Fantastyczne wiadomości nadeszły z Mińska Mazowieckiego. Najmłodsi wojownicy Husarii Mława nie przestraszyli się konkurencji podczas mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu GI & NO GI dzieci i młodzieży. Wrócili do domu bogatsi nie tylko o doświadczanie, ale także o trzynaście medali.
Krajowy czempionat zgromadził na starcie kilkuset zawodników. Przyjechali z każdego zakątka Polski. Oczywiście w tym gronie nie zabrakło debiutantów. Wśród husarzy takim zawodnikiem był Mikołaj Molski.
W swoich premierowych mistrzostwach walczył w kategorii U10 – 36 kg zarówno w GI (w kimonach) jak i NO GI (bez kimon). Stoczył w sumie trzy walki. Powalczył z Danielem Wołanieckim oraz dwukrotnie z Aleksandrem Uhrynem. Bilans pierwszego w życiu mistrzowskiego startu to dwa brązowe krążki.
W jednej grupie wiekowej husarze stanęli na podium obok siebie. W kategorii U12 – 42 kg NO GI po srebro sięgnął Filip Olszewski, a brąz zawisł na szyi Antoniego Borkowskiego.
Filip nie poprzestał tylko na jednym laurze. Został wicemistrzem kraju także w formule GI. To nie jedyny multimedalistka w szeregach naszego klubu. Do zaszczytnego grona trafili Lionel Gevorgyan (U10, -42 kg), drugi w GI i trzeci w No GI), Aleks Jaroszewski (U12, zaawansowani,, -50 kg) złoto w GI i srebro w NO GI oraz Zuzanna Karpińska (juniorka, -62,5 kg) złoto w GI i srebro w NO GI.
Swoje zrobili także Amelia Cichocka (juniorka, 54,5 kg, NO GI, i Vardan Gevorgyan (U12, -34 kg, NO GI). Zawodniczka cieszyła się z drugiego miejsca, natomiast jej młodszy kolega był trzeci.
W zawodach walczyli także Nikodem Ronkiewicz, Gabriel Golian i Michał Pigulski. Nie zdołali się przedrzeć do strefy medalowej – Michał przegrał z kontuzją, której doznał podczas walki.
Fot: Husaria Mława
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszamlawa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz