czwartek, 08 czerwca 2023
naszamlawa.plWiadomościZabrakło miejsc w mławskim przedszkolu. Rodzice oburzeni
- REKLAMA -
 • MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 495 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 215 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Cena: 990 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Cena: 98 000 zł  / Miejscowość: Wojnówka  / Kategoria: Nieruchomości
 • Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Cena: 335 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Cena: 720 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Zabrakło miejsc w mławskim przedszkolu. Rodzice oburzeni

-

Czytelnik sygnalizuje, że nie wszystkie dzieci z Wólki dostały się do przedszkola ZPO nr 2 w Mławie. Rodzice mogą czekać aż zwolni się miejsce albo zapisać pociechy do dalszych placówek.

- R E K L A M A -

Po naszym zapytaniu, ratusz podaje, na podstawie informacji udzielonych przez dyrektora, że troje dzieci nie dostały się do przedszkola przy ZPO nr 2 (dwoje dzieci 5-letnich i jedne dziecko 6-letnie).

Skontaktował się z nami jeden z oburzonych tym faktem rodziców.

 – Piszecie o rekrutacji a w przedszkolu w „Czwórce” nie była ona prowadzona i nie starczyło miejsca dla mojego dziecka. Odsyła się nas do „Trójki”, co o kilometr wydłużyło drogę z miejsca zamieszkania do przedszkola – mieszkam za torami – denerwuje się tata 6-letniego malucha.

Mławianin czuje się pokrzywdzony.

– Będę przejeżdżał autobusem przy szkole i nie mam możliwości zostawienia tam dziecka. Uważam że pierwszeństwo powinny mieć dzieci z naszego rejonu. Tak nie powinno być, że 5-latki spoza rejonu przeniesiono do zerówki i zabrakło miejsc dla naszych dzieci. Wcześniej nie było z tym problemów – mówi mieszkaniec naszego miasta.

Zapytaliśmy o sprawę w ratuszu. Mławianin zapowiadał, że zwróci się też do burmistrza i słowa dotrzymał.

– Do Urzędu Miasta Mława zgłosił się ojciec z informacją, że jego 6-letnie dziecko, mieszkające niedaleko Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie, nie zostanie przyjęte do tej placówki z powodu braku wolnych miejsc. Przepisy prawa oświatowego stanowią, że obszarem rekrutacji przedszkolnej jest obszar całej gminy, czyli w naszym przypadku teren Miasta Mława. W przypadku przedszkoli nie obowiązują tzw. rejony/obwody, jak w przypadku rekrutacji do szkół podstawowych (art. 130 ust. 1 i art. 131 ust. 1. ustawy Prawo oświatowe). W związku z liczbą złożonych deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, a także ze względu na warunki lokalowe przedszkola, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie podjęła decyzję o braku wolnych miejsca dla dzieci 5- i 6-letnich na rok szkolny 2019/2020. W tym roku do przedszkola przy ZPO nr 2 przeprowadzona została rekrutacja tylko dla dzieci 3- i 4-letnich – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Teraz rodzic ma dwa wyjścia. Może starać się o przyjęcie dziecka do innego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole. Wystarczy, że złoży wniosek. Może też poczekać na postępowanie uzupełniające na Wólce, jeśli zwolni się miejsce.

– Taką rekrutację prowadzimy np. w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie (jest ona położona najbliżej miejsca zamieszkania dziecka). Rodzica poinformowano również, że może się zdarzyć sytuacja, że dziecko, które kontynuuje wychowanie przedszkole zrezygnuje z miejsca w przedszkolu i placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami. Wówczas dyrektor podejmie decyzję o przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego. Termin dodatkowego naboru został określony zarządzeniem burmistrza już w styczniu. Jeśli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami, postępowanie uzupełniające będzie prowadzone od 27 maja 2019 r. (od godz. 8:00) do 7 czerwca 2019 r. (do godz. 15:00). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jeżeli w następnym roku rodzic będzie chciał zapisać swoje dziecko do klasy I – jego szkołą obwodową jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie, i dziecko znajdzie w niej miejsce, gdyż zgodnie z art. 133 ust 1. ustawy Prawo Oświatowe do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie – dodaje przedstawicielka ratusza.

