naszamlawa.plWażneZmiany w LG. Decyzja dotycząca produkcji
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Zmiany w LG. Decyzja dotycząca produkcji

-

Decyzja zapadła. LG Electronics 5 kwietnia br. poinformowało o zakończeniu produkcji smartfonów. Powód? Gigantyczne straty, które w ostatnich sześciu lat wyniosły 4,5 miliarda dolarów. Firma zapewnia, że klienci nadal mogą liczyć na wsparcie techniczne.

- R E K L A M A -"))

 

Warto wiedzieć, że w fabryce LG Electronics w Mławie do niedawna był m.in. serwis, gdzie dokonywano napraw smartfonów. Dowiedzieliśmy się, że dział w Mławie zlikwidowano. Smartfonów nie produkowano u nas.

Obecnie firma LG stawia na inne produkty i rezygnuje z produkcji smartfonów, co ma potrwać do 31 lipca br.

Jednak LG zapewnia klientów, że udzieli wsparcia serwisowego oraz udostępni aktualizacje oprogramowania. Z tym że czas wsparcia ma zależeć od regionu świata.

W wydanym na stronie firmy komunikacie można przeczytać, że szczegóły związane z zatrudnieniem będą ustalane na poziomie lokalnym.

LG Electronics chce nadal wykorzystywać doświadczenie w dziedzinie mobilności i rozwijać technologie, takie jak 6G, wzmacniać konkurencyjność w innych obszarach.

Podstawowe technologie opracowane w ciągu działalności LG w zakresie telefonów komórkowych zostaną zachowane i zastosowane w istniejących oraz przyszłych produktach.

Jeszcze przez jakiś czas można będzie zakupić smartfony LG z zapasów magazynowych.

 

Komunikat LG Electronics z 5 kwietnia 2021 r.

SEOUL, 5 kwietnia 2021 – LG Electronics Inc. (LG) ogłosiło zamknięcie swojej mobilnej jednostki biznesowej. Decyzja została dziś zatwierdzona przez radę dyrektorów. Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora telefonii komórkowej umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów na obszarach wzrostu, takich jak komponenty pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania typu business-to-business, a także platformy i usługi.

Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów istniejących produktów mobilnych przez okres, który będzie się różnić w zależności od regionu.

Firma LG będzie współpracować z dostawcami i partnerami biznesowymi podczas zamykania działalności związanej z telefonami komórkowymi. Szczegóły związane z zatrudnieniem zostaną ustalone na poziomie lokalnym. Idąc dalej, LG będzie nadal wykorzystywać swoją mobilną wiedzę i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G, aby dalej wzmacniać konkurencyjność w innych obszarach biznesowych.

Podstawowe technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności biznesowej firmy LG w zakresie telefonów komórkowych również zostaną zachowane i zastosowane w istniejących i przyszłych produktach. Oczekuje się, że likwidacja branży telefonii komórkowej zostanie zakończona do 31 lipca, chociaż po tym czasie zapasy niektórych istniejących modeli mogą być nadal dostępne.

 

SEOUL, April 5, 2021 — LG Electronics Inc. (LG) announced that it is closing its mobile business unit. The decision was approved by its board of directors earlier today.

LG’s strategic decision to exit the incredibly competitive mobile phone sector will enable the company to focus resources in growth areas such as electric vehicle components, connected devices, smart homes, robotics, artificial intelligence and business-to-business solutions, as well as platforms and services.

LG will provide service support and software updates for customers of existing mobile products for a period of time which will vary by region. LG will work collaboratively with suppliers and business partners throughout the closure of the mobile phone business. Details related to employment will be determined at the local level.

Moving forward, LG will continue to leverage its mobile expertise and develop mobility-related technologies such as 6G to help further strengthen competitiveness in other business areas. Core technologies developed during the two decades of LG’s mobile business operations will also be retained and applied to existing and future products.

The wind down of the mobile phone business is expected to be completed by July 31 although inventory of some existing models may still be available after that.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
zmiażdżone alfa romeo

Dachowanie Alfa Romeo w Glinojecku [ZDJĘCIA]

0
Dzisiaj zaraz po północy w Glinojecku na ul. Wojska Polskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego.   - 25-letni kierowca Alfy Romeo stracił panowanie nad pojazdem, w...
wypadek

Niebezpieczny manewr wyprzedzania [ZDJĘCIA]

0
Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło dziś około godziny 8 rano w sąsiednim mieście Ciechanowie. Wszystko przez - jak się okazuje - niebezpieczny manewr...

Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik w Szydłowie

10
Uroczystość w Szydłowie z udziałem wiceministra MSWiA Macieja Wąsika odbyła się dziś 13 maja w sali konferencyjnej urzędu gminy.   Podczas uroczystości w Szydłowie, wiceminister wręczył...
rodzina na rowerach

U sąsiadów. Pies rzucił się na dziewczynkę

0
W ostatnim czasie na terenie Płońska pies, który uciekł z jednego z mieszkań, pogryzł jadąca na rowerze 9-letnią dziewczynkę.   Brak kontroli nad psami i...
Loading RSS Feed

U sąsiadów. Kierowca Audi tylko przyspieszył

0
Policjanci z Posterunku Policji w Regiminie  (powiat ciechanowski) po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów...
Szpital w Mławie

W szpitalu rusza rehabilitacja pocovidowa

1
W mławskim szpitalu rusza nowa usługa: rehabilitacja pocovidowa. Ma to nastąpić w najbliższym czasie. Tak zapewnia nas dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak.    To nowość...

W Mławie likwidują łóżka covidowe

0
W mławskim w szpitalu zaszła wielka zmiana. Po wielu miesiącach zlikwidowano łóżka dla pacjentów z Covid-19.   Od wtorku 11 maja w naszym szpitalu nie...
- REKLAMA -

Wicemistrz Joker, Body-Club piąty

0
Obostrzenia związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa sprawiły, że mistrza premierowej edycji orlikowego turnieju „Graj z Krystianem CUP” poznaliśmy dopiero dwa miesiące po rozegraniu eliminacji....

Zmarł wicestarosta ciechanowski

0
Dzisiejszego dnia w wieku 63 lat zmarł nagle Stanisław Kęsik - wicestarosta ciechanowski.     63 lata Stanisław Kęsik skończył wczoraj 11 maja. Był znanym w regionie samorządowcem,...

Kraj. Wypadek motocyklisty [DRASTYCZNE NAGRANIE]

0
Na śląskich drogach trwa czarna seria zdarzeń z udziałem motocyklistów. W ciągu 5 dni doszło do 3 wypadków. Ich bilans jest tragiczny. 2 osoby...

Tak wygląda złodziej!

0
Mławska policja publikuje wizerunek sprawcy kradzieży. Złodziej posłużył się ukradzioną kartą płatniczą sześć razy, dokonując płatności zbliżeniowych w mławskich sklepach. Wszystko zarejestrowały kamery.   Wydział Kryminalny...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx
()
x