niedziela, 05 grudnia 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościZachodnia obwodnica a ogrody działkowe. AKTUALIZACJA
- REKLAMA -
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Zachodnia obwodnica a ogrody działkowe. AKTUALIZACJA

-

Zachodnia obwodnica Mławy przejdzie środkiem ogrodów działkowych „Za Torem”. Tak przynajmniej wynikało z udostępnionych dokumentów. AKTUALIZACJA.

- R E K L A M A -

 

Radny wojewódzki Konrad Wojnarowski opublikował mapę przebiegu obwodnicy zachodniej. Wynika z niej, że przetnie ona przez sam środek ogrody działkowe „Za Torem”.

Działkowcy, którzy już ją widzieli, nie zgadają się z tym projektem. Proponują, by trasą przeprowadzić przez obecną pętlę autobusową i dalej polną drogą wzdłuż wschodniego ogrodzenia ogrodów lub w drugim wariancie drogą odbijającą ukoście od ul. Szreńskiej również wzdłuż ogrodzenia ogrodów. Wybór jednego z tych wariantów będzie według nich drobną korektą niepowodującą wzrostu kosztów, bo przebieg trasy w znacznej części będzie pokrywał się z obecnymi drogami polnymi. Jednocześnie uratuje to ogrody działkowe. Oba możliwe warianty (żółty i pomarańczowy) ominięcia działek odręcznie naniesiono na mapę udostępnioną poniżej.

Radny Wojnarowski, przedstawiając projektowany przebieg trasy, napisał:

 – Poniżej mapka przedstawiająca przebieg zachodniej obwodnicy Mławy — odcinek między ulicą Gdyńską a drogą S7. Obwodnica będzie drogą wojewódzką, a koszt jej budowy pokrywa samorząd województwa. Planowana data zakończenia inwestycji to rok 2024. Obecnie w fazie projektu, który ma zostać ukończony na początku 2022 r. Inwestycja ma za zadanie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta na jego obrzeża z jednoczesnym upłynnieniem ruchu oraz spowoduje ograniczenie skutków oddziaływania transportu samochodowego w zakresie emisji zanieczyszczeń powietrza. Wartość inwestycji to około 150 mln zł – napisał Konrad Wojnarowski.
- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Deckard
Deckard
4 miesięcy temu

Już widzę, jak wybierają wariant żółty, dobry żart naprawdę. Prawda jest taka, że zawsze komuś, któryś wariant będzie przeszkadzał. Czy jednak ktoś z tych z tych którzy płaczą nad ogródeczkami pomyślał chociaż przez chwilę o ludziach którzy muszą obecnie mieszkać w pobliżu dróg miejskich przez które prowadzi tranzyt? Wątpię.

jaaa
jaaa
4 miesięcy temu

Tym bardziej ta obwodnica nie powinna przechodzić w pobliżu domków jednorodzinnych przy osiedlu LOK zapomnianym przez Urząd Miasta.

Ja
Ja
4 miesięcy temu

Krytykujecie w komentarzach. Pokażcie mapy z waszymi pomysłami

Ja
Ja
4 miesięcy temu

Żółta opcja najlepsza

miki
miki
4 miesięcy temu

widać ze to w paincie malowana kreska, obwodnica będzie biegła inaczej, wystarczy wejść w plan zagospodarowania przestrzennego Lipowca kościelnego, tam jest już częściowo opracowane jej przebieg

Wrażliwy Obserwator
Wrażliwy Obserwator
4 miesięcy temu

Kompromitacja radnego Wojbarowskiego (Psl). Żadnego pożytku z niego nie mają wyborcy-mieszkańcy Mławy. Więcej z nuego szkody nuż pożytku. Mając w pierwszej kolejności do informacji z UMWM zaniast starać się cokolwiek dobrego zrobić stawia nas przed faktem dokonanym.
Nie jestem dzialkowcem ale diskonale wiem, że obwodnica im dalej od zabudowań miejskich tym lepiej. Bowiem już za kilka lat może się okazać, że obwodnica nie jest obwodnicą bo pr,echodzi przez gęstą zabudowę miasta. Chyba że temu radnemu chodzi o to żeby Mława nie rozbudowywała się w tym kierunku. Lepiej zeby była ciasnota i wysokie ceny gruntu pod zabudowę.
Tak to już jest jeśli jedynym atutem kandydata na radbego jest jego rodowód partyjny. Nic nie osiągnął zawodowo i prywatnie bez pomocy swojego ojca (też z PSL) to widzimy teraz skutki jego postrzegania rzeczywistosci. To brak samodzielnego myślenia przez lata przejawia się teraz na zaniechanie działan pro publico bono. Partia blokuje samodzielne myślenie a powoduje rozwijanie sie osobistej zachłanności, ktorą częsciowo zaspokaja się za posłuszeństwo wobec wodza.
Kolejny radny wojewódzki z PSL i mierny pożytek z niego dla Mlawy.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Wrażliwy Obserwator
4 miesięcy temu

Obojętnie z jakiej partii by nie był, to jak ma pusto w głowie , to i tak by miał będąc członkiejm innej partii. Ten pan widocznie nie lubi Mławy i jej mieszkańców, jaqk pozwolił na wyprodukowanie takiego bubla i zaakceptował go podpisuj.ąc go swoim nazwiskiem.
Zapamiętamy to, panie Wojnarowski.

Lola
Lola
4 miesięcy temu

Czy w tej mlawie naprawdę nie ma inteligentnych osób tylko sami tacy idioci za przeproszeniem, żeby takie fuszerki odwalać? Wstyd

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Lola
4 miesięcy temu

Pragnę zauważyć, że tym razem to nie Mława 🙂

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  mławianka
4 miesięcy temu

możę źle napisałam, : to nie mławian pomysł, tylko pomysł ludzi od marszałka Struzika – chyba muszą nie lubić Mławy.

Glapisz
Glapisz
Odpowiedź do  mławianka
4 miesięcy temu

Marszałek Struzik jest wiceprzewodniczącym PSL. Z tej samej partii jest radny Wojnarowski.

Działkowiec
Działkowiec
Odpowiedź do  Lola
4 miesięcy temu

Obwodnica to droga którą ma zbudować Marszałek Struzik i to jego ludzie projektują.

Działkowiec
Działkowiec
4 miesięcy temu

Przy tak planowanym przebiegu obwodnicy „urzędnicy” chyba chcą zniszczyć ogrody działkowe i nie biorą pod uwagę, ile potencjalnych głosów stracą przy najbliższych wyborach. Chciałbym zaznaczyć że w Mławie są cztery ogrody działkowe i jest to potężny elektorat.

Stefan
Stefan
4 miesięcy temu

Kilka lat temu na zlecenie Burmistrza Mławy została opracowana kponcepcja przebiegu obwodnicy zachodniej, która omija ogrodki działkowe. Dlaczego ten wariant nie jest realizowany ?

Olka
Olka
Odpowiedź do  Stefan
4 miesięcy temu

Ta koncepcja już się przedawniła.
Burmistrz słynie z tego, że daje zarabiać ludziom za różnego rodzaju plany, projekty, które niestety mają określony termin ważności.

mławianka
mławianka
4 miesięcy temu

To chore, ustalać trasę obwodnicy przez ogrody działkowe, to jest to samo co zrobienie drogi przez środek czyjegoś podwórka.
Jak można zniweczyć pracę wielu lu ludzi i odebrać im działki, które dla wielu z nich są wielką wartością, bo pielęgnują. je od długich lat i nie piszę tu jedynie o wartości materialnej.
Radny Wojnarowski, to może niech poprowadzi jakąś drogę przez środek podwórka swojego taty.

Alfons
Alfons
Odpowiedź do  mławianka
4 miesięcy temu

Dla dobra społeczeństwa to jest dobra koncepcja, dosyć już ruchu ciężarówek przez Mławę, a sałatę to możesz sobie mławianko uprawiać na działeczce przy domu.

dziewczynka przyjmująca komunię

Kobiety dopuszczone do udzielania komunii

0
Kościół katolicki zdecydował się na coś, o co zabiegano od dawna. Kobiety dopuszczono do udzielania komunii świętej.      Za tydzień w niedzielę 12 grudnia wchodzi w...
zima na drodze

Uwaga! Przez 3 dni niebezpiecznie na drogach

0
Począwszy od dziś - tj. niedzieli 5 grudnia - przez 3 kolejne dni synoptycy IMGW przewidują bardzo złe warunki na drogach znacznej części Polski,...
policja ,samochód

Mazowsze. Podczas ucieczki rozbił pięć samochodów

0
Policjanci zatrzymali dwóch młodych płocczan 3 grudnia w nocy. 23-latek kierując oplem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki rozbił kilka zaparkowanych...

Jakich pracowników szukają w Mławie?

3
W powiecie mławskim aktualnie stopa bezrobocia wynosi 5,7%. W naszym subregionie jest to 9,9%, jak oznajmił Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie....
- REKLAMA -
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
Skrzynka na listy do Mikołaja

Skrzynka na listy do Mikołaja w Mławie

0
Skrzynka na listy do Mikołaja pojawi się w Mikołajki – 6 grudnia. Najmłodsi mieszkańcy Mławy będą mogli wrzucać tam listy do swojego ulubionego świętego....
złodziej telefonu

Ukradł telefon. Teraz publikują jego wizerunek

3
Ukradł telefon. Teraz publikują wizerunek mężczyzny podejrzanego o kradzież urządzenia. Do zdarzenia doszło 18 listopada br. w jednej z galerii handlowych na terenie powiatu...
wypadek

Wypadek na wiadukcie przy LG. Blokada drogi

1
Czytelnicy informują o wypadku na wiadukcie przy LG w Mławie dziś około godziny 21. Ciężarówka wpadła w barierki zablokowany cały wiadukt.   Wypadek na wiadukcie przy...
- REKLAMA -

Zginęli strażacy śpieszący na ratunek

0
Ten wypadek wstrząsnął nie tylko gminą Czernikowo, ale i całą społecznością strażacką w kraju. Podążający do pożaru strażacy ulegli wypadkowi komunikacyjnemu. Dwoje strażaków zmarło,...
nowy most w Działdowie na wkrze

Dojazd do Działdowa bez utrudnień

2
Burmistrz Działdowa poinformował wczoraj, o dużo szybszym niż planowano uruchomieniu mostu na Wkrze, w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Działdowo i Mławę.   Do Działdowa dojedziesz bez...
samochody po wypadku

U sąsiadów. Omijał autobus na przystanku

0
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło 1 grudnia (około godz. 16:40) na ul. Kopernika w Płońsku. Osobowe renault zderzyło się z ciężarówką. Policja ustaliła, że...
Kasy urzędu miasta

Kasy w ratuszu zamknięte

0
Kasy w mławskim ratuszu będą nieczynne od 7 do 17 grudnia 2021 r. z powodu prac remontowych. Wszystkie pozostałe sprawy w urzędzie będą realizowane,...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx
()
x