 

 

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anonim
Anonim
4 lat temu

Problem z miejscami w żłobkach i przedszkolach jest cały czas ogromny, tylko rodziców którzy mają małe dzieci ten problem dotyczy, reszta ma to gdzieś. Wszyscy chcą tężnie solankowe, parkingi i galerie. A miasto nie potrafi zapewnić mieszkańcom podstawowych rzeczy do normalnego życia. Wstyd!!! A kryteria z punktacją rekrutacji ,to promowanie rzycia w patologii. Nawet od tego roku, już nie jest brane pod uwagę czy rodzice pracują. Tylko czy matka ma dużo dzieci, jak ma to trzeba je oddać do przedszkola i żłobka, brać wszystkie zapomogi i siedzieć w domu nogą machać. Obudzie się ludzie, bo tworzycie miasto kretynów.

Karola
Karola
4 lat temu

Moj syn tez sie nie dostal do szejsciolatkow a w sekretariacie powiedziano mi ze dzieci z bedniwejszych rodzin maja pierszenstwo. To co mam rozumiec ze moje dziecko jest gorsze bo nie zyje w patologi? Rodzice ktorzy siedza w domu i oddaja 3 i 4 latkow a pozniej nie ma miejsca dla dzieci 6 letnich.

Daj spokój
Daj spokój
4 lat temu

No tak to już jest co zrobić? Od razu do burmistrza lecieć? Co to niby miałoby dać temu człowieczkowi pokrzywdzonemu? Dyrektorka nie dobuduje do budynku przecież. To nie szpital że łóżka na korytarzu stawiają, trochę pomyśleć trzeba.

plakat

Z OSTATNIEJ CHWILI! Podczas Dni Mławy 2023 wystąpi Sławomir

0
Z OSTATNIEJ CHWILI! Podczas Dni Mławy 2023 wystąpi Sławomir. Zarezerwujcie sobie weekend od 14 do 16 lipca. To właśnie w tych dniach będziemy świętować...

Kontrabanda warta milion

0
Milion złotych — tyle warta była kontrabandą, którą zabezpieczyli mławscy kryminalni zajmujący się przestępstwami gospodarczymi. W wyniku prowadzonych ustaleń, w ciągu jednego dnia zatrzymali...

ZREALIZUJ MARZENIA NA SWÓJ PIERWSZY DOM LUB MIESZKANIE Z BEZPIECZNYM KREDYTEM 2%

0
Domy szeregowe w centrum Mławy już od 630 tysięcy (3 685 zł/m2). Nowe mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji od 5 200 m2.      Firma Kambud Inwestycje...

Kosze prezentowe jako oryginalny sposób na prezent – jak wybrać odpowiedni?

0
Kosze prezentowe to wyjątkowy sposób na pokazanie uznania i wdzięczności, zarówno w biznesie, jak i w relacjach osobistych. Dzięki szerokiej gamie produktów, które można...
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
polewanie wodą

Apel WOD-KAN! Oszczędzajcie wodę, ażeby nie zabrakło

0
WOD-KAN apeluje o ograniczenie zużycia wody w Mławie. W związku z trwającą suszą i coraz wyższymi temperaturami mławianie proszeni są o wykorzystywanie wody pitnej...

Chciał sprzedać części samochodowe, stracił 28 tysięcy

1
28 tysięcy złotych stracił 27-latek z powiatu ciechanowskiego, który chciał sprzedać części samochodowe przez internet. To może spotkać każdego. Pamiętajmy, niezależnie od tego, czy...

Husaria polubiła złoto. Gwiazdy wśród mundurowych

0
Przełom maja i czerwca okazał się zabójczy w wykonaniu wojowników z mławskiej Husarii. Sięgnęli po medale aż na trzech imprezach. Niektórzy spośród naszych reprezentantów...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Roztrzaskał też szyby w radiowozie [FILM]

0
Dotarliśmy do kolejnego nagrania, na którym widać jak mężczyzna nazwany wandalem z Leśnej niszczy samochody. W pewnym momencie rzuca się z deską — maczugą...

FILM, jak policja łapie agresora. Akcja z gazem nie wyszła najlepiej

4
Przesłano nam FILM, na którym widać, jak policja łapała agresywnego mężczyznę - nazwanego już wandalem z Leśnej - niszczącego samochody właśnie na tej ulicy....

Święto nauki w pierwszym liceum [ZDJĘCIA]

0
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego zorganizowała już po raz trzeci święto nauki w szkole. Hasłem tegorocznych zmagań konkursowych był „Zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami – 2023”.    „Powiatowe...

Żak drugą siłą? Triumf w derbach

0
Wszystko wskazuje na to, że reprezentanci szreńskiego Żaka zakończą sezon na drugim miejscu. Po raz ostatni tak wysoko plasowali się w tabeli B-klasy w...
- REKLAMA -
3
0
Przejdź do komentarzyx