Okapy zabudowane pomagają w estetycznym zagospodarowaniu kuchni. Są eleganckie i dyskretne, ale też skuteczne. Na co dzień gwarantują nam komfort podczas przygotowywania posiłków, a przy tym nie wpływają znacząco na wygląd wnętrza. Poznajcie okap kuchenny do zabudowy Kernau KBH I 0360 – gustowny, stylowy i maksymalnie funkcjonalny.
Okap pod zabudowę Kernau – funkcjonalność
Wyciąg kuchenny Kernau KBH I 0360 to urządzenie o szerokości 60 cm, które idealnie sprawdzi się w zestawieniu ze standardową płytą grzejną z 4 palnikami. Urządzenie oferuje maksymalną wydajność na poziomie 280 m3/h. Mocą okapu możemy sterować w ramach trzech stopni pracy wentylatora, korzystając z przycisków push-push. Bez względu jednak na to, na który poziom pracy się zdecydujemy, możemy liczyć na jego ciche działanie. Praktyczne wyposażenie okapu stanowi oświetlenie LED. Energooszczędne diody dostarczać nam będą jasne, przyjazne dla oczu światło, a przy tym nie będą pobierać dużych ilości energii.
Okap kuchenny Kernau – wzornictwo i design
Jedyną widocznym elementem okapu zabudowanego jest dolny panel z oświetleniem, przyciskami sterującymi i filtrem aluminiowym, którego zadaniem jest wychwytywanie drobinek tłuszczu. Filtr ten w okapie Kernau posiada czarne wykończenie, co oznacza, że nie odcina się od koloru reszty obudowy. Sprawia to, że urządzenie prezentuje się elegancko i możemy je zastosować w każdej kuchni, bez względu na to, w jakim stylu chcemy ją urządzić.
Zabudowa okapu: jak zabudować okap?
Okap Kernau KBH I 0360 do montażu w zabudowie przeznaczony jest do instalacji w szafce. Jeżeli zamierzamy korzystać z urządzenia w trybie wyciągu, niezbędne będzie wycięcie odpowiednio dużego otworu na rurę odprowadzającą, którą następnie podłączymy do przewodu wentylacyjnego. Okap Kernau może pracować także jako pochłaniacz. W takim wypadku musimy zastosować odpowiednie filtry węglowe, które odpowiadać będą za skuteczne oczyszczanie powietrza w naszej kuchni. Okap do zabudowy montujemy 60 cm nad kuchenką gazową i 50 cm nad płytą elektryczną.