wtorek, 16 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościPsy uciekają z posesji - właściciele płacą mandaty
- REKLAMA -
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Psy uciekają z posesji – właściciele płacą mandaty

-

Straż miejska w Mławie wyłapuje coraz więcej bezpańskich zwierząt. Do bezdomnych czworonogów dołączają też te, które mają właścicieli. Pupile wydostają się z posesji na ulice, a ich właściciele płacą mandaty – do 200 zł.     

- R E K L A M A -

Wyłapywanie bezpańskich zwierząt w Mławie należy do zadań straży miejskiej. Czytelnicy sygnalizują, że psów jest mniej na ulicach.

– W ostatnim czasie na ulicach Mławy nie widać wałęsających się psów i kotów. Bezpańskich zwierząt jest mniej, czy strażnicy są tak skuteczni? – pyta Czytelnik.

Według strażników niechcianych zwierząt nadal jest sporo. Do 21 lutego br. straż miejska wyłapała ich więcej niż przez cały styczeń. Na „garnuszek miasta” przeszło w drugim miesiącu roku: 13 psów i jeden kot. Udzielono też pomocy jastrzębiowi. W styczniu schwytano 12 zwierząt.

Dodatkowo wśród wyłapywanych zwierząt są również psy, które nie są bezdomne. Wydostają się z posesji, strażnicy je wyłapują, a właściciele płacą mandaty.

– W pewnych okresach roku na ulicach można znaleźć nawet psy, które mają właścicieli. W lutym zaczynają się one wydostawać z posesji. W ostatnim tygodniu udało się ustalić dwóch właścicieli wyłapanych psów. Za niedopilnowanie psa grożą konsekwencje – zaczynając od pouczenia po skierowanie sprawy do sądu. Najczęściej wybiera się mandatowanie – w kwotach od 100 do 200 złotych. Można zapłacić więcej, jeśli mamy do czynienia z groźnym psem, który kogoś zaatakuje. W takim przypadku, prawo pozwala na grzywnę w wysokości do 5000 zł. Zdarzają się drastyczne sytuacje. Na szczęście w Mławie nie mieliśmy takiego zdarzenia – mówi komendant straży miejskiej Marek Wysocki.

Strażnicy reagują, gdy zaobserwują nieprawidłowości oraz na zgłoszenia od mieszkańców.

– Ludzie, widząc co się dzieje, zgłaszają do nas obecność bezpańskich psów. Zdarza się, że mieszkańcy sami do nas przynoszą ranne zwierzęta – dodaje komendant.

Straż miejska w całym 2018 roku odnotowała 359 zgłoszeń od mieszkańców w sprawie bezpańskich zwierząt, których wyłapano 215. Natomiast w 2017 roku mławianie domagali się 361 interwencji. Szef straży ocenia, że tendencja jest na podobnym poziomie.

Koszty ponoszone przez miasto są ogromne. W 2019 r. na działania ujęte w dziale „schroniska dla zwierząt” przeznaczono kwotę 353 tys.700 zł. Samo utrzymanie psów i kotów w schronisku ma pochłonąć 245 tys. zł. rocznie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Karol
Karol
5 lat temu

Do zirytowanej_straż miejska ma kundla twojego szukać całkiem rozum ci odebrało ,nie stać cię na ogrodzenie to kudła do Pawłowa mając takich mądrali straż jest od tego by pilnować czym się pali w domkach jednorodzinnych smród ma całe miasto się roznosi,i wiele innych czynności związanych z porządkiem w mieście ,

Pan Starszy
Pan Starszy
5 lat temu

„mamy do czynienia z groźnym psem, który kogoś zaatakuje” – na ul. Zachodniej pies wyskakuje z podwórka i zaczepia jadących rowerzystów. A brama posesji bywa otwarta na oścież zazwyczaj.
„Zdarzają się drastyczne sytuacje” – tak, można w zaskoczeniu nagle upaść na beton, czy asfalt i potłuc się boleśnie lub coś złamać. Piszę o własnych doświadczeniach!

Dziękujemy za te działania służb porządkowych, może w kocu będzie można iść na spacer bez lęku przed agresywnymi wałęsającymi się psami.

Robert
Robert
5 lat temu

Prawidłowo. Trzeba dawać madndaty bo tak to nigdy nie zrozumią. Dlaczego za nie sprzątanie odchodów po psach nie ma mandatów?

