Podopieczni Bartosza Szczęsnego przystąpili do rywalizacji z Bronią Radom bez Ivana Hurenko. Kontuzja odniesiona w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki okazała się poważna. Uraz kolana sprawia, że rosły defensor nie zagra już w tej rundzie jesiennej.Z konieczności trener zielono-białych zdecydował się na eksperymentalne ustawienie obrony. W takim zestawieniu personalnym jeszcze w tym sezonie nie wystąpiła. W premierowej odsłonie gra nie wyglądała dobrze - przybysze z Radomia stworzyli sobie parę okazji strzeleckich. Wykorzystali tylko jedną.Zdobyli gola bezpośrednio z dośrodkowania z rzutu rożnego. Ten element jest ćwiczony - w takich samych okolicznościach zdobyli gola w meczu piętnastej kolejki przeciwko GKS-owi Wikielec. W 8. minucie trafił do bramki Michał Wrześniewski. Zablokowany Kacper Jureczko zdołał tylko musnąć piłkę.Kolejny identycznych prób nie brakowało. Goście oddali także parę groźnych strzałów. Na szczęście bramkarz z Mławy nie zamierzał skapitulować po raz kolejny. Popisał się skutecznymi interwencjami.Nasi gracze także próbowali atakować - czasami zawodziło tzw. ostatnie podanie, dośrodkowania nie dochodziły do adresata. To się zmieniło się w końcówce premierowej partii. Uderzenie z rzutu wolnego Mateusza Stryjewskiego odbiło się od muru. Na szczęście piłka trafiła pod nogi Kacpra Zielskiego. Ten trafił w słupek, ale szansę na dobitkę otrzymał jeszcze Joao Odillon. Nasz napastnik doprowadził do wyrównania.W 65. minucie Mławianka strzelił gola. Wymianę składnych podań wykorzystał niezwykle aktywny w sobotnie popołudnie Zielski. Generalnie trzeba pochwalić wszystkich naszych zawodników. Zagrali z ogromną ambicją - m.in. Michał Stryjewski wytrzymał całe spotkanie, mimo kilkucentymetrowego, głębokiego rozcięcia na nodze (urazu doznał już w pierwszej minucie).Skromnego prowadzenia gospodarze już nie oddali. Na finiszu zmagań mogli jeszcze podwyższyć rozmiary wygranej. Jednak Kahsay Ezana przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Kosiorkiem.Mławianka Mława - Broń Radom 2:1 (1:1)
Mławianka: Jureczko - Rutkowski, Duilio, Markowicz, Derlatka, Karwowski (67. Tworek), Stefański, Zielski, Mich. Stryjewski, Mat. Stryjewski, Odillon (77. Ezana)
Pozostałe wyniki XVI kolejki (8-10 listopada): GKS Bełchatów - GKS Wikielec 1:1, Wigry - Warta 4:0, Sokół - Lechia 0:3, Legia II - Unia 2:1, Polonia - ŁKS Łomża 1:1, Stomil - Jagiellonia II 1:2, Pelikan - Victoria, Świt - Wisła II 2:21. Unia Skierniewice 16 33 32:19
2. Legia II Warszawa 16 32 33:19
3. Wigry Suwałki 16 29 28:16
4. ŁKS Łomża 16 29 28:21
5. Warta Sieradz 16 24 23:25
6. GKS Bełchatów 16 23 21:17
7. Wisła II Płock 16 23 31:28
8. Broń Radom 16 23 16:17
9. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 16 23 18:29
10. Victoria Sulejówek 16 21 26:24
11. Lechia Tomaszów Mazowiecki 16 19 22:23
12. Pelikan Łowicz 16 19 20:24
13. GKS Wikielec 16 19 15:19
14. Mławianka Mława 16 18 32:32
15. Jagiellonia II Białystok 16 18 20:22
16. Polonia Lidzbark Warmiński 16 16 26:33
17. Stomil Olsztyn 16 16 21:31
18. Sokół Aleksandrów Łódzki 16 11 12:26XVII kolejka (15-17 listopada): Wisła II - GKS Bełchatów, Victoria - Świt, Jagiellonia II - Pelikan, ŁKS Łomża - Stomil, Unia - Polonia, Warta - Sokół, Broń - Wigry, GKS Wikielec - Mławianka Mława (piątek godz. 17)Fot: Mławianka Mława
0 0
Teraz trzeba zdobyć choćby punkt w Wikielcu i będzie trochę spokoju i oddechu.Olsztyn i Lidzbark raczej punktów w następnej kolejce nie zdobędą.Do boju.Trzymam kciuki.
0 0
Potrzeba 3 pkt. Tylko zwycięstwo
0 0
Tak jak mówiłem, drużyna się rozwija, a Bartek daje radę.
0 0
Wf-y prowadzic?
0 0
Na meczu byli skauci Piasta Gliwice oglądający grę Kacpra Jureczko oraz Zielskiego. Podobno Zielski ma odejsc do Piasta
0 0
Sąsiad trawe palił na łące i doszło. Okno było otwarte? Hehe
0 0
Człowieku weź, proszę, Z całym szacunkiem ale Piast to jest Ekstraklasa.
0 0
Byli na balkonie pod krytą.
0 0
Brakuje mu wzrostu strzały z rogu pokazały te problemy ,po drugie to zawodnik Rakowa ,Florczak odchodzi jako najlepszy w naszej grupie i co jest zmiennikiem w najsłabszym zespole tej grupy piszę to pod rozwagę jego i rodziców zapewne te strony czytają
0 0
Uwazasz, ze Norbi przez dwa miesiące zapomniał jak się broni? U nas też nie zaczynał jako podstawowy bramkarz, a finalnie miał spory udział, że zostaliśmy w III lidze.
0 0
Człowieku, używaj interpunkcji. Bo Twoich wpisów się czytać nie da
0 0
Dostaniecie doping w Wikielcu ! Panowie po swoje !
0 0
Bardzo ważne trzy punkty, panowie w piątek po swoje !!!! Do zobaczenia..
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszamlawa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz