Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Na stadionie rywalizowało około 200 zawodników. Mława zdobyła 12 medali

Elżbieta Ludwikowska 06:35, 18.05.2018 Aktualizacja: 11:44, 24.10.2025
Skomentuj
W środę, 16 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie odbyła się XIX Mławska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. To impreza organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy "Promyk" działający przy SOS-W.Tradycyjnie sportowe zmagania poprzedziła msza św. celebrowana w tym dniu przez ks. Sławomira Kowalskiego, po czym uczestnicy olimpiady i zaproszeni goście przemaszerowali z kościoła parafialnego na stadion miejski przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mirosława Cieślaka.

- Celem imprezy jest integracja i rewalidacja młodzieży niepełnosprawnej, popularyzacja aktywnego wypoczynku, lekkoatletyki oraz budzenie wiary we własne siły dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - podkreślają organizatorzy.

W tym roku w rywalizacji sportowej wzięło udział ponad 220 zawodników, opiekunów, sędziów i wolontariuszy. Goście przyjechali z Ciechanowa, Jońca, Sierpca, Pułtuska, Przasnysza, Wyszkowa, Iłowa, Działdowa, Strzegowa Żuromina i Ostrołęki. Byli też przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi i podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Mławy.Zawodnicy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych i treningu motorycznym. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Mława z 12 medalami, drugie miejsce zajął Sierpc - 9 medali, na trzecim uplasowały się Ciechanów i Wyszków - po 4 krążki. Mławscy sportowcy pięciokrotnie stawali na najwyższym podium, trzykrotnie na drugim i czterokrotnie na trzecim miejscu.Wyniki w poszczególnych konkurencjach:Rocznik 2001 i starsi:100m dziewczęta1. Anna Janusz - Wyszków2. Ola Górecka - Płońsk3. Oliwia Morawska - Sierpc

100m chłopcy1. Przemysław Wrotny - Ciechanów2. Michał Łączyński - Joniec3. Cezary Bugaj - Sierpc

200m dziewczęta1. Patrycja Krysiak - Przasnysz2. Beata Tatuch - Mława3. Martyna Siwek - Płońsk

200m chłopcy1. Cezary Bugaj - Sierpc2. Bartosz Wasiński - Sierpc3. Adam Drearski - Ostrołęka

400m dziewczęta1. Aneta Zjadewicz - Mława2. Natalia Stryjewska - Mława3. Martyna Siwek - Płońsk

400m chłopcy1. Michał Łączyński - Joniec2. Jakub Żabiński - Mława3. Kamil Marciniak - Sierpc

800m dziewczęta

1. Oliwia Morawska - Sierpc2. Klaudia Rybacka - Płońsk3. Beata Tatuch - Mława

1500m chłopcy1. Andrzej Kwasiborski - Mława2. Bartek Wasiński - Sierpc3. Adrian Krajewski - Mława

skok w dal dziewczęta1. Anna Janusz - Wyszków2. Ola Górecka - Płońsk3. Beata Tatuch - Mława

skok w dal chłopcy1. Przemysław Wrotny - Ciechanów2. Michał Łączyński - Joniec3. Adam Drearski - Ostrołękasztafeta 4x100m dziewcząt1. Mława2. Ciechanów

sztafeta 4x100m chłopców1. Sierpc2. Joniec3. Mława

Rocznik 2002 i młodsi

100m dziewczęta1. Magdalena Wiśniewska - Ciechanów2. Paulina Krysiak - Przasnysz3. Sandra Stefańska - Przasnysz

100m chłopcy1. Mateusz Mierzejewski - Wyszków2. Jakub Stefański - Joniec3. Damian Olszewski - Płońsk

600m dziewczęta1. Julita Wolska - Przasnysz2. Amelia Suchacz - Sierpc3. Paulina Kupniewski - Przasnysz

800m chłopcy1. Krzysztof Sobotka - Żuromin2. Michał Zakobielski - Płońsk3. Grzegorz Kowalewski - Płońsk

skok w dal dziewczęta1. Marta Nowacka - Mława2. Sandra Stefańska - Przasnysz3. Julita Wolska - Przasnysz

skok w dal chłopcy1. Michał Zakobielski - Płońsk2. Sylwester Pomianowski - Joniec3. Mateusz Mierzejewski - Wyszków

sztafeta 4x100 chłopców1. Żuromin2. Joniec3. Płońsk

(Elżbieta Ludwikowska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%