Ze szpitalnych oddziałów w Mławie wystawią 10 procent łóżek

3
3504
fot. Nasza Mława
- REKLAMA -

Wiemy dlaczego z oddziałów mławskiego szpitala wystawiane są łóżka. O nowych porządkach informują nas zaniepokojeni Czytelnicy. Dyrekcja SP ZOZ uspokaja.  

- REKLAMA -

Mławianie poruszeni zmianami następującymi ostatnio na oddziałach szpitalnych sygnalizują nam, że wystawiane są łóżka. Informacja na ten temat pojawiła się także pod naszym wczorajszym artykułem na temat problemów z parkowaniem na szpitalnym parkingu.

– Wy się parkingiem martwicie? Na niektórych oddziałach zmniejszają liczbę łóżek bo personelu brakuje, więc parking się zwolni.A może zainteresujecie się tym? – napisał internauta.

Zapytaliśmy o to dyrekcję SP ZOZ w Mławie. Nowy szef szpitala potwierdza informację o wystawianiu niektórych łóżek. Jednocześnie uspokaja, że redukcja nie zmniejszy dostępu do opieki medycznej.

– Wystawiamy zbędne łóżka. Analizujemy obłożenie łóżek, które są i to pozwala nam na zmiany nie pogarszające bezpieczeństwa obsługi pacjenta. Na ponad 200 łóżek około 10 procent możemy śmiało wystawić. Ordynatorzy stwierdzili, że to poprawi komfort obsługi pacjenta i warunki pracy pielęgniarek. Zapewni to lepszy dostęp do pacjentów. Jestem przekonany, że będzie to z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych – informuje nas Waldemar Rybak – dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Przyczyną zmian ma być nie tylko konieczność dostosowania się do nowych przepisów o warunkach pracy pielęgniarek, ale też chęć poprawy warunków.

Dyrektor podkreśla, że w razie konieczności można zwiększyć ilość miejsc.

– Wystawiane z oddziałów łóżka nie idą na złom, ale są umieszczane w magazynie. W razie zagrożenia wrócą na odziały, choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby – dodaje szef szpitala.

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji