym fotelem w ratuszu.
Jest tyle do zrobienia, a Pan wyrzuca pieniądze w przysłowiowe błoto, bo piłka nożna to to nie tylko w Polsce, ale i w Mławie leży i kwiczy. Lepiej już by było przeznaczyć te pieniądze dla bezdomnych niż na to boisko, bo futboliści z naszego miasta powinni zrezygnować tak jak i Pan ze swojej kariery.

dodał: ~mławiak • data dodania: 2015-06-04
lepiej późno jak wcale.A korzystając z okazji
Panie Burmistrzu widział Pan jak wygląda seracz tak źle to jeszcze nie było na głupoty macie pieniądze a na ścięcie trawy i wyczyszczenie koryta rzeki brakuje środków wstyd włodarze miasta.Miało być tak pięknie.

dodał: ~śmiech na sali • data dodania: 2015-06-04
Śmiech na sali nie dość że wszędzie są wybudowane orlik to teraz jeszcze to hahaha a w zimę ludzie jeżdżą do dzialdowa strzegowa Ciechanowa bo tam włodarze są mądrzejsi . Boisko się szybko nie zwróci o ile wgl zwróci a łyżwy to kwestia 3 lat . W ilowie wiadukt otwarty a w Mławie co ? Wszystkie gotowe znaki pasy i co stoją sobie bo może szkoda używać . Zamiast tego boiska zróbcie drogi ścieżki chodniki

dodał: ~matylda • data dodania: 2015-06-04
Pan Jankowski pupilkiem Burmistrza. Razem zaczynali swoje kariery na hali sportowej i obaj rowerzyści. I dla słabej mławianki może być ten prezent. Przy takich potrzebach i nie dokończonej ścieżce rowerowej na marszałkowskie jest okey.Psy szczekają a karawana idzie dalej i co to daje. Ludzie myślcie to nie boli.

dodał: ~logo • data dodania: 2015-06-04
Nawet nie wiecie jak się zwraca ta inwestycja. Jak Anita chcesz sobie pojeździć na łyżwach to masz Działdowo lub Ciechanów. Lodowisko to jest dopiero wydatek w błoto.

dodał: ~kibic • data dodania: 2015-06-03
To nie są zmarnowane pieniądze bardzo dobra inwestycja jeszcze renowacja płyty i stadionu mamy wszystko żeby organizować obozy sportowe zwróci się brawo

dodał: ~do odd • data dodania: 2015-06-03
Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na zasiłek dla ciebie?!

dodał: ~a • data dodania: 2015-06-03
łeb masz zwariowany

dodał: ~odd • data dodania: 2015-06-03
zmarnowane pieniądze

dodał: ~anita • data dodania: 2015-06-03
A ja to chciałabym sobie pojeździć na łyżwach panie Kowalewski.

1 2 następna wszystkich komentarzy: 24
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Pomiń pierwszy, trzeci oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon