piątek, 27 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnaleZdecydowanie więcej zdarzeń, 10 osób poniosło śmierć
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Zdecydowanie więcej zdarzeń, 10 osób poniosło śmierć

-

Zdecydowanie więcej zdarzeń (ogółem 1334), w których 10 osób poniosło śmierć, odnotowali mławscy strażacy w 2021 roku. To był ciężki czas. 

- R E K L A M A -

 

 

Informacje ogólne o zdarzeniach w 2021 roku na terenie powiatu mławskiego uzyskaliśmy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie od kpt. Jacka Drylla.

Zdarzeń było zdecydowanie więcej

W minionym roku powstały ogółem 1334 zdarzenia. W tym 240 pożarów, 1023 miejscowe zagrożenia i 71 alarmów fałszywych. Jest to o 283 zdarzenia więcej niż w roku 2020 (wzrost o 26,90%).

Liczba pożarów zmniejszyła się o 13 (spadek o 1,2%), liczba miejscowych zagrożeń zwiększyła się o 298 (wzrost o 28,4%), liczba alarmów fałszywych zmniejszyła się o 2 (spadek o 2,70%).
W zdarzeniach powstałych w analizowanym okresie 10 osób poniosło śmierć. W porównaniu z 2020 rokiem liczba ofiar śmiertelnych jest mniejsza o 6. W 2021 roku w zdarzeniach 123 osoby zostały ranne, w tym 9 dzieci. W stosunku do 2020 nastąpił spadek liczby osób rannych o 37.

Zaistniałe zdarzenia spowodowały straty w wysokości 8,118 mln zł, z czego 3,272 mln podczas pożarów oraz 4,845 mln zł podczas miejscowych zagrożeń uratowane mienie oszacowano na kwotę ogółem 45,88 mln zł. Stosunek wartości uratowanego mienia do wartości strat wynosi 5,65.

Sytuacja pożarowa

Sytuacja pożarowa i innych miejscowych zagrożeń.  Wśród pożarów przeważały pożary małe w liczbie 233, ponadto odnotowano, 5 pożarów średnich i 2 pożary duże. Największą liczbę pożarów odnotowano w obiektach mieszkalnych 79 następnie w grupie określanej mianem „inne obiekty” 63 oraz w uprawach i w rolnictwie 52.

Najczęstszą przyczyną powstawania pożaru w budynkach mieszkalnych była niesprawna eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe, wady urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe, a także nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem otwartym.

Miejscowe zagrożenia

Wśród miejscowych zagrożeń największą liczbę stanowią „lokalne” 955 wzrost o 293 w stosunku do 2020 roku na drugim miejscu znajdują się zdarzenia małe 59 wzrostu 3 zdarzeń średnich odnotowano 9 wzrost o 2 w 2021 roku nie odnotowano miejscowych zagrożeń dużych oraz gigantycznych.

Największą liczbę miejscowych zagrożeń odnotowano w grupie określanej mianem „inne obiekty” są to w szczególności śmietniki kanały wentylacyjne garaże warsztaty obiekty przyrody rozlewiska wycieki i tak dalej 408 interwencji. Drugą co do wielkości ilości miejscowych zagrożeń odnotowano w grupie obiektów mieszkalnych 263 interwencje, kolejna grupa to środki transportu 167 ogółem.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w lipcu

Najwięcej zdarzeń odnotowano w lipcu 339. Były to 23 pożary 298 miejscowych zagrożeń i 18 alarmów fałszywych. Następnie w sierpniu 146 w tym 22 pożary 123 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy oraz w październiku 101, z czego 15 pożarów 18 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. Wpływ na tak dużą ilość zdarzeń w powyższych miesiącach miał w szczególności miejscowe zagrożenia związane z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych oraz usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Gdzie najczęściej interweniowali strażacy?

Największą liczbę zdarzeń odnotowano na terenie miasta Mława 386. Daje to 28 90% ogólnej liczby zdarzeń na terenie powiatu. W tym było 69 pożarów, 274 miejscowe zagrożenia, 43 alarmy fałszywe.

Drugą jednostką administracyjną powiatu pod względem liczby zdarzeń jest gmina Strzegowo 207 zdarzeń, kolejna to Stupsk 194 zdarzenia.

Podczas powstałych zdarzeń 189 osobom udzielono pomocy na terenie akcji w tym samodzielnie przez strażaków 147 osobomsłużbie zdrowia przekazano 227 osób natomiast 28 osób ewakuowano ze strefy zagrożenia.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
pop
pop
4 miesięcy temu

Mandaty za prędkość wzrosły drastycznie, czekamy na podobny raport za rok, trzeba mieć nadzieję że liczba wypadków śmiertelnych spadnie, jeśli prędkość jest gł przyczyną.

policyjna taśma

Makabryczne odkrycie w rzece. Tragedia na Mazowszu

0
Wczoraj po południu w rzece Wisła na wysokości miejscowości Czerwińsk nad Wisłą (powiat płoński) znalezione zostały zwłoki mężczyzny.   Makabryczne odkrycie w rzece. Tragedia na Mazowszu Ciało,...
policja mierzy prędkość

Kierowca musi zdać kolejny egzamin

0
Teren zabudowany — noga z gazu! To powinno być motto kierujących. Inaczej grożą nam surowe konsekwencje. Ostatnio przekonał się o tym kierowca w...
strażacy

Bus zderzył się z osobówką na drodze wojewódzkiej

0
Na drodze wojewódzkiej pomiędzy Turzą Wielką a Lipowcem Kościelnym 26 maja doszło do zderzenia busa z osobówką. Samochodami podróżowały 3 osoby, które doznały niewielkich...
rury w przekopie

Zmiany na Wójtostwie

0
1 czerwca 2022 r. rozpocznie się budowa sieci wodociągowej w ulicy Wójtostwo. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostawie wody. Nastąpi...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Od półmaratonu po IronMan. Kuciejczyk na podium

0
Sezon biegowy oraz triathlonowy rozpoczął się na dobre. Korzystają na tym nasi sportowcy. Reprezentujący Tempo Mława Henryk Kuciejczyk powalczył w Serocku w piątej edycji...
Z OSTATNIEJ CHWILI

Z ostatniej chwili: Wypadek na drodze wojewódzkiej

0
Na drodze wojewódzkiej między Turzą na Lipowcem Kościelnym dziś 26 maja doszło do wypadku drogowego.   Z ostatniej chwili: Wypadek na drodze wojewódzkiej Na tę chwilę wiadomo,...
dziewczyna z laptopem

Zalety zakupów online

0
Internet zrewolucjonizował nasze życie. Obecnie wiele spraw można załatwić online bez wychodzenia z domu. Wielu Polaków bardzo cieszy możliwość robienia zakupów online. Zakupy w...
- REKLAMA -
Dni Mławy

Burmistrz na Dni Mławy: „Rozważamy Shakirę”

0
Oczywiście Shakira na Dni Mławy to żart, na który pozwolił sobie burmistrz Sławomir Kowalewski podczas ostatniej sesji rady miasta. Dobra wiadomość jest taka, że...
śmieci

Spalarnia w Mławie? Burmistrz wypowiedział się jednoznacznie

2
Temat ewentualnego powstania spalarni śmieci w Mławie rozgrzewa emocje mławian nie od dziś. Ostatnio dyskutowano o tym podczas sesji rady miasta. Burmistrz Sławomir Kowalewski...
karta

Dzień Matki. Nasza Mława życzy wszystkiego najlepszego

0
Dziś obchodzimy Dzień Matki. Nasza Mława życzy wszystkiego najlepszego wspaniałym mamom z okazji ich święta.     W Miejskim Domu Kultury w Mławie zaplanowano na dziś koncert,...
mieszkanie po pożarze

Płonęło mieszkanie. Wyniesiono lokatora

0
Do groźnego zdarzenia doszło w Glinojecku. Strażacy gasili pożar mieszkania w jednym z bloków. Panowało silne zadymienie, a płomienie szybko się rozprzestrzeniały. Razem z...
- REKLAMA -
1
0
Przejdź do komentarzyx
()
x