poniedziałek, 17 czerwca 2024
naszamlawa.plNa sygnaleINCYDENT MŁAWSKI. "Bo tu panują inne prawa"
- REKLAMA -
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:

INCYDENT MŁAWSKI. „Bo tu panują inne prawa” [FILM]

-

Mława znowu stała się sławna. Kto nie słyszał o mławskiej policji? Wygląda na to, że przyszedł czas na ochronę. Youtuber trafił za kratki podczas nagrywania materiału filmowego. Powód? Poskarżyli się na niego ochroniarze z zakładu w dzielnicy przemysłowej. Wszystko zobaczycie na filmie. 

- R E K L A M A -

INCYDENT MŁAWSKI. „Bo tu panują inne prawa” [FILM]

Użytkownik You Tube podzielił się publicznie jednym z nagrań, które nazwał „INCYDENT MŁAWSKI. PROLOG”. Ochroniarzom z mławskiego zakładu wyraźnie nie podobało się, że mężczyzna nagrywa materiał. Zdecydowanie zabraniali nagrywania. Youtuber twierdzi, że nie mieli do tego prawa i że w Polsce nie ma zakazu nagrywania.

Sami zobaczcie film na wspomnianym kanale.

„O ile nic nie przeszkodzi, to główny materiał ukazujący zatrzymanie, oraz to, co się bezpośrednio przed nim działo, zostanie opublikowany na kanale prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu” – informuje nas autor materiału filmowego.

Autor nagrania z profilu na YT Audyt Obywatelski informuje nas, że do zatrzymania — nałożenia kajdanek i przewiezienia na komendę oraz zamknięcia za kratami — doszło 15 listopada około godziny 9 rano w dzielnicy przemysłowej w Mławie.

Policja potwierdza zgłoszenie

Mławska policja potwierdza zgłoszenie i interwencję.

– W związku ze zgłoszeniem z dnia 15.11.2022 r., w godzinach porannych, funkcjonariusze udali się Mława, ul. Nowa, gdzie w rejonie jednego z zakładów pracy ma przebywać mężczyzna bez określonego celu i nagrywać film pomimo zakazu nagrywania. Na miejscu policjanci zastali mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy, że może być osobą poszukiwaną. W toku wykonywanych czynności zachowywał się nerwowo, odmówił podania swoich danych osobowych oraz nie udostępnił policjantom żadnego dokumentu stwierdzającego jego tożsamość. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji w celu ustalenia danych. Swoim zachowaniem popełnił wykroczenie z art. 65 KW, za co został na niego nałożony mandat karny, którego przyjęcia odmówił. W związku z powyższym wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie o wykroczenie i zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie — informuje portal Nasza Mława asp. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

______________________________________________________________________

Prezentuje też paragrafy, na podstawie których przeprowadzono postępowanie.

Art. 65. KW
Wprowadzenie w błąd podmiotu uprawnionego co do swojej tożsamości
§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

_______________________________________________________________________

Zakaz filmowania?

Autor zaprezentowanego filmu nie zgadza się z taką interpretacją przepisów. Szczególnie z tzw. zakazem filmowania, który jego zdaniem nie istnieje. Zapowiada, ciąg dalszy sprawy. Ostrzega, że niezrozumienie prawa doprowadzi do poważnych skutków.

– Na kanale w zakładce „skargi” można zobaczyć przeprosiny od Komendanta jednostki policyjnej, od ABW, można przeczytać o postępowaniach dyscyplinarnych wobec ŻW itd. Autor niejednokrotnie odmawiał różnym służbom w tym także Policji, podania swoich danych osobowych, gdyż najzwyczajniej w świecie nie był o nic podejrzewany i nie łamał prawa. Ostatecznie, wtedy kiedy autor był uparty do końca, policja po konsultacjach telefonicznych uznawała rację i odstępowała od czynności, ale w Mławie zrobiono inaczej. Niezrozumienie prawa, zmyślanie przepisów i „powinności”, wiele błędów w trakcie tego wszystkiego doprowadzi do kilku poważnych skutków, a pierwszy z nich to najprawdopodobniej najbardziej oglądany materiał w historii kanału, gdzie topowe oglądalności solidnie przekraczają 500 tysięcy — zapowiada użytkownik YT.

Wspomniany kanał na You Tube porusza takie tematy m.in. np. jak pokazy „garnkowe”, oszustwa telemarketingowe i windykacyjne. Zajmuje się omawianiem przepisów i obalaniem mitów.

– Jednak główną pasją kamerzysty, stanowiącą trzon tego kanału, jest filmowanie obiektów leżących w jego zainteresowaniach. Interesują go militaria, logistyka, architektura, infrastruktura i kilka innych dziedzin niekiedy związanych z takimi obiektami. Filmowanie odbywa się z miejsc publicznych, takich jak np. miejskie chodniki, autor nikogo nie pyta się o żadne zgody, bo nie musi. Przy czym autor filmuje jedynie takie obiekty, które albo całkowicie są finansowane z pieniędzy „publicznych”, albo solidnie z nich dofinansowane, albo korzystające z wielu udogodnień np. funkcjonowania w strefach ekonomicznych, przemysłowych itd. Na kanale można zobaczyć materiały sprzed różnych firm, ale także i obiektów wojskowych, elektrowni, portów i różnych innych ciekawych dla autora miejsc. Niektóre z tych podmiotów „wywieszają” na ogrodzeniach posesji znaki „zakaz fotografowania”, które nie mają żadnego umocowania w prawie, jeżeli chodzi o fotografowanie spoza tych posesji, o czym zdaje się wiele osób nie wiedzieć. Obojętnie czy są te znaki, czy nie, niektórzy decydują się wzywać policję, lub inne służby, które niestety bardzo często nie stosują się do obowiązującego je prawa. Do tej pory jednak nigdy to nie kończyło się zatrzymaniem ani mandatem, ani nawet pouczeniem, bo prawo nigdy nie było łamane, a jedynymi osobami, które miały z tego tytułu kłopoty, były osoby przed kamerą, a nie człowiek za nią — relacjonuje swoją działalność wspomniany autor.

 

Źródło: Kanał na YouTube Audyt obywatelski/Nasza Mława

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
403 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Karnawał
Karnawał
1 rok temu

Brawo dla Audytora, dziadostwo z pislicji zdecydowanie za dużo sobie pozwala

lollo
lollo
Odpowiedź do  Karnawał
3 miesięcy temu

Ogarnij się, tu nie chodzi o politykę sejmową, tylko o polityke policji. Teraz jest POlicja? Albo PSLicja? Zaudytuj siebie

Imię Róży
Imię Róży
1 rok temu

Ziebro ich uniewinni. Taka sama yntelygencya. Patomilicja w całym kraju.

Jaś
Jaś
1 rok temu

Odnośnie policyjnego filmiku pouczającego obywateli w puencie że oni nam służą i też mają prawa. Słusznie , ale nie mogą tego prawa sami łamać,(Np legitymując nie mając do tego podstaw prawnych) , nawet jak są niedouczeni . My też mamy swoje prawa

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Jaś
1 rok temu

Masz też szereg obowiązków jako suweren

Jaś
Jaś
Odpowiedź do  Mlawiak
1 rok temu

To nijak nie nawiązuje do naciągania prawa przez funkcjonariuszy . Czy policjant ma prawo wylegitymować każdego ? Poproszę nr artykułu z którego by to wynikało .

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Jaś
1 rok temu

Artykuł strasznej twarzy.
Chciałeś artykuł to ci podałem 🙂 🙂

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Jaś
1 rok temu

Chcesz numer artykułu, podaję numer 45376:):)

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  Mlawiak
1 rok temu

Obowiązki nie odbierają praw. To oczywiste

Marzena
Marzena
1 rok temu

[WYMODEROWANO]- kontynuacja sprawy „publiczni służący z Mławy czyli policjanci z Mławy” vs ICH PAN I WŁADCA „Audyt Obywatelski” czyli Obywatel (policja jest od SŁUŻENIA obywatelowi który jest ich pracodawcą, panem i władcą itd itp)

MAX
MAX
1 rok temu

Mława – Twoje miejsce, Twój czas (w areszcie).
Pozdrawiam:)

Tyg
Tyg
Odpowiedź do  MAX
1 rok temu

Co masz do Mławy
Świetnie rozwijające się miasto pod każdym względem inwestycyjnym, gospodarczym.
W areszcie niejeden siedział i wielu będzie siedziało

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  MAX
1 rok temu

Napisz dużymi literami o co ci chodzi

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  MAX
1 rok temu

Nie wylapalem w początkowej fazie 🙂 🙂

Kadrowiec
Kadrowiec
1 rok temu
Siara
Siara
1 rok temu

Pan prowokato WYMODEROWANO prawego obywatela niech da sobie spokój bo policja za pieniądze podatników pali paliwo i marnuje czas WYMODEROWANO, wytłumaczy pan jaki było pana prawdziwy powód bo uważam ze WYMODEROWANO nie jeździ pod zakłady pracy kręcić filmów, wydaje mi się że szukasz poklasku i odsłon na YT….

TEST
TEST
Odpowiedź do  Siara
1 rok temu

A Ty czego szukasz w życiu? Jakie masz wartości?

Boys
Boys
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

A ty czego szukasz test.
Niepotrzebnej nikomu zadymy, która nic nie wnosi do normalnego życia spokojnych mieszkańców miasta.
Wszczynania niepokoju przez obcy element

Boys
Boys
Odpowiedź do  Siara
1 rok temu

Brawo
Nastepny głos rozsądku społeczeństwa

Do siara
Do siara
Odpowiedź do  Siara
1 rok temu

To tacy ignoranci prawa jak w tym przypadku co zgłaszają coś bezpodstawnie ponoszą winę za „palenie paliwa i marnowanie czasu”. To jest wykroczenie i taka osoba powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Zapewne dla tych osobników w granatowych kubraczkach to zbyt wielki wysiłek aby ustalić zgłaszającego i ukarać za bezpodstawne wezwanie służb.

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Do siara
1 rok temu

Jak obcy element w masce z kamerą nie dokucza spokojnym ludziom, mieszkańcom, to policja nie musi na takie bzdury palić paliwa

To nie prl
To nie prl
Odpowiedź do  Mlawiak
1 rok temu

Jeśli wykonuje legalne czynności, nie zaczepia, nie podchodzi to w jaki sposób dokucza? Ty chyba sam nie wiesz co wypisujesz. panowie w granatowych kubraczkach też się błaźnią pokazując swoją znajomość prawa.

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Do siara
1 rok temu

Pociągnąć to sobie możesz
Jak nikt nie miesza swoich farmazonów pod zakładem, to nikt nie dzwoni i nie absorbuje nadaremno policjantów.

TomaszB
TomaszB
Odpowiedź do  Mlawiak
1 rok temu

Audytor nie podchodził do ochrony, ani sam nie rozpoczynał rozmowy, nikogo nie zaczepiał i nie wchodził na teren obiektu. Nie popełnił tez żadnego przestępstwa ani wykroczenia. Kto tu był zadymiarzem stwarzającym problem z sytuacji która problemem nie była i była w 100% w zgodzie z obowiązującym prawem ? Co do Policji, powinni mieć co najmniej raz w roku egzamin z ustawy o policji i rozporządzeń do tej ustawy oraz z KK i KW, bo jak to jest, że ścigać mogą nas ludzie, którzy nie wiedzą co jest, a co nie jest zgodne z prawem i nie znają tego prawa którego przestrzegania mają pilnować ? To trochę tak, jakby zatrudniać chirurga, który nie zna anatomii i nigdy nie pokroił nawet żaby. A tu nie chodziło o jakąś dogłębną znajomość prawa, tylko o znajomość 14 i 15 par. ustawy o policji i znajomości kiedy powstaje obowiązek wylegitymowania się obywatela (art. 14) i że tylko w wypadku wystąpienia przesłanek z artykułu 14, można wykonywać działania z art. 15, a w przypadku odmowy i zaistnieniu przesłanek z 14 par. ustawy o policji można mówić o zastosowaniu par. 65 KW. Znajomość rozporządzenia o sposobie legitymowania (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 lutego 2020 r. w sprawie postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów (Dz.U. 2020 poz. 192)), jako najczęściej stosowanej procedurze wobec obywatela, należy do kanonu minimalnej znajomości prawa przez funkcjonariuszy policji. Jeżeli takich podstaw nie znają, niech się zwolnią i najmą na przykład do pilnowania owiec, wtedy prawa nawet w takim stopniu nie muszą znać, co nie znaczy że mogą robić z owcą co im się żywnie podoba i w dowolny sposób. Zarówno owca, jak i obywatel rzeczpospolitej maja swoje prawa i każdy, nawet w mundurze ma obowiązek je respektować.

Do test
Do test
1 rok temu

Audyt obywatelski persona non grata w Mławie

Polak
Polak
Odpowiedź do  Do test
1 rok temu

Mławianie – persony non grata w Polsce.

Zibi
Zibi
Odpowiedź do  Do test
1 rok temu

Najlepiej nie wpuszczajcie do waszej Mławy aut z obcą rejestracją , a na dworcach policja niech wszystkich „obcych” legitymuje i zabiera telefony, aparaty i kamery . Będziecie mieli wtedy spokój .

Podziękowanie od poszukiwanych przestępców z Mławy
Podziękowanie od poszukiwanych przestępców z Mławy
1 rok temu

Serdecznie dziękujemy za filmik
Brawo
Teraz żeś nam Pan zaimponował

TEST
TEST
1 rok temu

Dzięki mławskiej policji, zaczynam dokształcać się w w moich prawach i obowiązkach Policji. Dziękuję Audytowi Obywatelskiemu.

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

Jesteś poszukiwany czy złodziej 🙂 🙂

TEST
TEST
Odpowiedź do  Do test
1 rok temu

A Ty kim jesteś? Tv maniakiem?

Boys
Boys
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

Obywatelem który przestrzega prawa od urodzenia
Nie trzeba mi nauk jakiegoś anonimowego [WYMODEROWANO] z neta.

fido2
fido2
Odpowiedź do  Boys
1 rok temu

wątpię że przestrzegasz prawa skoro nie reagujesz negatywie na jego łamanie przez panów w niebieskich kubraczkach, i całkiem możliwe że jesteś jednym z nich

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

Ile lat żyjesz na tym świecie, że dopiero WYMODEROWANO z internetu kazał ci od niego brać nauki 🙂 🙂
Prawo to wykładają profesorowie na uczelniach prawnych a nie anonimowy gość audyt obywatelski z Pomorza
Ogarnij się 🙂 🙂

TEST.
TEST.
Odpowiedź do  Do test
1 rok temu

Tak wykładają prawo, że widać to na załączonym filmiku.
Ten policjant w sądzie, jak trafi na dobrego obrońcę audytora, to nie zostawi na nim suchej nitki.
Być może teraz policjant siedzi i uczy się na pamięć ustaw i rozporządzeń co do kropki i przecinka…chyba, że na komisariacie ktoś mu to już dawno wytłumaczył i audyt został zwolniony dawno i jest po sprawie.
Czekamy.

Kończę tu komentarze, bo wg niektórych lepiej jest tutaj błysnąć głupim komentarzem niż racjonalnie wynieść jakąś korzyść dla siebie.

Możecie nie odpisywać, bo i tak czytać już tego nie będę.

Boys
Boys
Odpowiedź do  TEST.
1 rok temu

Co po sądach pojeździ i prokuraturach to jego
Nikt mu tej przyjemności nie odbierze
Dla normalnego człowieka to żadna przyjemność.

Darek
Darek
Odpowiedź do  Boys
1 rok temu

Bo normalnemu czlowiekowi profesorowie prawa niewytłumaczyli że legalne wykonywanie czynności nie jest wykroczeniem za które można człowieka zatrzymać dlatego odwiedziny w sądach i prokuraturach dla normalnych ludzi nie należą do przyjemności

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

Zwróć się do audyt obywatelski o wydanie dyplomu ukończenia studiów na jego uczelni w zakresie prawnym 🙂 🙂

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

https://naszamlawa.pl/na_sygnale/26-latek-podczas-kontroli-podawal-sie-za-brata/
Na pewno korzystał wcześniej z nauk prawnych audyt obywatelski odnośnie legitymowania 🙂 🙂

TEST
TEST
1 rok temu

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 lutego 2020 r. w sprawie postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów
cytat:
§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1, 3, 6 i 7, podaje swój stopień, imię i nazwisko, w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, przyczynę podjęcia czynności służbowych, a na żądanie osoby, wobec której jest prowadzona czynność, podaje podstawę prawną podjęcia tej czynności.

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

Jakie nudy, kogo to obchodzi

Do test
Do test
Odpowiedź do  TEST
1 rok temu

Kiedy o tym się dowiedziałeś, do szkoły nie chodziłeś 🙂 🙂
Takie proste zasady to wiedza rodem z podstawówki 🙂 🙂
Płać więcej kasy na naukę, czuj się jak na studiach zaocznych 🙂 🙂

Recydywa
Recydywa
1 rok temu

Serdeczne podziękowania od wszystkich przestępców z całej Polski panie audytorze
Robisz dla nas recydywistow super robotę 🙂

Kaznodzieja
Kaznodzieja
1 rok temu

Panie szeryfie z kanału.
Czy nie jest Pan byłym [WYMODEROWANO] piękne kazania pan wygłaszasz na kanale:)
Wierni sypią na tacę jak na pogrzebie teściowej 🙂

Krzy
Krzy
1 rok temu

Oj, Będzie Policjantów to boleć.

Również pracowałem w Policji i dobrze wiem, jakie teraz piekło przechodzą przez takie sytuacje.

Najbardziej szkoda [WYMODEROWANO]

Ihfdhjku
Ihfdhjku
Odpowiedź do  Krzy
1 rok temu

Legitymowanie jest to ustalenie lub potwierdzenie tożsamości osoby. Istnieje wiele przyczyn legitymowania. Najczęściej wykonuje się je w celu rozpoznania, zapobiegania oraz wykrywania sprawców przestępstw i wykroczeń, ustalania świadków zdarzeń powodujących naruszenie porządku publicznego lub bezpieczeństwa, a także między innymi w celu poszukiwania osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze Policji dokonują legitymowania również na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej oraz samorządu terytorialnego.
Krzy słabym musiałeś być policjantem, że nie wiesz iż policjant zgodnie z powyższym ma prawo do legitymowania by stwierdzić, czy osoba legitymowana nie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

Yacko
Yacko
Odpowiedź do  Ihfdhjku
1 rok temu

chłopie – WYMODEROWANO jak i kazdy inny obywatel mósi się stosowac do przepisów prawa ,

to że ci ktos coś każe robić (sąd, prokurator,przełożony) nie zwalnia cie od przestrzegania prawa, przykład tego zatrzymania jest bezprawny . Po prostu piszesz bzdury „bo ci się wydaje”że jest inaczej.

Boys
Boys
Odpowiedź do  Yacko
1 rok temu

Audytor teraz ma drugie hobby
Wloczenie się po sądach i prokuraturach
Gdzie życie prywatne, dom, żona, dzieci
Lepszy jest niż kierowca tira, dwa tygodnie w terenie walczyć z bezprawiem 🙂

Kokon
Kokon
Odpowiedź do  Boys
1 rok temu

Bardzo dobrze i służby się dokształca i obywatele tez

Krzy
Krzy
Odpowiedź do  Ihfdhjku
1 rok temu

Będąc policjantem, wydawało mi się również że mam większe prawa od obywatela. Szybko się przekonałem, że tak nie jest. Z perspektywy czasu teraz się z tym zgadzam. Wszyscy siebie jesteśmy równi i musimy wszyscy przestrzegać prawa. A czy TAK TO POWINNO BYĆ, CZY WOLNO, CZY NIE WOLNO to nie od nas zależy. Policjant, jak i obywatel mam przestrzegać prawa.

Czasy „kamer” zniechęcają policjantów do działania lub inaczej się zachowują. Zastanawiał się ktoś dlaczego?

Nie twierdze bym był dobrym policjantem. Sam się zwolniłem. I dziś jestem szczęśliwy. Wielu moich znajomych tak samo zrobiło.

Boys
Boys
Odpowiedź do  Krzy
1 rok temu

Resort na twoim odejściu nie ucierpiał 🙂
Pomyliłeś się z zawodem

Darek
Darek
Odpowiedź do  Ihfdhjku
1 rok temu

Nagrywanie w miejscu publicznym i chodzenie po chodniku jest naruszeniem porządku publicznego czy bezpieczeństwa ?

Ostatnia edycja 1 rok temu przez Darek
Jestem bo myślę.
Jestem bo myślę.
Odpowiedź do  Ihfdhjku
1 rok temu

Miałem nie pisać, ale napiszę. Na 100% masz rację. Ale trzeba to wyartykułować osobie legitymowanej. Ale jeszcze raz poczytaj art 14 15 Ustawy o policji i 65 KW. Tam wszystko pisze. Bo chyba masz rozum czy inaczej szare komórki do myślenia i nauki. Gwoli informacji krótko. Tylko że sąd czy prokurator podaje podstawę popełnionego wykr, p-stwa i jest napisane to tak w art 14 jak i 15 ustawy o policji tylko czeba czytać i wiedzieć jak zastosować, bo inaczej policjant popełnia p-stwo przekroczenia uprawnień. W przypadku audytora żadne ale to żadne przesłanki zawarte w art 14, 15 ustawy op policji jak i art 65 KW nie zaistniały. A więc policjanci działali bezprawnie popełniając wiele p-stw. min jak. 1 zmuszanie do określonego zachowania, 2 tworzenie fałszywych dowodów w danej sprawie. 3 Przekroczenia uprawnień nie mając podstaw do legitymowania i zatrzymania osoby – czyt. audytora. Tyle

Czapka
Czapka
1 rok temu

Czapka jest imienniki są 🙂
Tekst dobry-niech się Pan douczy stopni policyjnych
Brawo

Sasin
Sasin
Odpowiedź do  Czapka
1 rok temu

Szkoda, że jest też brak znajomości prawa

Ziobro do Sasin
Ziobro do Sasin
Odpowiedź do  Sasin
1 rok temu

Kajdanki na grube ręce też są 🙂

Sponsor z mlawskiego tartaku
Sponsor z mlawskiego tartaku
1 rok temu

Panie audytorze
Wyślę Panu cztery metry obladrów z tartaku, żebyś pan sobie oprawił w nieheblowane deski przeprosiny od mławskiej policji 🙂 🙂

Główka
Główka
1 rok temu

Mistrz gada WYMODEROWANO, że aspirant właśnie legitymuje go w Łasku na równi z sierzantem w Mławie 🙂
Jak policjanci powiedzą o tym w sądzie to mina sędziego będzie bezcenna 🙂
Główka potrzebuje pomocy specjalisty 🙂

Marg
Marg
1 rok temu

Ciekawe jaka jest ocena prokuratury w Płocku? Może warto ich zapytac 😀

S8
S8
Odpowiedź do  Marg
1 rok temu

Prokuratorzy to zazwyczaj koledzy policji, ździwie się jeżeli nie umorzą. Dopiero sąd może być pierwszym, obiektywnym organem w tej sprawie.

Ass
Ass
Odpowiedź do  S8
1 rok temu

Niedawno w Gdańsku tenże audytor poskarżył się na prace dwóch [WYMODEROWANO]do prokuratury. Prokuratura stanęła za pieskami. Sąd przywołał prokuraturę i pieski do porządku.

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Ass
1 rok temu

I nadal będzie umorzenie 🙂
Kałdytor biega teraz spocony po prokuraturach i tak nic nie zrobi.
Pieniactwo zwykle

Główka
Główka
Odpowiedź do  S8
1 rok temu

Co mają umorzyć, jaką sprawę niedouku z kanału kałdytora 🙂

Główka
Główka
Odpowiedź do  Marg
1 rok temu

Zapytaj warto
Wyślij SMS do nich 🙂

Mesjasz się objawił
Mesjasz się objawił
1 rok temu

Ksiądz w Mławie ogłosił zbiórkę na kapliczkę pod wipaszem, gdzie miał miejsce cud.
Objawił się w Mławie Mesjasz z Pomorza, który w czasie swojego kazania tutejszym policjantom powiedział, że jest też teraz legitymowany Łasku i w Mławie.
Zapraszam na pielgrzymkę do tego świętego miejsca.
Amen

Miro
Miro
Odpowiedź do  Mesjasz się objawił
1 rok temu

podobno specjalista przyjmuje na ul 18 stycznia

Hjutrr
Hjutrr
1 rok temu

Podstawa prawna legitymowania, poszukiwania osoby zaginionej 🙂
Jak ktoś nie wie gdzie jest czy w tym czasie w Łasku czy Mławie, to może mieć utratę pamięci i być poszukiwany przez rodzinę 🙂 jak nazywa się zanik pamięci?
hipermnezja (zdolność zapamiętywania i przypominania sobie informacji w zakresie większym niż przeciętna osoba w danym wieku), hipomnezja (niewielkiego stopnia utrudnienie procesów zapamiętywania), amnezja (utrata wspomnień dotyczących jakiegoś okresu).

Jaca78
Jaca78
Odpowiedź do  Hjutrr
1 rok temu

Jakoś nie usłyszałem na filmiku iż powodem legitymowania jest podobieństwo do osoby poszukiwanej czy zaginionej. Po którejś tam próbie znalezienia paragrafu na chłopa, jak się już nawet okazało że zgłoszenie to anonim i tak wogóle nikt nic nie chce, padło stwierdzenie „skąd mam wiedzieć że nie jest Pan osobą poszukiwaną?” Ot, takie desperackie hasło z tylnej części ciała. O wiele za późno i nawet nie do końca poprawnie sformułowane żeby faktycznie mogło służyć za podstawe. Każdy jeden mijany przez tego policjanta człowiek może być poszukiwany i on tego nie wie. Nie znaczy to jednak że każdego może sobie legitymować.
Nie usłyszałem też w filmiku stwierdzenia że audytor znajduje się teraz w Mławie. Jest mowa o tym że aspirant z Mławy nie zakończył jeszcze czynności legitymowania.
Może zamiast opanowania pisowni rzadkich wyrazów lepiej popracować nad zrozumieniem zwykłych wypowiedzi?

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Jaca78
1 rok temu

Następny inteligentny inaczej z kanału kałdytora 🙂
W Mławie niedouku legitymował go sierżant, natomiast Kałdytor twierdził, że jeszcze trwa legitymowanie w Łasku przez aspiranta 🙂 zdaje się nazwisko wymieniał i kazał sierżant owi z Mławy dzwonić do Łasku 🙂
Musi być biedak zaginiony sam nie wie gdzie jest, albo zwoje mózgowe potrzebują innych tabletek 🙂

chacik
chacik
Odpowiedź do  Buhaha
1 rok temu

Było tak jak mówił audytor – w Łasku aspirant nie poinformował o zakończeniu czynności legitymowania (w filmie z Łaska pada tekst, że jeszcze nie skończył po czym wsiadł do samochodu i odjechał). Stąd, na upartego, można twierdzić, że legitymowanie w Łasku formalnie jeszcze trwa. Łask to swoją drogą też dobry przykład totalnej niekompetencji policji. Jak oni mają stać na straży prawa notorycznie je łamiąc, naginając lub go zupełnie nie znając?

MS
MS
Odpowiedź do  Buhaha
1 rok temu

Obajrzyj sobie materiał z Łasku, tam policjant powiedział że legitymowanie się jeszcze nie skończyło, po czym odjechał. Dlatego audytor ma rację mówiąc, że wciąż go tamten leitymuje.

Henryk
Henryk
Odpowiedź do  Jaca78
1 rok temu

Ale to nie trzeba być do kogoś podobnym. W rejestrze poszukiwanych jest zaledwie ok. 15% złodziei i morderców, reszta, to ci którzy np nie odbierają korespondencji z sądu, policji, czy straży gminnej, bo na przykład są świadkami w sprawie o zanieczyszczanie trawnika czy nieprawidłowe parkowanie. Odnajdźcie w necie artykuł o facecie z Łodzi, który przez 3 lata myslał, ze sprawa zakończona, a na lotnisku przed odlotem na urlop dowiedział się, że ma 5 dni aresztu za niezapłacony mandat 100zł nieprawidłowe parkowanie, bo mu sąd zamienił to na areszt.

Anioł Stróż Policji
Anioł Stróż Policji
Odpowiedź do  Jaca78
1 rok temu

Ok. ale zatrzymanie osoby poszukiwanej to cała procedura i nie jest tak łatwo powiedzieć że ktoś jest poszukiwany. 1. trzeba danej osobie to powidzieć, podać do jakiej sprawy, przez kogo ( sąd, prokurature, policje) poszukiwany i wypełnić protokół o zatrzymaniu osoby poszukiwanej Bo jeżeli się okaże że to lipa to policjant naraża się dalej na popełnienie p-stwa pzrekroczenia uparwnień, dodatkowo na tworzenie falszywych dowodów p-ko danej osobie jak i zmuszanie do określonego zachowania. Nie jest takie proste zatrzymujemy bo jest pan podobny do osoby poszukiwanej. Ludzie zaczynajcie poznawać swoje parwa, bo byle cieć będzie was zatrzymywał.

Badman
Badman
1 rok temu

Policja podejrzewa podejrzanego o złamanie reguminu firmy. Coś pięknego 😉

Ziobro
Ziobro
1 rok temu

rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw, przestępstw skarbowych i wykroczeń;
2) poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości, zwanych dalej „osobami poszukiwanymi.
Mnie tu nie ma jestem legitymowany w tej chwili w Łasku 🙂 🙂
Przegrasz Kałdytor w sądzie, weź ten filmik gdzie sam się podpier jak odmawiasz podania danych osobie uorawnionej czyli policjantowi.
Czapki mieli buhaha

marek
marek
Odpowiedź do  Ziobro
1 rok temu

Ok ale jakie przestępstwo/wykroczenie popełnił? Nagrywał stojąc na chodniku? XDDDDDDDDDD

Jaa
Jaa
Odpowiedź do  marek
1 rok temu

To wiedza tylko obywatele mi szukający w tym mieścinie zwanej Mława. Oni lubią jak są dojeni przez władze

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Jaa
1 rok temu

Lepsze dojenie przez władzę, niż dojenie owieczek przez” audyt obywatelski „:) 🙂
Zapłaciłeś już dojarzowi za swoją strzygę

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  marek
1 rok temu

Wykroczenie polegające na brudnej brodzie 🙂

chacik
chacik
Odpowiedź do  Buhaha
1 rok temu

Umysł dalej w PRL [WYMODEROWANO] To nie te czasy, że MO mogło każdego bez powodu wylegitymować albo na 48 godzin zatrzymać do wyjaśnienia. To se ne vrati. Obywatel ma prawa i tobie czy policji nic do tego kiedy i gdzie z nich korzysta. Jeśli ci się to nie podoba to jedź do ruskich, tam ci będzie mentalnie lepiej.

Antypchlarz
Antypchlarz
Odpowiedź do  Ziobro
1 rok temu

[WYMODEROWANO]sprawdz sobie orzeczenie SN w takich sprawach i potem sie osmieszaj. Lepiej darujcie sobie sad bo sie skompromitujecie [WYMODEROWANO]. Pieknie bedziecie przepraszac analfabeci prawni pana audytora az milo bedzie ogladac wasze kolejne upokorzenie

Jaki
Jaki
1 rok temu

Niezłą bekę z tego kałdytora
Ma brata bliźniaka, który jest i w Mławie i w Łasku 🙂 🙂
Ta policjantka miała racje, że zachowywał się dziwnie piepsząc takie bzdury
Tylko WYMODEROWANO może mu pomóc 🙂 🙂

Antypchlarz
Antypchlarz
Odpowiedź do  Jaki
1 rok temu

No i ludzie maja racj ze jeden z was umie czytac drugi pisac. Ogladnijcie z kolega film jeszcze raz a potem powiedz temu co umie czytac zeby ci ze zrozumieniem objasnil film pchlarzu

Buhaha
Buhaha
1 rok temu

Zmasowany atak szulerii i patologii społecznej na portal 🙂 🙂
Czyngis cham z Pomorza puścił w bój swoje hieny 🙂 🙂

Antypchlarz
Antypchlarz
Odpowiedź do  Buhaha
1 rok temu

Ludzie ogladaja jego filmy by moc sprzeciwiac sie takim jak wy. Ty myslisz ze kozak jestes piszac z paru kont wraz z kolegami? Przeciez wy nawet ip nie umiecie zmienic jak komentujecie balwany.

Buhaha
Buhaha
Odpowiedź do  Antypchlarz
1 rok temu

Boli dupa, tak ma być
Brawo policja w Mławie
🙂

Kanzas
Kanzas
Odpowiedź do  Buhaha
1 rok temu

Piszesz jak bez skończonej podstawówki.
Komediant nie zauważył, że się gorzej pogrążacie takimi bezprawnymi i idiotycznymi atakami?
[WYMODEROWANO]

Art
Art
1 rok temu

mławianie? mławiacy? nie wiem, ale jakby policjant przyszedł i powiedział że jest przepis mówiący o tym że może [WYMODEROWANO]

Norma
Norma
1 rok temu

Inteligencja zawsze zostanie inteligencją nie siłą.

audytfan
audytfan
1 rok temu

Myślę, ze chyba ktoś musi złożyć papiery o wcześniejszą emeryturkę 🙂

Podstawa prawna – art. 231 Kodeksu karnego:

 

1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Bumcyk
Bumcyk
Odpowiedź do  audytfan
1 rok temu

Buhahaha
Narazie to Kałdytor trafił na wokandę

MławaMilicja
MławaMilicja
Odpowiedź do  Bumcyk
1 rok temu

Fajnie tak zmyślać?

asda
asda
Odpowiedź do  MławaMilicja
1 rok temu

przecież to ten WYMODEROWANO pisze, aby ludzie mysleli ze obywatele zadowoleni 😀

Cień wątpliwości
Cień wątpliwości
1 rok temu

Coś nieprawdopodobnego, to że ten policjant pokazał, że wiedza jest dla niego poprzeczką nie do pokonania to jedno ale zatrważa fakt, że on ma jeszcze nad sobą Dyżurnego jednostki i innych przełozonych, z których żaden nie przerwał tej kompromitacji Policji. Co więcej, opublikowali ustami rzecznika jakieś fakty widziane w krzywym zwierciadle. Czy w Mławie Policja nie ma kierownictwa? Jakiejś wykształconej kadry? Naprawdę w całej jednostce nie było JEDNEJ osoby, która była kompetentna? Ta interwencja i jej opis przywołuje wspomnienia z okresu totalitaryzmu.

Bumcyk
Bumcyk
Odpowiedź do  Cień wątpliwości
1 rok temu

Policjant z interwencji był bardzo rzeczowy i kompetentny
Pójdzie do sądu w Mławie jako świadek w procesie kałdytora

gondi39
gondi39
Odpowiedź do  Bumcyk
1 rok temu

i zrobi z siebie głupa 😉

Policjatopsy
Policjatopsy
Odpowiedź do  gondi39
1 rok temu

Już nie trzeba, dawno zrobione

Antypis
Antypis
Odpowiedź do  Bumcyk
1 rok temu

Na pewno oglądaliśmy ten sam film? 😀 😀

Zbychoo
Zbychoo
Odpowiedź do  Cień wątpliwości
1 rok temu

Mnie też to dziwi. Ich zachowanie wygląda trochę jak w szkole podstawowej. Kolega stłukł doniczkę i wszyscy go kryli by się nie wydało. Ot takie streszczenie [WYMODEROWANO].

Marg
Marg
1 rok temu

Znane są przypadki gdzie policjanci wyludzali dane od przypadkowych kobiet a potem je molestowali. Dlatego tak istotne jest nie podawanie danych, jesli nie ma ku temu podstawy prawnej i faktycznej.

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

0
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...

Konsekwencje za to przewinienie są surowe

0
Konsekwencje za to przewinienie są surowe. Kierujący przekraczający prędkość na terenie zabudowanym, muszą się liczyć z dotkliwą karą, szczególnie w miejscach, gdzie regularnie łamane...

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...
- REKLAMA -
403
0
Przejdź do komentarzyx