Spotkania po latach. Zjazd absolwentów „Budowlanki”

5
4972

Historia tej szkoły to wy, jesteście tutaj najważniejsi – zwróciła się do absolwentów Urszula Makowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Mławie. W sobotę (30 września) z okazji 70-lecia placówki odbył się 5. zjazd byłych uczniów.

Jubileusz poprzedziła msza św. celebrowana przez biskupa Mirosława Milewskiego. Po niej, na szkolnej sali gimnastycznej, uroczystą galą, oficjalnie rozpoczęto zjazd. Obecna na niej była młodzież aktualnie ucząca się w szkole oraz wielu gości, m.in. przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych i kuratorium.

– Dzisiejsze święto skłania nas do odbycia podróży w czasie, do konfrontacji młodzieńczych marzeń z rzeczywistością, przywołuje wspomnienia. Jesteśmy świadomi, że wasze losy potoczyły się różnie. Różnie wasz ocenione i doceniono. Mieliście mniej lub więcej szczęścia w życiu i karierze zawodowej. Dzisiaj łączy was jedno – jesteście absolwentami tej szkoły. Życzę wszystkim, aby to nasze spotkanie było chwilą wspólnego zatrzymania się wśród codziennego nawału zajęć, chwilą odpoczynku i miłych wspomnień – mówiła dyrektor Makowska witając gości.

Absolwenci przyjechali do swojej dawnej szkoły z całej Polski, również z zagranicy. Po oficjalnej części wszyscy zjedli wspólny obiad (również w szkole), a po południu mieli okazję do rozmów w mniejszych grupach, w swoich dawnych klasach. Wieczorem wszyscy bawili się na koncercie zespołu Babsztyl, a po nim na balu absolwentów.5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię