wtorek, 05 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościZachodnia obwodnica a ogrody działkowe. AKTUALIZACJA
- REKLAMA -
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:

Zachodnia obwodnica a ogrody działkowe. AKTUALIZACJA

-

Zachodnia obwodnica Mławy przejdzie środkiem ogrodów działkowych „Za Torem”. Tak przynajmniej wynikało z udostępnionych dokumentów. AKTUALIZACJA.

- R E K L A M A -

 

Radny wojewódzki Konrad Wojnarowski opublikował mapę przebiegu obwodnicy zachodniej. Wynika z niej, że przetnie ona przez sam środek ogrody działkowe „Za Torem”.

Działkowcy, którzy już ją widzieli, nie zgadają się z tym projektem. Proponują, by trasą przeprowadzić przez obecną pętlę autobusową i dalej polną drogą wzdłuż wschodniego ogrodzenia ogrodów lub w drugim wariancie drogą odbijającą ukoście od ul. Szreńskiej również wzdłuż ogrodzenia ogrodów. Wybór jednego z tych wariantów będzie według nich drobną korektą niepowodującą wzrostu kosztów, bo przebieg trasy w znacznej części będzie pokrywał się z obecnymi drogami polnymi. Jednocześnie uratuje to ogrody działkowe. Oba możliwe warianty (żółty i pomarańczowy) ominięcia działek odręcznie naniesiono na mapę udostępnioną poniżej.

Radny Wojnarowski, przedstawiając projektowany przebieg trasy, napisał:

 – Poniżej mapka przedstawiająca przebieg zachodniej obwodnicy Mławy — odcinek między ulicą Gdyńską a drogą S7. Obwodnica będzie drogą wojewódzką, a koszt jej budowy pokrywa samorząd województwa. Planowana data zakończenia inwestycji to rok 2024. Obecnie w fazie projektu, który ma zostać ukończony na początku 2022 r. Inwestycja ma za zadanie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta na jego obrzeża z jednoczesnym upłynnieniem ruchu oraz spowoduje ograniczenie skutków oddziaływania transportu samochodowego w zakresie emisji zanieczyszczeń powietrza. Wartość inwestycji to około 150 mln zł – napisał Konrad Wojnarowski.
20210723 obwodnica miasta20210723 obwodnica miasta propozycje
20210723 obwodnica mlawy
- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Deckard
Deckard
2 lat temu

Już widzę, jak wybierają wariant żółty, dobry żart naprawdę. Prawda jest taka, że zawsze komuś, któryś wariant będzie przeszkadzał. Czy jednak ktoś z tych z tych którzy płaczą nad ogródeczkami pomyślał chociaż przez chwilę o ludziach którzy muszą obecnie mieszkać w pobliżu dróg miejskich przez które prowadzi tranzyt? Wątpię.

jaaa
jaaa
2 lat temu

Tym bardziej ta obwodnica nie powinna przechodzić w pobliżu domków jednorodzinnych przy osiedlu LOK zapomnianym przez Urząd Miasta.

Ja
Ja
2 lat temu

Krytykujecie w komentarzach. Pokażcie mapy z waszymi pomysłami

Ja
Ja
2 lat temu

Żółta opcja najlepsza

miki
miki
2 lat temu

widać ze to w paincie malowana kreska, obwodnica będzie biegła inaczej, wystarczy wejść w plan zagospodarowania przestrzennego Lipowca kościelnego, tam jest już częściowo opracowane jej przebieg

Wrażliwy Obserwator
Wrażliwy Obserwator
2 lat temu

Kompromitacja radnego Wojbarowskiego (Psl). Żadnego pożytku z niego nie mają wyborcy-mieszkańcy Mławy. Więcej z nuego szkody nuż pożytku. Mając w pierwszej kolejności do informacji z UMWM zaniast starać się cokolwiek dobrego zrobić stawia nas przed faktem dokonanym.
Nie jestem dzialkowcem ale diskonale wiem, że obwodnica im dalej od zabudowań miejskich tym lepiej. Bowiem już za kilka lat może się okazać, że obwodnica nie jest obwodnicą bo pr,echodzi przez gęstą zabudowę miasta. Chyba że temu radnemu chodzi o to żeby Mława nie rozbudowywała się w tym kierunku. Lepiej zeby była ciasnota i wysokie ceny gruntu pod zabudowę.
Tak to już jest jeśli jedynym atutem kandydata na radbego jest jego rodowód partyjny. Nic nie osiągnął zawodowo i prywatnie bez pomocy swojego ojca (też z PSL) to widzimy teraz skutki jego postrzegania rzeczywistosci. To brak samodzielnego myślenia przez lata przejawia się teraz na zaniechanie działan pro publico bono. Partia blokuje samodzielne myślenie a powoduje rozwijanie sie osobistej zachłanności, ktorą częsciowo zaspokaja się za posłuszeństwo wobec wodza.
Kolejny radny wojewódzki z PSL i mierny pożytek z niego dla Mlawy.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Wrażliwy Obserwator
2 lat temu

Obojętnie z jakiej partii by nie był, to jak ma pusto w głowie , to i tak by miał będąc członkiejm innej partii. Ten pan widocznie nie lubi Mławy i jej mieszkańców, jaqk pozwolił na wyprodukowanie takiego bubla i zaakceptował go podpisuj.ąc go swoim nazwiskiem.
Zapamiętamy to, panie Wojnarowski.

Lola
Lola
2 lat temu

Czy w tej mlawie naprawdę nie ma inteligentnych osób tylko sami tacy idioci za przeproszeniem, żeby takie fuszerki odwalać? Wstyd

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Lola
2 lat temu

Pragnę zauważyć, że tym razem to nie Mława 🙂

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

możę źle napisałam, : to nie mławian pomysł, tylko pomysł ludzi od marszałka Struzika – chyba muszą nie lubić Mławy.

Glapisz
Glapisz
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Marszałek Struzik jest wiceprzewodniczącym PSL. Z tej samej partii jest radny Wojnarowski.

Działkowiec
Działkowiec
Odpowiedź do  Lola
2 lat temu

Obwodnica to droga którą ma zbudować Marszałek Struzik i to jego ludzie projektują.

Działkowiec
Działkowiec
2 lat temu

Przy tak planowanym przebiegu obwodnicy „urzędnicy” chyba chcą zniszczyć ogrody działkowe i nie biorą pod uwagę, ile potencjalnych głosów stracą przy najbliższych wyborach. Chciałbym zaznaczyć że w Mławie są cztery ogrody działkowe i jest to potężny elektorat.

Stefan
Stefan
2 lat temu

Kilka lat temu na zlecenie Burmistrza Mławy została opracowana kponcepcja przebiegu obwodnicy zachodniej, która omija ogrodki działkowe. Dlaczego ten wariant nie jest realizowany ?

Olka
Olka
Odpowiedź do  Stefan
2 lat temu

Ta koncepcja już się przedawniła.
Burmistrz słynie z tego, że daje zarabiać ludziom za różnego rodzaju plany, projekty, które niestety mają określony termin ważności.

mławianka
mławianka
2 lat temu

To chore, ustalać trasę obwodnicy przez ogrody działkowe, to jest to samo co zrobienie drogi przez środek czyjegoś podwórka.
Jak można zniweczyć pracę wielu lu ludzi i odebrać im działki, które dla wielu z nich są wielką wartością, bo pielęgnują. je od długich lat i nie piszę tu jedynie o wartości materialnej.
Radny Wojnarowski, to może niech poprowadzi jakąś drogę przez środek podwórka swojego taty.

Alfons
Alfons
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Dla dobra społeczeństwa to jest dobra koncepcja, dosyć już ruchu ciężarówek przez Mławę, a sałatę to możesz sobie mławianko uprawiać na działeczce przy domu.

W Bogurzynie lepiej zwolnić

0
Patrole z grupy SPEED regularnie kontrolują drogi na terenie powiatu mławskiego. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Niestety nawet w warunkach zimowych kierujących,...

Mławskie pielęgniarki wygrywają w sądzie

4
Mławskie pielęgniarki wygrywają w sądzie. Musiały iść do sądu, ażeby szpital uznał ich kwalifikacje uprawniające do wyższych wynagrodzeń. 1 grudnia 2023 r. (piątek) Sąd...

Na północy z sukcesami. Medale naszych kickbokserów

0
W pierwszy weekend grudnia mławscy kickbokserzy wybrali się w daleką podróż, na północną granicę naszego kraju. Położone w gminie Bartoszyce Bezledy były gospodarzem turnieju...
choinka na mławskim rynku

Rozbłyśnie mławska choinka. Mikołajki Miejskie

0
Już w środę 6 grudnia Mikołajki Miejskie. Organizatorzy zapraszają na plac przed ratuszem i do MDK w Mławie. Zacznie się o godz. 17.00, kiedy...
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
koncert

Koncerty w szkole muzycznej

0
Mławska szkoła muzyczna zaprasza na koncerty klasy fortepianu i klasy klarnetu. Imprezy odbędą się w siedzibie szkoły przy ulicy Sienkiewicza. Wstęp wolny.    Koncerty w szkole...

Na Lelewela i Piłsudskiego w Mławie [ZDJĘCIA]

1
Uwaga kierowcy na skrzyżowaniu mławskich ulic: al. Piłsudskiego, Kopernika, Lelewela i Żwirki. Dziś nie działa tam sygnalizacja świetlna. Na efekty nie trzeba było długo...

Ekstremalna jazda pijanych cudzoziemców w Mławie [ZDJĘCIA]

7
Ekstremalna jazda pijanych cudzoziemców w Mławie. Zatrzymani w ciągu jednego dnia w Mławie trzej kierujący odpowiedzą za spowodowanie dwóch kolizji drogowych oraz niebezpieczną jazdę...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
tankowanie

Benzynowa rewolucja. Nie wszyscy zatankują

0
Benzynowa rewolucja. Już za niecały miesiąc dokładnie z końcem roku 2023 benzynę 95 (E5) zastąpi benzyna E10. Problemy z tankowaniem będą mieć właściciele starszych...

De Luxe Team najlepszy. Triumf na jubileusz

0
W przeszłości Mławska Hala Sportowa była prawdziwym domem dla siatkarskich amatorów. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci pojedynki w ramach Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. W...

Pani Aniela Staszewska obchodziła 100. urodziny

1
Jubileusz 100. urodzin 29 listopada 2023 r. obchodziła Pani Aniela Staszewska z Wróblewa w Gminie Radzanów. Mieszkanka gminy Radzanów miała w dniu urodzin niezwykłych...

Mławianka oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię

3
76-letnia mieszkanka Mławy oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię. Straciła ponad 40 tysięcy złotych. Podała także oszustom swoje szczegółowe dane osobowe.   Mławianka oddała oszustom wszystkie...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx