- Kroplówek starczy nam na 2 – 3 dni. Ze szpitala w Mławie odchodzą lekarze - alarmuje dyrektor szpitala w Mławie. O tragicznej sytuacji mławskiego SP ZOZ poinformował on 26 maja podczas konferencji prasowej przed budynkiem placówki medycznej. Na spotkaniu nie było starosty mławskiego.
Dyrektor SP ZOZ, Piotr Parjaszewski, poinformował o stanie szpitala w Mławie mławskie społeczeństwo. Przekazał zebranym, że chciał też zwrócić uwagę na tragiczną sytuację placówki medycznej - władzom powiatu mławskiego, pod których kontrolą jest szpital. Faktem jest, że na spotkaniu nie było starosty mławskiego Witolda Okumskiego. Nie wiadomo z jakiej przyczyny i o czym to świadczy.
Szef mławskiego szpitala jest wyraźnie zaniepokojony sytuacją ekonomiczną SP ZOZ w Mławie, która zaczyna wpływać na leczenie pacjentów. Oświadczył, że ze szpitala odchodzą lekarze. Zabrakło też środków na zakup potrzebnych do leczenia pacjentów leków, podawanych w kroplówkach.
- Nie mamy w tej chwili kroplówek. Kroplówek nam starczy na dwa trzy dni, ponieważ nie zamawiamy, firma nie dostała od nas zapłaty za faktury które wystawiliśmy. Lekarze już nam odchodzą – poinformował na konferencji prasowej dyrektor SP ZOZ w Mławie Piotr Parjaszewski.
Szpital otrzymał środki na inwestycje. Jednak, zdaniem szefa placówki, to nie wystarczy.
- Potrzebujemy wsparcia na bieżące funkcjonowanie – dodał dyrektor placówki leczniczej. Oświadczył też, że brakuje porozumienia na linii dyrektor - starosta mławski, ażeby otrzymać wsparcie w zakresie bieżącego funkcjonowania szpitala. Wyraźnie zaznaczył, że bez wsparcia samorządu powiatowego dalsze funkcjonowanie szpitala może być bardzo trudne. Podkreślił, że liczy na dialog oraz realne wsparcie w ratowaniu dobra wspólnego, jakim jest mławski szpital.
Przerwane są łańcuchy dostaw do szpitala. Dług mławskiego szpitala, to obecnie 24 mln złotych, z tego natychmiastowej spłaty wymaga blisko 8 milionów złotych.
Dyrektor szpitala wyraził zaniepokojenie, że w porządku obrad sesji rady powiatu mławskiego (zaplanowanej na 28 maja) nie pojawił się punkt na temat pomocy dla szpitala. Dlatego też, ażeby zwrócić uwagę na trudną sytuację szpitala, dyrektor wraz z personelem oraz mieszkańcy, zapowiedzieli swój udział w sesji rady powiatu mławskiego, które odbędą się 28 maja o godzinie 11 w Starostwie Powiatowym w Mławie, przy ulicy Reymonta 6. Warto wspomnieć, że obradach może uczestniczyć każdy mieszkaniec.
Będziemy informować o dalszym rozwoju sytuacji.
Mlawa11:06, 27.05.2026
Dyrektorze może najwyższa pora przyznać się ile przyjął już Pan samego personelu do pracy. W biurowcu niedługo będzie więcej pracowników niż pacjentów w szpitalu.
Pieniądze się znajdą tylko widać że Pan nie szuka oszczędności tylko żeby je przynieść Panu na tacy
Onnn11:09, 27.05.2026
Zero wstydu ma Pan mówiąc że po co starostwo daje pieniądze na drogi. Ci ludzie z Liberadza co Pan tak mówił po co tam rondo to powinni po Pana na taczce przyjechać i wywiezc Pana za bramę szpitala bez powrotu
Kiero13:03, 27.05.2026
Dyrektorze wiedziałeś że szpital zadłużony a Ty nie dawno chciałeś podwyżkę.
Szpital zadluzony a dyrektor daje podwyżki pracownikom. To chyba Ty chcesz go zrujnować.
Zysio.16:50, 27.05.2026
Dobra *%#)!& dziadu i idz robić do żabki. A ta cała smutna umieralna którą zwiesz szpitalem niech się zamyka.
Normal 17:25, 27.05.2026
A nie zastanawia was dlatego Codziennik milczy?
Ponieważ obecny sekretarz w starostwie to były "szef" Codziennika.
A on nie pozwala na pisanie o szpitalu....
No Panie Kącki wstyd. Jak trzeba było krytykować Kowalewskiego to byliście pierwsi.
Ale niedługo wezmą się i za Pana.
Oburzony11:02, 28.05.2026
Szpital mławski od dawna cieszy się złą opinią. I jest to wina niestety lekarzy. Może zacząć od oszczędności na pensjach dla lekarzy, którzy pochłaniają 70-80 procent składek na NFZ. Może w końcu ustalić maksymalne stawki dla lekarzy żeby nie było takich patologii, gdzie lekarz zarabia po 300 tysięcy, i jest oderwany od rzeczywistości i od realnych problemów społeczeństwa. Lekarz nie powinien zarabiać więcej jak 20-30 tysięcy. Wtedy znalazłyby się środki na leczenie. Brakuje pieniędzy na leczenie, a karetki dzisiaj od rana jeżdżą na sygnale - pewnie w ramach protestu. Za czyje pieniądze ? A to, że w tym czasie ktoś może potrzebować realnej pomocy ? To już jest nieważne. Zacznijcie w końcu myśleć o ludziach, o pacjentach...
Wredny22:36, 28.05.2026
Jak pokazują najnowsze statystyki ,lekarz zarabia 30-30 000 za więcej niż jeden etat, 100 000 zarabia 1% lekarzy. Jeśli chodzi o skladki, to wszyscy placa w gębie, a realnie płacą ci zatrudnienia na zus ,i emeryci i renciści, po 200-400 zł.pozistali sa dopisanie do zony/ męża urzędu pracy ,krus, albo im się nalezy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszamlawa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz