naszamlawa.plWiadomościZachodnia obwodnica przejdzie środkiem ogrodów działkowych
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Zachodnia obwodnica przejdzie środkiem ogrodów działkowych

-

Zachodnia obwodnica Mławy przejdzie środkiem ogrodów działkowych „Za Torem”. Tak wynika z udostępnionych dokumentów. 

- R E K L A M A -"))

 

Radny wojewódzki Konrad Wojnarowski opublikował mapę przebiegu obwodnicy zachodniej. Wynika z niej, że przetnie ona przez sam środek ogrody działkowe „Za Torem”.

Działkowcy, którzy już ją widzieli, nie zgadają się z tym projektem. Proponują, by trasą przeprowadzić przez obecną pętlę autobusową i dalej polną drogą wzdłuż wschodniego ogrodzenia ogrodów lub w drugim wariancie drogą odbijającą ukoście od ul. Szreńskiej również wzdłuż ogrodzenia ogrodów. Wybór jednego z tych wariantów będzie według nich drobną korektą niepowodującą wzrostu kosztów bo przebieg trasy w znacznej części będzie pokrywał się z obecnymi drogami polnymi. Jednocześnie uratuje to ogrody działkowe.Oba możliwe warianty (żółty i pomarańczowy) ominięcia działek odręcznie naniesiono na mapę udostępnioną poniżej.

Radny Wojnarowski przedstawiając projektowany przebieg trasy napisał:

 – Poniżej mapka przedstawiająca przebieg zachodniej obwodnicy Mławy — odcinek między ulicą Gdyńską a drogą S7. Obwodnica będzie drogą wojewódzką, a koszt jej budowy pokrywa samorząd województwa. Planowana data zakończenia inwestycji to rok 2024. Obecnie w fazie projektu, który ma zostać ukończony na początku 2022 r. Inwestycja ma za zadanie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta na jego obrzeża z jednoczesnym upłynnieniem ruchu oraz spowoduje ograniczenie skutków oddziaływania transportu samochodowego w zakresie emisji zanieczyszczeń powietrza. Wartość inwestycji to około 150 mln zł – napisał Konrad Wojnarowski.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Deckard
Deckard
2 miesięcy temu

Już widzę, jak wybierają wariant żółty, dobry żart naprawdę. Prawda jest taka, że zawsze komuś, któryś wariant będzie przeszkadzał. Czy jednak ktoś z tych z tych którzy płaczą nad ogródeczkami pomyślał chociaż przez chwilę o ludziach którzy muszą obecnie mieszkać w pobliżu dróg miejskich przez które prowadzi tranzyt? Wątpię.

jaaa
jaaa
2 miesięcy temu

Tym bardziej ta obwodnica nie powinna przechodzić w pobliżu domków jednorodzinnych przy osiedlu LOK zapomnianym przez Urząd Miasta.

Ja
Ja
2 miesięcy temu

Krytykujecie w komentarzach. Pokażcie mapy z waszymi pomysłami

Ja
Ja
2 miesięcy temu

Żółta opcja najlepsza

miki
miki
2 miesięcy temu

widać ze to w paincie malowana kreska, obwodnica będzie biegła inaczej, wystarczy wejść w plan zagospodarowania przestrzennego Lipowca kościelnego, tam jest już częściowo opracowane jej przebieg

Wrażliwy Obserwator
Wrażliwy Obserwator
2 miesięcy temu

Kompromitacja radnego Wojbarowskiego (Psl). Żadnego pożytku z niego nie mają wyborcy-mieszkańcy Mławy. Więcej z nuego szkody nuż pożytku. Mając w pierwszej kolejności do informacji z UMWM zaniast starać się cokolwiek dobrego zrobić stawia nas przed faktem dokonanym.
Nie jestem dzialkowcem ale diskonale wiem, że obwodnica im dalej od zabudowań miejskich tym lepiej. Bowiem już za kilka lat może się okazać, że obwodnica nie jest obwodnicą bo pr,echodzi przez gęstą zabudowę miasta. Chyba że temu radnemu chodzi o to żeby Mława nie rozbudowywała się w tym kierunku. Lepiej zeby była ciasnota i wysokie ceny gruntu pod zabudowę.
Tak to już jest jeśli jedynym atutem kandydata na radbego jest jego rodowód partyjny. Nic nie osiągnął zawodowo i prywatnie bez pomocy swojego ojca (też z PSL) to widzimy teraz skutki jego postrzegania rzeczywistosci. To brak samodzielnego myślenia przez lata przejawia się teraz na zaniechanie działan pro publico bono. Partia blokuje samodzielne myślenie a powoduje rozwijanie sie osobistej zachłanności, ktorą częsciowo zaspokaja się za posłuszeństwo wobec wodza.
Kolejny radny wojewódzki z PSL i mierny pożytek z niego dla Mlawy.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Wrażliwy Obserwator
2 miesięcy temu

Obojętnie z jakiej partii by nie był, to jak ma pusto w głowie , to i tak by miał będąc członkiejm innej partii. Ten pan widocznie nie lubi Mławy i jej mieszkańców, jaqk pozwolił na wyprodukowanie takiego bubla i zaakceptował go podpisuj.ąc go swoim nazwiskiem.
Zapamiętamy to, panie Wojnarowski.

Lola
Lola
2 miesięcy temu

Czy w tej mlawie naprawdę nie ma inteligentnych osób tylko sami tacy idioci za przeproszeniem, żeby takie fuszerki odwalać? Wstyd

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Lola
2 miesięcy temu

Pragnę zauważyć, że tym razem to nie Mława 🙂

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  mławianka
2 miesięcy temu

możę źle napisałam, : to nie mławian pomysł, tylko pomysł ludzi od marszałka Struzika – chyba muszą nie lubić Mławy.

Glapisz
Glapisz
Odpowiedź do  mławianka
2 miesięcy temu

Marszałek Struzik jest wiceprzewodniczącym PSL. Z tej samej partii jest radny Wojnarowski.

Działkowiec
Działkowiec
Odpowiedź do  Lola
2 miesięcy temu

Obwodnica to droga którą ma zbudować Marszałek Struzik i to jego ludzie projektują.

Działkowiec
Działkowiec
2 miesięcy temu

Przy tak planowanym przebiegu obwodnicy „urzędnicy” chyba chcą zniszczyć ogrody działkowe i nie biorą pod uwagę, ile potencjalnych głosów stracą przy najbliższych wyborach. Chciałbym zaznaczyć że w Mławie są cztery ogrody działkowe i jest to potężny elektorat.

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

Kilka lat temu na zlecenie Burmistrza Mławy została opracowana kponcepcja przebiegu obwodnicy zachodniej, która omija ogrodki działkowe. Dlaczego ten wariant nie jest realizowany ?

Olka
Olka
Odpowiedź do  Stefan
2 miesięcy temu

Ta koncepcja już się przedawniła.
Burmistrz słynie z tego, że daje zarabiać ludziom za różnego rodzaju plany, projekty, które niestety mają określony termin ważności.

mławianka
mławianka
2 miesięcy temu

To chore, ustalać trasę obwodnicy przez ogrody działkowe, to jest to samo co zrobienie drogi przez środek czyjegoś podwórka.
Jak można zniweczyć pracę wielu lu ludzi i odebrać im działki, które dla wielu z nich są wielką wartością, bo pielęgnują. je od długich lat i nie piszę tu jedynie o wartości materialnej.
Radny Wojnarowski, to może niech poprowadzi jakąś drogę przez środek podwórka swojego taty.

Alfons
Alfons
Odpowiedź do  mławianka
2 miesięcy temu

Dla dobra społeczeństwa to jest dobra koncepcja, dosyć już ruchu ciężarówek przez Mławę, a sałatę to możesz sobie mławianko uprawiać na działeczce przy domu.

Aleja Świętego Wojciecha w Mławie

Zgłoszenie o podejrzanym kierowcy hondy

0
Nietrzeźwi za kierownicą, to poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.  - Policja coraz częściej otrzymuje zgłoszenia od przypadkowych osób, które widząc podejrzane zachowanie kierowcy, dzwonią...
Grażyna Auguścik śpiewa na scenie w Mławie

Nie można tego przemilczeć

1
Wiele pozytywnych emocji i dobrej muzyki przyniósł Victor Young Jazz Festival Mława '21. Działo się w Miejskim Domu Kultury w piątek 24 września oraz...
Pies w czerwonej obroży

Zmiana podatku za psa

0
Maksymalna stawka "opłaty od posiadania psów" jaką gminy mogą pobierać od właścicieli czworonogów wzrasta od przyszłego roku. Ostateczną decyzję co do wysokości opłat, podejmują...
Konferencja prasowa ZNP

Nauczyciele mówią NIE ministrowi

2
Nauczyciele mówią NIE na propozycje zmian w ustawie Karta nauczyciela, przedstawione przez kierownictwo Ministerstwa Edukacji i Nauki 21 września – oświadczył prezes ZNP Sławomir Broniarz...
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
Samochody osobowe

Utrata samochodu lub równowartość auta

1
Niedługo zaczną obowiązywać przepisy, na mocy których pijanym kierowcom (lub pod wpływam środków odurzających) grozi konfiskata auta, lub, gdy nie będzie ono ich własnością,...

Złoto i srebro Husarii na krajowym czempionacie

0
W ostatni weekend września hala w Luboniu była areną zmagań w ramach jedenastej edycji mistrzostw Polski NO Gi w brazylijskim jiu-jitsu. Reprezentanci mławskiej Husarii...
Biegnąca kobieta

Aktywność na lato-czego warto spróbować?

0
Lato to doskonały czas, aby spróbować czegoś nowego i sprawdzić się w tych dyscyplinach sportu, z których do tej pory nie korzystaliśmy. Zatem jak...
- REKLAMA -
Policyjny oznakowany samochód na sygnale

Pił wódkę rano i ruszył do Warszawy

0
Na drogach powiatu mławskiego, policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich zakończył jazdę tej nocy, na ul. Granicznej w Mławie. W organizmie miał...
Oznakowane radiowozy oraz samochód osoby zatrzymanej

28-latek staranował policyjną blokadę

0
28-latek z sądowym zakazem uciekał przed mławską policją, od miejscowości Rzęgnowo (gmina Dzierzgowo), przez Przasnysz. Próbował potrącić policjanta. Zatrzymany po pościgu 28-latek miał sądowy zakaz...
ćwicząca kobieta

Najlepsze fasony spodni dresowych i modne legginsy do ćwiczeń – jakie wybrać?

0
Jeśli cenisz sobie komfort i wygodę, z pewnością jesteś posiadaczką dresów lub legginsów. Nie ma przecież bardziej odpowiedniego stroju do chodzenia po domu lub...
wozy policyjne i strażackie

95 strażaków w akcji [ZDJĘCIA]

0
95 strażaków wzięło udział w symulacji akcji gaśniczej w lasach na terenie powiatu mławskiego, Leśnictwa Dzierzgowo i Nadleśnictwa Przasnysz 23 września 2021 r. Wykorzystano...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx
()
x