czwartek, 08 grudnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnaleINCYDENT MŁAWSKI. "Bo tu panują inne prawa"
- REKLAMA -
 • Dom wolnostojący, 5 pokoi, Mława-Wólka
  Dom wolnostojący, 5 pokoi, Mława-Wólka
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 1028m2, Parcele Łomskie
  Działka 1028m2, Parcele Łomskie
  Cena: 147 999,98 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości

INCYDENT MŁAWSKI. „Bo tu panują inne prawa” [FILM]

-

Mława znowu stała się sławna. Kto nie słyszał o mławskiej policji? Wygląda na to, że przyszedł czas na ochronę. Youtuber trafił za kratki podczas nagrywania materiału filmowego. Powód? Poskarżyli się na niego ochroniarze z zakładu w dzielnicy przemysłowej. Wszystko zobaczycie na filmie. 

INCYDENT MŁAWSKI. „Bo tu panują inne prawa” [FILM]

- R E K L A M A -

Użytkownik You Tube podzielił się publicznie jednym z nagrań, które nazwał „INCYDENT MŁAWSKI. PROLOG”. Ochroniarzom z mławskiego zakładu wyraźnie nie podobało się, że mężczyzna nagrywa materiał. Zdecydowanie zabraniali nagrywania. Youtuber twierdzi, że nie mieli do tego prawa i że w Polsce nie ma zakazu nagrywania.

Sami zobaczcie film na wspomnianym kanale.

„O ile nic nie przeszkodzi, to główny materiał ukazujący zatrzymanie, oraz to, co się bezpośrednio przed nim działo, zostanie opublikowany na kanale prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu” – informuje nas autor materiału filmowego.

Autor nagrania z profilu na YT Audyt Obywatelski informuje nas, że do zatrzymania — nałożenia kajdanek i przewiezienia na komendę oraz zamknięcia za kratami — doszło 15 listopada około godziny 9 rano w dzielnicy przemysłowej w Mławie.

Policja potwierdza zgłoszenie

Mławska policja potwierdza zgłoszenie i interwencję.

– W związku ze zgłoszeniem z dnia 15.11.2022 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze udali się Mława, ul. Nowa, gdzie w rejonie jednego z zakładów pracy ma przebywać mężczyzna bez określonego celu i nagrywać film pomimo zakazu nagrywania. Na miejscu policjanci zastali mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy, że może być osobą poszukiwaną. W toku wykonywanych czynności zachowywał się nerwowo, odmówił podania swoich danych osobowych oraz nie udostępnił policjantom żadnego dokumentu stwierdzającego jego tożsamość. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji w celu ustalenia danych. Swoim zachowaniem popełnił wykroczenie z art. 65 KW, za co został na niego nałożony mandat karny, którego przyjęcia odmówił. W związku z powyższym wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie o wykroczenie i zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie — informuje portal Nasza Mława asp. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

______________________________________________________________________

Prezentuje też paragrafy, na podstawie których przeprowadzono postępowanie.

Art. 65. KW
Wprowadzenie w błąd podmiotu uprawnionego co do swojej tożsamości
§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

_______________________________________________________________________

Zakaz filmowania?

Autor zaprezentowanego filmu nie zgadza się z taką interpretacją przepisów. Szczególnie z tzw. zakazem filmowania, który jego zdaniem nie istnieje. Zapowiada, ciąg dalszy sprawy. Ostrzega, że niezrozumienie prawa doprowadzi do poważnych skutków.

– Na kanale w zakładce „skargi” można zobaczyć przeprosiny od Komendanta jednostki policyjnej, od ABW, można przeczytać o postępowaniach dyscyplinarnych wobec ŻW itd. Autor niejednokrotnie odmawiał różnym służbom w tym także Policji, podania swoich danych osobowych, gdyż najzwyczajniej w świecie nie był o nic podejrzewany i nie łamał prawa. Ostatecznie, wtedy kiedy autor był uparty do końca, policja po konsultacjach telefonicznych uznawała rację i odstępowała od czynności, ale w Mławie zrobiono inaczej. Niezrozumienie prawa, zmyślanie przepisów i „powinności”, wiele błędów w trakcie tego wszystkiego doprowadzi do kilku poważnych skutków, a pierwszy z nich to najprawdopodobniej najbardziej oglądany materiał w historii kanału, gdzie topowe oglądalności solidnie przekraczają 500 tysięcy — zapowiada użytkownik YT.

Wspomniany kanał na You Tube porusza takie tematy m.in. np. jak pokazy „garnkowe”, oszustwa telemarketingowe i windykacyjne. Zajmuje się omawianiem przepisów i obalaniem mitów.

– Jednak główną pasją kamerzysty, stanowiącą trzon tego kanału, jest filmowanie obiektów leżących w jego zainteresowaniach. Interesują go militaria, logistyka, architektura, infrastruktura i kilka innych dziedzin niekiedy związanych z takimi obiektami. Filmowanie odbywa się z miejsc publicznych, takich jak np. miejskie chodniki, autor nikogo nie pyta się o żadne zgody, bo nie musi. Przy czym autor filmuje jedynie takie obiekty, które albo całkowicie są finansowane z pieniędzy „publicznych”, albo solidnie z nich dofinansowane, albo korzystające z wielu udogodnień np. funkcjonowania w strefach ekonomicznych, przemysłowych itd. Na kanale można zobaczyć materiały sprzed różnych firm, ale także i obiektów wojskowych, elektrowni, portów i różnych innych ciekawych dla autora miejsc. Niektóre z tych podmiotów „wywieszają” na ogrodzeniach posesji znaki „zakaz fotografowania”, które nie mają żadnego umocowania w prawie, jeżeli chodzi o fotografowanie spoza tych posesji, o czym zdaje się wiele osób nie wiedzieć. Obojętnie czy są te znaki, czy nie, niektórzy decydują się wzywać policję, lub inne służby, które niestety bardzo często nie stosują się do obowiązującego je prawa. Do tej pory jednak nigdy to nie kończyło się zatrzymaniem ani mandatem, ani nawet pouczeniem, bo prawo nigdy nie było łamane, a jedynymi osobami, które miały z tego tytułu kłopoty, były osoby przed kamerą, a nie człowiek za nią — relacjonuje swoją działalność wspomniany autor.

 

Źródło: Kanał na YouTube Audyt obywatelski/Nasza Mława

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
393 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jaś
Jaś
5 dni temu

Odnośnie policyjnego filmiku pouczającego obywateli w puencie że oni nam służą i też mają prawa. Słusznie , ale nie mogą tego prawa sami łamać,(Np legitymując nie mając do tego podstaw prawnych) , nawet jak są niedouczeni . My też mamy swoje prawa

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Jaś
3 dni temu

Masz też szereg obowiązków jako suweren

Jaś
Jaś
Odpowiedź do  Mlawiak
3 dni temu

To nijak nie nawiązuje do naciągania prawa przez funkcjonariuszy . Czy policjant ma prawo wylegitymować każdego ? Poproszę nr artykułu z którego by to wynikało .

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Jaś
1 dzień temu

Artykuł strasznej twarzy.
Chciałeś artykuł to ci podałem 🙂 🙂

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Jaś
1 dzień temu

Chcesz numer artykułu, podaję numer 45376:):)

Marzena
Marzena
5 dni temu

[WYMODEROWANO]- kontynuacja sprawy „publiczni służący z Mławy czyli policjanci z Mławy” vs ICH PAN I WŁADCA „Audyt Obywatelski” czyli Obywatel (policja jest od SŁUŻENIA obywatelowi który jest ich pracodawcą, panem i władcą itd itp)

MAX
MAX
8 dni temu

Mława – Twoje miejsce, Twój czas (w areszcie).
Pozdrawiam:)

Tyg
Tyg
Odpowiedź do  MAX
8 dni temu

Co masz do Mławy
Świetnie rozwijające się miasto pod każdym względem inwestycyjnym, gospodarczym.
W areszcie niejeden siedział i wielu będzie siedziało

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  MAX
8 dni temu

Napisz dużymi literami o co ci chodzi

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  MAX
8 dni temu

Nie wylapalem w początkowej fazie 🙂 🙂

Kadrowiec
Kadrowiec
8 dni temu
Siara
Siara
8 dni temu

Pan prowokato WYMODEROWANO prawego obywatela niech da sobie spokój bo policja za pieniądze podatników pali paliwo i marnuje czas WYMODEROWANO, wytłumaczy pan jaki było pana prawdziwy powód bo uważam ze WYMODEROWANO nie jeździ pod zakłady pracy kręcić filmów, wydaje mi się że szukasz poklasku i odsłon na YT….

TEST
TEST
Odpowiedź do  Siara
8 dni temu

A Ty czego szukasz w życiu? Jakie masz wartości?

Boys
Boys
Odpowiedź do  TEST
8 dni temu

A ty czego szukasz test.
Niepotrzebnej nikomu zadymy, która nic nie wnosi do normalnego życia spokojnych mieszkańców miasta.
Wszczynania niepokoju przez obcy element

Boys
Boys
Odpowiedź do  Siara
8 dni temu

Brawo
Nastepny głos rozsądku społeczeństwa

Do siara
Do siara
Odpowiedź do  Siara
8 dni temu

To tacy ignoranci prawa jak w tym przypadku co zgłaszają coś bezpodstawnie ponoszą winę za „palenie paliwa i marnowanie czasu”. To jest wykroczenie i taka osoba powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Zapewne dla tych osobników w granatowych kubraczkach to zbyt wielki wysiłek aby ustalić zgłaszającego i ukarać za bezpodstawne wezwanie służb.

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Do siara
8 dni temu

Jak obcy element w masce z kamerą nie dokucza spokojnym ludziom, mieszkańcom, to policja nie musi na takie bzdury palić paliwa

To nie prl
To nie prl
Odpowiedź do  Mlawiak
6 dni temu

Jeśli wykonuje legalne czynności, nie zaczepia, nie podchodzi to w jaki sposób dokucza? Ty chyba sam nie wiesz co wypisujesz. panowie w granatowych kubraczkach też się błaźnią pokazując swoją znajomość prawa.

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Do siara
8 dni temu

Pociągnąć to sobie możesz
Jak nikt nie miesza swoich farmazonów pod zakładem, to nikt nie dzwoni i nie absorbuje nadaremno policjantów.

Do test
Do test
9 dni temu

Audyt obywatelski persona non grata w Mławie

Polak
Polak
Odpowiedź do  Do test
7 dni temu

Mławianie – persony non grata w Polsce.

Podziękowanie od poszukiwanych przestępców z Mławy
Podziękowanie od poszukiwanych przestępców z Mławy
9 dni temu

Serdecznie dziękujemy za filmik
Brawo
Teraz żeś nam Pan zaimponował

TEST
TEST
9 dni temu

Dzięki mławskiej policji, zaczynam dokształcać się w w moich prawach i obowiązkach Policji. Dziękuję Audytowi Obywatelskiemu.

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
9 dni temu

Jesteś poszukiwany czy złodziej 🙂 🙂

TEST
TEST
Odpowiedź do  Do test
8 dni temu

A Ty kim jesteś? Tv maniakiem?

Boys
Boys
Odpowiedź do  TEST
8 dni temu

Obywatelem który przestrzega prawa od urodzenia
Nie trzeba mi nauk jakiegoś anonimowego [WYMODEROWANO] z neta.

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
9 dni temu

Ile lat żyjesz na tym świecie, że dopiero WYMODEROWANO z internetu kazał ci od niego brać nauki 🙂 🙂
Prawo to wykładają profesorowie na uczelniach prawnych a nie anonimowy gość audyt obywatelski z Pomorza
Ogarnij się 🙂 🙂

TEST.
TEST.
Odpowiedź do  Do test
8 dni temu

Tak wykładają prawo, że widać to na załączonym filmiku.
Ten policjant w sądzie, jak trafi na dobrego obrońcę audytora, to nie zostawi na nim suchej nitki.
Być może teraz policjant siedzi i uczy się na pamięć ustaw i rozporządzeń co do kropki i przecinka…chyba, że na komisariacie ktoś mu to już dawno wytłumaczył i audyt został zwolniony dawno i jest po sprawie.
Czekamy.

Kończę tu komentarze, bo wg niektórych lepiej jest tutaj błysnąć głupim komentarzem niż racjonalnie wynieść jakąś korzyść dla siebie.

Możecie nie odpisywać, bo i tak czytać już tego nie będę.

Boys
Boys
Odpowiedź do  TEST.
8 dni temu

Co po sądach pojeździ i prokuraturach to jego
Nikt mu tej przyjemności nie odbierze
Dla normalnego człowieka to żadna przyjemność.

Darek
Darek
Odpowiedź do  Boys
5 dni temu

Bo normalnemu czlowiekowi profesorowie prawa niewytłumaczyli że legalne wykonywanie czynności nie jest wykroczeniem za które można człowieka zatrzymać dlatego odwiedziny w sądach i prokuraturach dla normalnych ludzi nie należą do przyjemności

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
9 dni temu

Zwróć się do audyt obywatelski o wydanie dyplomu ukończenia studiów na jego uczelni w zakresie prawnym 🙂 🙂

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
9 dni temu

https://naszamlawa.pl/na_sygnale/26-latek-podczas-kontroli-podawal-sie-za-brata/
Na pewno korzystał wcześniej z nauk prawnych audyt obywatelski odnośnie legitymowania 🙂 🙂

TEST
TEST
9 dni temu

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 lutego 2020 r. w sprawie postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów
cytat:
§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1, 3, 6 i 7, podaje swój stopień, imię i nazwisko, w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, przyczynę podjęcia czynności służbowych, a na żądanie osoby, wobec której jest prowadzona czynność, podaje podstawę prawną podjęcia tej czynności.

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  TEST
9 dni temu

Jakie nudy, kogo to obchodzi

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
9 dni temu

Kiedy o tym się dowiedziałeś, do szkoły nie chodziłeś 🙂 🙂
Takie proste zasady to wiedza rodem z podstawówki 🙂 🙂
Płać więcej kasy na naukę, czuj się jak na studiach zaocznych 🙂 🙂

Recydywa
Recydywa
10 dni temu

Serdeczne podziękowania od wszystkich przestępców z całej Polski panie audytorze
Robisz dla nas recydywistow super robotę 🙂

Kaznodzieja
Kaznodzieja
10 dni temu

Panie szeryfie z kanału.
Czy nie jest Pan byłym [WYMODEROWANO] piękne kazania pan wygłaszasz na kanale:)
Wierni sypią na tacę jak na pogrzebie teściowej 🙂

Krzy
Krzy
10 dni temu

Oj, Będzie Policjantów to boleć.

Również pracowałem w Policji i dobrze wiem, jakie teraz piekło przechodzą przez takie sytuacje.

Najbardziej szkoda [WYMODEROWANO]

Ihfdhjku
Ihfdhjku
Odpowiedź do  Krzy
10 dni temu

Legitymowanie jest to ustalenie lub potwierdzenie tożsamości osoby. Istnieje wiele przyczyn legitymowania. Najczęściej wykonuje się je w celu rozpoznania, zapobiegania oraz wykrywania sprawców przestępstw i wykroczeń, ustalania świadków zdarzeń powodujących naruszenie porządku publicznego lub bezpieczeństwa, a także między innymi w celu poszukiwania osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze Policji dokonują legitymowania również na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej oraz samorządu terytorialnego.
Krzy słabym musiałeś być policjantem, że nie wiesz iż policjant zgodnie z powyższym ma prawo do legitymowania by stwierdzić, czy osoba legitymowana nie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

Yacko
Yacko
Odpowiedź do  Ihfdhjku
10 dni temu

chłopie – WYMODEROWANO jak i kazdy inny obywatel mósi się stosowac do przepisów prawa ,

to że ci ktos coś każe robić (sąd, prokurator,przełożony) nie zwalnia cie od przestrzegania prawa, przykład tego zatrzymania jest bezprawny . Po prostu piszesz bzdury „bo ci się wydaje”że jest inaczej.

Boys
Boys
Odpowiedź do  Yacko
8 dni temu

Audytor teraz ma drugie hobby
Wloczenie się po sądach i prokuraturach
Gdzie życie prywatne, dom, żona, dzieci
Lepszy jest niż kierowca tira, dwa tygodnie w terenie walczyć z bezprawiem 🙂

Kokon
Kokon
Odpowiedź do  Boys
3 dni temu

Bardzo dobrze i służby się dokształca i obywatele tez

Krzy
Krzy
Odpowiedź do  Ihfdhjku
9 dni temu

Będąc policjantem, wydawało mi się również że mam większe prawa od obywatela. Szybko się przekonałem, że tak nie jest. Z perspektywy czasu teraz się z tym zgadzam. Wszyscy siebie jesteśmy równi i musimy wszyscy przestrzegać prawa. A czy TAK TO POWINNO BYĆ, CZY WOLNO, CZY NIE WOLNO to nie od nas zależy. Policjant, jak i obywatel mam przestrzegać prawa.

Czasy „kamer” zniechęcają policjantów do działania lub inaczej się zachowują. Zastanawiał się ktoś dlaczego?

Nie twierdze bym był dobrym policjantem. Sam się zwolniłem. I dziś jestem szczęśliwy. Wielu moich znajomych tak samo zrobiło.

Boys
Boys
Odpowiedź do  Krzy
8 dni temu

Resort na twoim odejściu nie ucierpiał 🙂
Pomyliłeś się z zawodem

Darek
Darek
Odpowiedź do  Ihfdhjku
5 dni temu

Nagrywanie w miejscu publicznym i chodzenie po chodniku jest naruszeniem porządku publicznego czy bezpieczeństwa ?

Ostatnia edycja 5 dni temu przez Darek
Czapka
Czapka
10 dni temu

Czapka jest imienniki są 🙂
Tekst dobry-niech się Pan douczy stopni policyjnych
Brawo

Sasin
Sasin
Odpowiedź do  Czapka
10 dni temu

Szkoda, że jest też brak znajomości prawa

Ziobro do Sasin
Ziobro do Sasin
Odpowiedź do  Sasin
10 dni temu

Kajdanki na grube ręce też są 🙂

Sponsor z mlawskiego tartaku
Sponsor z mlawskiego tartaku
10 dni temu

Panie audytorze
Wyślę Panu cztery metry obladrów z tartaku, żebyś pan sobie oprawił w nieheblowane deski przeprosiny od mławskiej policji 🙂 🙂

Główka
Główka
10 dni temu

Mistrz gada WYMODEROWANO, że aspirant właśnie legitymuje go w Łasku na równi z sierzantem w Mławie 🙂
Jak policjanci powiedzą o tym w sądzie to mina sędziego będzie bezcenna 🙂
Główka potrzebuje pomocy specjalisty 🙂

Marg
Marg
11 dni temu

Ciekawe jaka jest ocena prokuratury w Płocku? Może warto ich zapytac 😀

S8
S8
Odpowiedź do  Marg
10 dni temu

Prokuratorzy to zazwyczaj koledzy policji, ździwie się jeżeli nie umorzą. Dopiero sąd może być pierwszym, obiektywnym organem w tej sprawie.

Ass
Ass
Odpowiedź do  S8
10 dni temu

Niedawno w Gdańsku tenże audytor poskarżył się na prace dwóch [WYMODEROWANO]do prokuratury. Prokuratura stanęła za pieskami. Sąd przywołał prokuraturę i pieski do porządku.

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Ass
10 dni temu

I nadal będzie umorzenie 🙂
Kałdytor biega teraz spocony po prokuraturach i tak nic nie zrobi.
Pieniactwo zwykle

Główka
Główka
Odpowiedź do  S8
10 dni temu

Co mają umorzyć, jaką sprawę niedouku z kanału kałdytora 🙂

Główka
Główka
Odpowiedź do  Marg
10 dni temu

Zapytaj warto
Wyślij SMS do nich 🙂

Mesjasz się objawił
Mesjasz się objawił
11 dni temu

Ksiądz w Mławie ogłosił zbiórkę na kapliczkę pod wipaszem, gdzie miał miejsce cud.
Objawił się w Mławie Mesjasz z Pomorza, który w czasie swojego kazania tutejszym policjantom powiedział, że jest też teraz legitymowany Łasku i w Mławie.
Zapraszam na pielgrzymkę do tego świętego miejsca.
Amen

Hjutrr
Hjutrr
11 dni temu

Podstawa prawna legitymowania, poszukiwania osoby zaginionej 🙂
Jak ktoś nie wie gdzie jest czy w tym czasie w Łasku czy Mławie, to może mieć utratę pamięci i być poszukiwany przez rodzinę 🙂 jak nazywa się zanik pamięci?
hipermnezja (zdolność zapamiętywania i przypominania sobie informacji w zakresie większym niż przeciętna osoba w danym wieku), hipomnezja (niewielkiego stopnia utrudnienie procesów zapamiętywania), amnezja (utrata wspomnień dotyczących jakiegoś okresu).

Jaca78
Jaca78
Odpowiedź do  Hjutrr
10 dni temu

Jakoś nie usłyszałem na filmiku iż powodem legitymowania jest podobieństwo do osoby poszukiwanej czy zaginionej. Po którejś tam próbie znalezienia paragrafu na chłopa, jak się już nawet okazało że zgłoszenie to anonim i tak wogóle nikt nic nie chce, padło stwierdzenie „skąd mam wiedzieć że nie jest Pan osobą poszukiwaną?” Ot, takie desperackie hasło z tylnej części ciała. O wiele za późno i nawet nie do końca poprawnie sformułowane żeby faktycznie mogło służyć za podstawe. Każdy jeden mijany przez tego policjanta człowiek może być poszukiwany i on tego nie wie. Nie znaczy to jednak że każdego może sobie legitymować.
Nie usłyszałem też w filmiku stwierdzenia że audytor znajduje się teraz w Mławie. Jest mowa o tym że aspirant z Mławy nie zakończył jeszcze czynności legitymowania.
Może zamiast opanowania pisowni rzadkich wyrazów lepiej popracować nad zrozumieniem zwykłych wypowiedzi?

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Jaca78
10 dni temu

Następny inteligentny inaczej z kanału kałdytora 🙂
W Mławie niedouku legitymował go sierżant, natomiast Kałdytor twierdził, że jeszcze trwa legitymowanie w Łasku przez aspiranta 🙂 zdaje się nazwisko wymieniał i kazał sierżant owi z Mławy dzwonić do Łasku 🙂
Musi być biedak zaginiony sam nie wie gdzie jest, albo zwoje mózgowe potrzebują innych tabletek 🙂

chacik
chacik
Odpowiedź do  Buhaha
5 dni temu

Było tak jak mówił audytor – w Łasku aspirant nie poinformował o zakończeniu czynności legitymowania (w filmie z Łaska pada tekst, że jeszcze nie skończył po czym wsiadł do samochodu i odjechał). Stąd, na upartego, można twierdzić, że legitymowanie w Łasku formalnie jeszcze trwa. Łask to swoją drogą też dobry przykład totalnej niekompetencji policji. Jak oni mają stać na straży prawa notorycznie je łamiąc, naginając lub go zupełnie nie znając?

MS
MS
Odpowiedź do  Buhaha
5 dni temu

Obajrzyj sobie materiał z Łasku, tam policjant powiedział że legitymowanie się jeszcze nie skończyło, po czym odjechał. Dlatego audytor ma rację mówiąc, że wciąż go tamten leitymuje.

Henryk
Henryk
Odpowiedź do  Jaca78
9 dni temu

Ale to nie trzeba być do kogoś podobnym. W rejestrze poszukiwanych jest zaledwie ok. 15% złodziei i morderców, reszta, to ci którzy np nie odbierają korespondencji z sądu, policji, czy straży gminnej, bo na przykład są świadkami w sprawie o zanieczyszczanie trawnika czy nieprawidłowe parkowanie. Odnajdźcie w necie artykuł o facecie z Łodzi, który przez 3 lata myslał, ze sprawa zakończona, a na lotnisku przed odlotem na urlop dowiedział się, że ma 5 dni aresztu za niezapłacony mandat 100zł nieprawidłowe parkowanie, bo mu sąd zamienił to na areszt.

Badman
Badman
11 dni temu

Policja podejrzewa podejrzanego o złamanie reguminu firmy. Coś pięknego 😉

Ziobro
Ziobro
11 dni temu

rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw, przestępstw skarbowych i wykroczeń;
2) poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości, zwanych dalej „osobami poszukiwanymi.
Mnie tu nie ma jestem legitymowany w tej chwili w Łasku 🙂 🙂
Przegrasz Kałdytor w sądzie, weź ten filmik gdzie sam się podpier jak odmawiasz podania danych osobie uorawnionej czyli policjantowi.
Czapki mieli buhaha

marek
marek
Odpowiedź do  Ziobro
11 dni temu

Ok ale jakie przestępstwo/wykroczenie popełnił? Nagrywał stojąc na chodniku? XDDDDDDDDDD

Jaa
Jaa
Odpowiedź do  marek
10 dni temu

To wiedza tylko obywatele mi szukający w tym mieścinie zwanej Mława. Oni lubią jak są dojeni przez władze

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Jaa
10 dni temu

Lepsze dojenie przez władzę, niż dojenie owieczek przez” audyt obywatelski „:) 🙂
Zapłaciłeś już dojarzowi za swoją strzygę

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  marek
10 dni temu

Wykroczenie polegające na brudnej brodzie 🙂

chacik
chacik
Odpowiedź do  Buhaha
5 dni temu

Umysł dalej w PRL [WYMODEROWANO] To nie te czasy, że MO mogło każdego bez powodu wylegitymować albo na 48 godzin zatrzymać do wyjaśnienia. To se ne vrati. Obywatel ma prawa i tobie czy policji nic do tego kiedy i gdzie z nich korzysta. Jeśli ci się to nie podoba to jedź do ruskich, tam ci będzie mentalnie lepiej.

Antypchlarz
Antypchlarz
Odpowiedź do  Ziobro
10 dni temu

[WYMODEROWANO]sprawdz sobie orzeczenie SN w takich sprawach i potem sie osmieszaj. Lepiej darujcie sobie sad bo sie skompromitujecie [WYMODEROWANO]. Pieknie bedziecie przepraszac analfabeci prawni pana audytora az milo bedzie ogladac wasze kolejne upokorzenie

Jaki
Jaki
11 dni temu

Niezłą bekę z tego kałdytora
Ma brata bliźniaka, który jest i w Mławie i w Łasku 🙂 🙂
Ta policjantka miała racje, że zachowywał się dziwnie piepsząc takie bzdury
Tylko WYMODEROWANO może mu pomóc 🙂 🙂

Antypchlarz
Antypchlarz
Odpowiedź do  Jaki
10 dni temu

No i ludzie maja racj ze jeden z was umie czytac drugi pisac. Ogladnijcie z kolega film jeszcze raz a potem powiedz temu co umie czytac zeby ci ze zrozumieniem objasnil film pchlarzu

Buhaha
Buhaha
11 dni temu

Zmasowany atak szulerii i patologii społecznej na portal 🙂 🙂
Czyngis cham z Pomorza puścił w bój swoje hieny 🙂 🙂

Antypchlarz
Antypchlarz
Odpowiedź do  Buhaha
10 dni temu

Ludzie ogladaja jego filmy by moc sprzeciwiac sie takim jak wy. Ty myslisz ze kozak jestes piszac z paru kont wraz z kolegami? Przeciez wy nawet ip nie umiecie zmienic jak komentujecie balwany.

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Antypchlarz
10 dni temu

Boli dupa, tak ma być
Brawo policja w Mławie
🙂

Kanzas
Kanzas
Odpowiedź do  Buhaha
5 dni temu

Piszesz jak bez skończonej podstawówki.
Komediant nie zauważył, że się gorzej pogrążacie takimi bezprawnymi i idiotycznymi atakami?
[WYMODEROWANO]

Art
Art
11 dni temu

mławianie? mławiacy? nie wiem, ale jakby policjant przyszedł i powiedział że jest przepis mówiący o tym że może [WYMODEROWANO]

Norma
Norma
11 dni temu

Inteligencja zawsze zostanie inteligencją nie siłą.

audytfan
audytfan
11 dni temu

Myślę, ze chyba ktoś musi złożyć papiery o wcześniejszą emeryturkę 🙂

Podstawa prawna – art. 231 Kodeksu karnego:

 

1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Bumcyk
Bumcyk
Odpowiedź do  audytfan
11 dni temu

Buhahaha
Narazie to Kałdytor trafił na wokandę

MławaMilicja
MławaMilicja
Odpowiedź do  Bumcyk
9 dni temu

Fajnie tak zmyślać?

asda
asda
Odpowiedź do  MławaMilicja
9 dni temu

przecież to ten WYMODEROWANO pisze, aby ludzie mysleli ze obywatele zadowoleni 😀

Cień wątpliwości
Cień wątpliwości
11 dni temu

Coś nieprawdopodobnego, to że ten policjant pokazał, że wiedza jest dla niego poprzeczką nie do pokonania to jedno ale zatrważa fakt, że on ma jeszcze nad sobą Dyżurnego jednostki i innych przełozonych, z których żaden nie przerwał tej kompromitacji Policji. Co więcej, opublikowali ustami rzecznika jakieś fakty widziane w krzywym zwierciadle. Czy w Mławie Policja nie ma kierownictwa? Jakiejś wykształconej kadry? Naprawdę w całej jednostce nie było JEDNEJ osoby, która była kompetentna? Ta interwencja i jej opis przywołuje wspomnienia z okresu totalitaryzmu.

Bumcyk
Bumcyk
Odpowiedź do  Cień wątpliwości
11 dni temu

Policjant z interwencji był bardzo rzeczowy i kompetentny
Pójdzie do sądu w Mławie jako świadek w procesie kałdytora

gondi39
gondi39
Odpowiedź do  Bumcyk
11 dni temu

i zrobi z siebie głupa 😉

Policjatopsy
Policjatopsy
Odpowiedź do  gondi39
10 dni temu

Już nie trzeba, dawno zrobione

Antypis
Antypis
Odpowiedź do  Bumcyk
10 dni temu

Na pewno oglądaliśmy ten sam film? 😀 😀

Zbychoo
Zbychoo
Odpowiedź do  Cień wątpliwości
5 dni temu

Mnie też to dziwi. Ich zachowanie wygląda trochę jak w szkole podstawowej. Kolega stłukł doniczkę i wszyscy go kryli by się nie wydało. Ot takie streszczenie [WYMODEROWANO].

Marg
Marg
11 dni temu

Znane są przypadki gdzie policjanci wyludzali dane od przypadkowych kobiet a potem je molestowali. Dlatego tak istotne jest nie podawanie danych, jesli nie ma ku temu podstawy prawnej i faktycznej.

Juhu
Juhu
11 dni temu

Z Pana to niezły miekkiszon 🙂 🙂
Niby według Pana nielegalne czynności, a jedziesz pan w kajdankach jak bojler do wipaszu na rzeź 🙂 🙂
Niby nielegalne to po choooj pan później na komendzie podał swoje dane

Przyszedłwyszedł
Przyszedłwyszedł
Odpowiedź do  Juhu
10 dni temu

Sierżant [WYMODEROWANO]za 191 KK. Szkoda, bo chłopak niegłupi, tyle, że nie do końca rozumiejący przepisy. A tak, jak się sygnalista uprze, to pozbawi chłopa roboty w służbach na zawsze. Zatarcia w Policji to mit.

Tom
Tom
Odpowiedź do  Przyszedłwyszedł
10 dni temu

i tak sie koncza lapanki

Audytor obywatelski
Audytor obywatelski
Odpowiedź do  Przyszedłwyszedł
9 dni temu

Większych bzdur dawno tu nie było 🙂 🙂

Antywypok
Antywypok
11 dni temu

O widac ze uaktywnili sie gimbo z wypoku i pisza zj… Komenty.

Powiedziała policjantom, że żałuje

1
Przywłaszczyła pieniądze z pozostawionego na regale portfela, sama zgłosiła się do komendy Policji.  Powiedziała policjantom, że żałuje Po publikacji zdjęć z monitoringu sklepu w mediach podejrzana...

Dachowanie, sprawa z bobrem i pożar piwnicy [ZDJĘCIA]

0
Pierwsze dni grudnia obfitowały w zdarzenia także na terenie gminy Strzegowo w powiecie mławskim. Dachowanie, sprawa z bobrem i pożar piwnicy. To tylko niektóre...
ulica

30 punktów karnych w kilka minut

0
30 punktów karnych w kilka minut dla 21-letniego kierowcy scanii. Za co? Młody kierujący ciężarówką dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa...

Wyciągnęli kobiecie telefon z kieszeni

1
Uwaga na kieszonkowców w Mławie. Wyciągnęli kobiecie telefon z kieszeni. Wystarczyła chwila, by kobieta straciła aparat telefoniczny w jednym z mławskich sklepów. Panował duży...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
mikołajki

Miejskie Mikołajki w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Dzieci i dorośli z Mławy świętowali 6 grudnia Mikołajki. Miejska impreza tradycyjnie odbyła się w plenerze przed ratuszem.    Miejskie Mikołajki w Mławie Była to okazja do...

Olsztyńskie ściganie Marlina i Płetwala. Medale i rekordy

0
Reprezentanci obu mławskich klubów wzięli udział w szóstej edycji Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu. Płetwal wystawił do boju czternastu zawodników, w przypadku...

Miliard złotych od Marszałka. Gdzie są te pieniądze?

0
Rozmowa z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Za nami trudny rok. Wojna na Ukrainie, rosnąca inflacja i podwyżki cen. Panie Marszałku, jak to wszystko...
- REKLAMA -
wypadek

Kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce

1
Kierująca osobówką nie ustąpiła ciężarówce na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Brukową w Mławie. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Policja...

Miłość wszystko wybaczy

0
Miłość wszystko wybaczy — mówią wieloletni małżonkowie państwo Marianna i Jan Ciesielscy oraz Marianna i Edward Załęscy, którzy są razem już od pół wieku....
pieniądze

Kto skorzysta na podwyżkach pensji?

0
W 2023 roku dwukrotnie będzie podnoszona najniższa pensja, najpierw z początkiem stycznia, później od lipca. Kto skorzysta? Kto skorzysta na podwyżkach pensji? Za przepracowany styczeń osoby...
studzieniec

Rozbudowa popularnej ulicy

6
Mławski ratusz informuje o postępach prac na ulicy Studzieniec. - Na ul. Studzieniec są wykonywane prace związane z częścią sanitarną – te są najbardziej...
- REKLAMA -
393
0
Przejdź do komentarzyx
()
x