Zirytowana
Zirytowana
5 lat temu

Jestem właścicielką psa i niestety czasami zdarzy się że pies ucieknie przez zamknięte ogrodzenie, zwłaszcza w takim okresie kiedy suki mają cieczkę. Jak 3 lata temu zadzwoniłam do Straży Miejskiej z prośbą o pomoc w odnalezieniu psa- przecież jeżdżą ulicami i mogą zwrócić uwagę czy nie błąka się jakiś piesek lub ewentualnie zadzwonić do mnie bezpośrednio gdy pojawi się w siedzibie straży, to co usłyszałam od strażnika miejskiego jest nie do powtórzenia… Teraz ogólna nagonka, żeby pokazać jaka to wspaniała jest straż i jak dużo robi, a tak naprawdę stoi pod lasem i niczym się nie zajmuje oprócz wlepianiem bzdurnych mandatów.

Beatris
Beatris
Odpowiedź do  Zirytowana
5 lat temu

To wysterylizuj psa i po sprawie i nie uskarżaj się.

Zirytowana
Zirytowana
Odpowiedź do  Beatris
5 lat temu

Dla Twojej wiadomości, pies jest wysterylizowany i zaczipowany, tylko czasami rodzi się w nim natura szwędacza… nie uskarżam się tylko ukazuje jak mocno zbędna jest instytucja darmozjadów straży miejskiej

Ktoś
Ktoś
Odpowiedź do  Beatris
5 lat temu

Siebie wysterelizuj

czajen
czajen
Odpowiedź do  Ktoś
5 lat temu

D…K.IQ poziom psa nie wykastrowanego.Pomyłka,nie moją intecją obrażać psa.

Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru

0
Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala kobieta, którą przygniotło własne auto. Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru. Do zdarzenia doszło w sąsiednim...

W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci

0
W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci. Synoptycy zapowiadają falę upałów. Może to być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Do funkcjonowania w czasie panowania...
gotówka

Przekonana, że inwestuje bez ryzyka straciła pieniądze

0
Przekonana, że inwestuje bez ryzyka, straciła pieniądze. Mieszkanka powiatu mławskiego znalazła ofertę inwestycyjną na rynku kryptowalut. Weszła w nieznany link, po czym skontaktowali się...

Porażka w pierwszym sparingu. Sześciu na testach

6
Gracze Mławianki rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu 2024/2025. W Płocku musieli w sobotnie przedpołudnie uznać  wyższość rezerw tamtejszej pierwszoligowej Wisły. Wśród podopiecznych...
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Tragedia w Gołotczyźnie. Kierowca mazdy zmarł na miejscu

0
Tragiczny wypadek w Gołotczyźnie w niedalekim powiecie ciechanowskim. 50-letni kierowca mazdy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu. Tragedia w Gołotczyźnie....

Dni Mławy 2024. Tłumy na stadionie

1
Takich tłumów na Dni Mławy dawno nie było. Podczas tegorocznej imprezy w święto naszego miasta — szczególnie w sobotę 13 lipca na stadionie —...

Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną

0
Warszawska Orkiestra Sentymentalna z powodzeniem wystąpiła w niedzielę w parku w Mławie. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występ zespołu.  Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną Koncert...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wypoczywając nad wodą o tym warto pamiętać

1
Wypoczynek nad wodą to świetny pomysł latem podczas upalnych dni. Jednak nie zawsze wystarczająco dbamy o bezpieczeństwo. Mławska przekazuje kilka prostych porad na temat...

W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski

1
W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski. The Event - Mławski Festival vol.5 - 2024 w sobotę 13 lipca na Starym Rynku...

Jarmark Wojciechowy i pokaz niezwykłych samochodów

9
Blisko 100 wystawców z różnych krańców Polski zaprezentowało się 13 lipca na ul. Kopernika w Mławie.   Jarmark Wojciechowy w momencie publikacji trwa na ulicy...

Burze nad Mławą [FILM]. Jaka dziś pogoda? 

0
Burze nad Mławą wczoraj wieczorem i w nocy. Internautka przesłała film prezentujący uderzenia piorunów. Jaka dziś będzie pogoda?  Burze nad Mławą . Jaka dziś pogoda? Wczoraj...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx