piątek, 21 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościMieszkańcy odetchną pełną piersią w tężni. Otwarcie jeszcze w tym roku?
- REKLAMA -
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Mieszkańcy odetchną pełną piersią w tężni. Otwarcie jeszcze w tym roku?

-

Dobra wiadomość dla mieszkańców Mławy – długo wyczekiwana tężnia solankowa ma być gotowa jeszcze w te wakacje. Mławski ratusz ogłosił przetarg na jej budowę. Klaruje się także sprawa drugiej tężni, której losy do tej pory były niepewne.

- R E K L A M A -

3 kwietnia Mława ogłosiła przetarg na budowę mini tężni solankowej przy ul. Dworcowej. Tężnia ta będzie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw i parku – dwóch innych zwycięskich projektów Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Zakres inwestycji obejmuje budowę mini tężni solankowej wraz z instalacjami: elektryczną zewnętrzną, wodociągową zewnętrzną oraz instalacją technologiczną do zasilania tężni- informuje Magdalena Grzywacz, rzeczniczka UM Mława.

Otwarcie ofert jest zaplanowane na 19 kwietnia br. Realizacja projektu ma potrwać do połowy lipca 2019 roku.

Klaruje się także sprawa drugiej tężni zgłoszonej w tym samym wniosku do MBO, która zgodnie z wolą wnioskodawcy miała być zlokalizowana na Placu 1 Maja.

– Zwycięski projekt Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 roku borykał się z wieloma problemami. Jednym z nich był brak akceptacji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na lokalizację tężni na Zielonym Rynku w Mławie (postanowienie z dnia 12 grudnia 2018 r.) – wyjaśnia rzeczniczka. – Burmistrz miasta Mława złożył zażalenie na to postanowienie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przychylił się do stanowiska miasta, uchylił zaskarżone postanowienie w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji – dodaje.

Na kolejną decyzję konserwatora miasto musi poczekać jeszcze kilka dni.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mlawiak
Mlawiak
5 lat temu

Nuda to mało powiedziane te miasto prawie nie żyje brak koncertów brak rozrywki dla młodych dla emerytów te teżnie się przygadza ale dla młodych co zrobiliście w tym mieście?

Z fartem. Cieszmy się tym co mamy.
Z fartem. Cieszmy się tym co mamy.
Odpowiedź do  Mlawiak
5 lat temu

Przecież to jest rewelacyjna sprawa także dla młodych. Na koncert możesz jechać do Wawy, przecież masz rzut beretem.
Jakich koncertów chcesz w 30 tys. mieście? I to jeszcze organizowanych przez samo miasto? Kolejny festyn z piwem i disco-polo?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Co daja teznie solankowe dla zdrowia człowieka? Poczytajcie i ciszcie sie, ze beda a Mlawie. Popieram w pełni i nie moge się juz doczekać.

Green
Green
5 lat temu

Kino jak i plac przy handlowcu to jest porażka JE, na plac wchodzą wszyscy odwarzni,a do kina alergicy uczuleni na roztocza tylko na własną odpowiedzialność

kriss
kriss
5 lat temu

do mławianka; W końcu MOSiR obsługuje tez zalew. Dołożyli się, by rozebrać pomost. Dyr zaprosi do siebie na pływalnię, haha

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  kriss
5 lat temu

Łaski nie robili. Zalew robiła Mława, a to że lezy na terenie innych gmin… myślę że najmniej istotne. Z zalewu korzystało najwięcej mławian i to szczególnie dla mławian jest teren do relaksu. Jakby teren dobrze zagospodarować i oczyścić zalew, to myślę że można by tam było również nabijać kasę. Tylko potrzeba do tego pracowitego, zaangażowanego gospodarza, któremu chce się coś dobrego zrobić dla mieszkańców,[WYMODEROWANO]
W Mławie panuje stagnacja, nie ma żadnego świeżego powiewu. Najważniejsze bratki i begonie oraz wiele pustych haseł rzucanych w powietrze bez jakiegokolwiek przemyślenia i bez żadnego pokrycia.

kriss
kriss
5 lat temu

A może pora by burmistrz się porozumiał z gminami co do rewitalizacji Ruda Zalew. Chyba korzystniejsza inwestycja a niżeli tężnie słomiane. Co dalej z kinem, które zasłonięte.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  kriss
5 lat temu

Burmistrz nie będzie się z żadnym wójtem porozumiewał, to wójtowie niech się pokłonią JE i poproszą o współudział w rewitalizacji zalewu Ruda.
Kino? – o tym burmistrz już dawno zapomniał. Najważniejsze, że pracownikom poprawiono warunki pracy, a widzowie dwie godziny wytrzymają w tych starych, niewygodnych i cuchnących fotelach i zimnej, obskurnej sali.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  kriss
5 lat temu

Do następnych wyborów jeszcze ciut więcej jak cztery lata – uspokójcie się ludzie. Jakby teraz coś zostało zrobione, to byście zapomnieli. Chyba wiecie, że najlepiej się opłaca wszystkie inwestycje realizować w roku wyborczym.
To samo będzie z tunelem na Kościuszki, poczekajcie do roku wyborczego. Burmistrz może jeszcze być jedną kadencję i na pewno będzie się starał żebyście go po raz piąty i (może) już ostatni wybrali.
Co się dzieje z rewitalizacją placu przy handlowcu. Partacze ciągle tam siedzą i udają, że coś robią, a płyty ciągle się bujają. Kto wymyślił ty wielkie i śliskie podczas opadów płyty? których fachmani nie umieją dobrze położyć

h13
h13
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

Fakt, szedłem tamtędy jakiś czas temu. Płytki naprawdę się ruszają, a przy wejściu do jednego ze sklepów z art. papierniczymi płytki na schodach były po prostu popękane, ułamane. Chyba teraz poprawili, ale to pewnie tylko kwestia czasu, że znów się coś rozwali..

ARKADIUSZ
ARKADIUSZ
5 lat temu

Tak odetchniemy…tężnie budują a smogiem sie nikt nie zainteresuje jeden drugiego zabija pomału robi sie u nas drugi śląsk…Chałupy na pokaz fury na podwórku a węgiel najtańszy i śmieci…

Sargosia
Sargosia
5 lat temu

Popieram przedmówcę odnośnie lodowiska.Ale również warto by było pomyśleć by na tzw.Łysej Górze zagospodarować naturalnie stworzony stok.Wystarczyłoby zrobić ogrodzenie po bokach, oświetlenie, utwardzić powierzchnię, nawet stworzyć mini trasę zjazdową na nartach.Jakiś mały bar z gorącą herbatka, kawą i kanapkami i frajda przez całe ferie zimowe.Pod Olsztynem Kurza Góra wykorzystała ukształtowanie terenu.Czemu My nie możemy stworzyć takiego punktu rekreacji.Mamy świetne warunki w mławskim lesie.Szkoda że nikt tego nie wykorzysta.Zapewne z innych miejscowości też by do nas przyjeżdżali.A tak DZIECI NIE MAJĄ CO ROBIĆ W ZIMĘ W TYM MIEŚCIE.Niech miasto pomyśli.Można to w ramach Projektu Obywatelskiego wykonać.ZŁY POMYSŁ ???!!!

elix12
elix12
Odpowiedź do  Sargosia
5 lat temu

Łsa Góra to za mała Góra na taką inwestycje. Szkoda kasy. Żadna tam nauka na nartach a co mówić o zjezdzaniu przez doświadczoną osobę. Do tego klimat się ociepla i w roku jest coraz mniej dni z pokrywą śnieżną.

Wiktor
Wiktor
5 lat temu

Tak tężnia to nie tężnia. Równocześnie można do dozownika inhalatora wlać solankę-np. Zabłocką mgiełkę solankową i będzie ten sam efekt i posiedzieć sobie w zaciszu własnego kąta. Lepiej by się przydało lodowisko w zimę nuda w tym mieście.

Kontrole przejść w Mławie nowoczesnym systemem kamer

3
Mławska policja kontrolowała przejścia dla pieszych z wykorzystaniem mobilnego systemu kamer ICam. W ciągu kilku godzin ujawniono 20 różnych wykroczeń. Kontrole przejść w Mławie nowoczesnym...

Za to przewinienie 25-latkowi grozi długoletnie więzienie

0
25-letni mieszkaniec powiatu mławskiego miał cztery sądowe zakazy kierowania pojazdami. Grozi mu wysoka grzywna oraz wieloletnia kara pozbawienia wolności, ale dopiero po tym jak...

Nadia z srebrem. Marlin na międzywojewódzkich mistrzostwach

0
Basen na warszawskim Żoliborzu był areną tegorocznej edycji międzywojewódzkich mistrzostw młodzików. Uczestnicy zmagań wywodzili się w komplecie z terenu Mazowsza. Wśród nich nie zabrakło...

Osiedle Naturalnie I w Mławie – komfort i estetyka na wyciągnięcie ręki [SPONSOROWANE]

0
Osiedle Naturalnie I w Mławie to nowa inwestycja firmy Novdom, która przyciąga uwagę swoją nowoczesną architekturą i starannie zaprojektowanymi przestrzeniami. To miejsce, gdzie można...
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dziecko traciło przytomność. Policyjna eskorta do szpitala

6
Chłopiec tracił przytomność. Policyjna eskorta chorego dziecka do szpitala. Policjanci z mławskiego wydziału ruchu drogowego eskortowali audi, którym rodzice wieźli do szpitala w Ciechanowie...

100-lecie Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Dwukoły

0
Nadleśnictwo Dwukoły zorganizowało obchody setnej rocznicy utworzenia Lasów Państwowych. Rozpoczęły się mszą świętą w kościele Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie. 100-lecie Lasów...

Rezerwy nie dały rady. Awans uciekł w ostatniej kolejce

0
Dobiegł końca sezon na A-klasowych boiskach. Niestety rezerwom Mławianki nie udało zrealizować ambitnego celu jakim był awans do ligi okręgowej. W ostatnim meczu polegli...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Informacje z Mazowsza 64 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o wybranym nowym zarządzie województwa, spadku zachorowań w związku z lepszą...

Ucieczka kierowcy audi. Samochód porzucił w lesie

0
Kompletnie pijany 30-letni kierowca audi spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, porzucając w lesie samochód. Został zatrzymany krótko po zgłoszeniu, miał ponad 2,3...

Strzelanina przy Stacji Mława. Powiesili nawet tarcze strzelnicze

2
Wandale strzelali do latarni ulicznych, przy Alei św. Wojciecha w Mławie. Powiesili nawet tarcze strzelnicze. Ktoś sprawdzał celność przy publicznej drodze o ogromnym natężeniu...

Mieszkańcy alarmują o nietrzeźwych kierowcach

0
Mieszkańcy alarmują policję o nietrzeźwych kierowcach. Dzięki reakcji świadków patrol dzielnicowych zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Do zdarzenia doszło 16 czerwca, po południu, w centrum...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx