piątek, 26 maja 2023
naszamlawa.plWiadomościTriduum paschalne w mławskich parafiach
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Triduum paschalne w mławskich parafiach

-

Dziś rozpoczyna się Triduum paschalne. Jak co roku w mławskich parafiach odbędą się okolicznościowe nabożeństwa. Przedstawiamy harmonogram na te dni, tj. 14 -16 kwietnia.

- R E K L A M A -

 

Triduum paschalne w mławskich parafiach

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy – w godz. 17.30 do 18.30; w czwartek i piątek: od 17.00 do 17.30; w sobotę: od 8.00 – 13.00 oraz od 14.00 do 18.00.

Wielki Czwartek:

Godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. W Wielki Czwartek nie ma adoracji Pana Jezusa w ciągu dnia.

Wielki Piątek:

 • Godz. 15.00 – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
 • Godz. 17.30 – Droga Krzyżowa
 • Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota:

 • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 8.00 do 13.00 oraz od godz. 14.00 do 18.00
 • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Prosi się o przyniesienie świec, zabezpieczając je przed zalaniem woskiem ławek, siedzisk i posadzki kościoła. Podczas liturgii święci się wodę, którą będzie można zabrać po Mszy św. z kruchty kościoła do swoich domów. Zachęca się do przyniesienia ze sobą już gotowej wody w buteleczkach do poświęcenia.
 • Wigilia Paschalna zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie zatem Rezurekcji rano.
 • Pierwsza Msza św. w Wielkanoc będzie o godz. 9.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 • Adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (Działające w parafii grupy modlitewne, ministranci i harcerze)
 • Księża zapraszają każdego, aby znalazł choćby chwilę czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczególnie zaś w Wielką Sobotę, gdzie przez cały dzień przychodzić będzie zapewne wiele osób dorosłych, młodzieży i dzieci święcić pokarmy na stół wielkanocny. Apeluje się o chwilę skupienia i modlitwy zatrzymując się przy Grobie Pańskim.
 • W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria nieczynna.
 • Spowiedź św. od godz. 8.00 do 13.00 oraz od godz. 14.00 do 18.00

Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie (kościół Św. Trójcy).

Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nie będzie mszy św. rannych. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00, adorację będzie prowadzić Odnowa w Duchu Świętym.
Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Adorację od 15.00 do 16.00 poprowadzi Rodzina Misyjna, od 16.00 do 17.00 – Rodzina Franciszkańska, od 17.00 do 18.00 adoracja w ciszy. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego i odśpiewamy Gorzkie Żale część III. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do rezurekcji.

Zaprasza się do adorowania Pana Jezusa złożonego w Grobie wg następującego porządku:

21.00 – 22.00 – Koła Żywego Różańca,
22.00 – 23.00 – mieszkańcy Nowej Wsi, i Nowowiejskiej z ulicami przyległymi,
23.00 – 24.00 – mieszkańcy Modły i Uniszek Cegielni
24.00 – 01.00 – ul. Płocka i ulice przyległe
01.00 – 02.00 – ul. Sienkiewicza i ulice przyległe
02.00 – 03.00 – ul. Warszawska i ulice przyległe
03.00 – 04.00 – ul. Narutowicza i ulice przyległe
04.00 – 05.00 – ul. Padlewskiego i ulice przyległe
05.00 – 06.00 – adoracja w ciszy
06.00 – 07.00 – ul. Stary Rynek i ulice przyległe
07.00 – 08.00 – adoracja tych, którzy nie mogli być wcześniej.
08.00 – 09.00 – adoracja kapłanów i sióstr zakonnych.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. „Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 8.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie liturgii godzin – jutrznię. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela.” – czytamy na stronie parafii.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00 co pół godziny.

W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Przynieśmy z sobą świece. Parafia serdecznie zaprasza wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.
Po nabożeństwie wieczornym w Wielką Sobotę do 23.00 adorację przy Grobie Pańskim będą prowadzić harcerze. Od 23.00 do 24.00 adoracja w ciszy i zamknięcie kościoła.

Parafia Świętego Jana Kantego w Mławie

Parafia Świętej Rodziny w Mławie

Układ Nabożeństw Wielkiego Tygodnia

 1. Wielki Czwartek – Nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00 rano. Msza Święta dziękczynna koncelebrowana przez nasze grono kapłańskie o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 2. Wielki Piątek – dzień cierpienia i śmierci Chrystusa. Przed ołtarzem bocznym możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 rano do godz. 17.00. Proponowany porządek czuwania dla poszczególnych dzielnic i ulic  znajduje się w gablocie. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dzieci zapraszamy na swoją Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 18.00. Gorzkie Żale o godz. 21.00 a następnie Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 24.00.  Jednocześnie od godz. 21.00 będzie możliwa spowiedź.

 3. Wielka Sobota – od godz. 9.00 do 17.00 poświecenie pokarmów oraz czas na Adorację Grobu Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim całą noc.

 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa Rezurekcja o godz. 6.00.

 5. Od Wielkiego Czwartku do niedzieli rano mamy możliwość na dłuższe adoracje indywidualne i wspólnotowe przed Chrystusem ukrytym w Grobie pod postacią Najświętszego Sakramentu. Zaprasza się do podjęcia tej osobistej formy modlitwy.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Dzień Matki w Mławie

0
Dzień Matki w Mławie zwykle organizowany jest w mławskim domu kultury wyjątkowo uroczyście. W tym roku ze względu na brak sali widowiskowo-kinowej będzie bardziej...
węgiel

Kończy się czas na zakup węgla

0
Coraz mniej czasu na zakup węgla za pośrednictwem naszego miasta w ramach rządowego wsparcia. Miasto Mława prowadzi sprzedaż końcową węgla kamiennego do 30 maja...

Hat-trick Michała. Lider z Łodzi za mocny

1
Środowy mecz pomiędzy Mławianką a rezerwami pierwszoligowego ŁKS-u Łódź potwierdził, że zmierzyły się dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny rozgrywek. Padło aż dziesięć goli. Niestety wymiana...

Które mleko lepsze krowie czy kozie?

0
Nie jest tajemnicą, że mleko krowie ma zdrowsze zamienniki. Jest ich spory wybór: sojowe, ryżowe, migdałowe, a nawet z konopi indyjskich. Czy wszystkie mają...
Loading RSS Feed

Jaki dywanik do łazienki?

0
Wybierając dywanik do łazienki, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Liczy się kolorystyka, gdyż wybrany model musi dobrze komponować się z resztą pomieszczenia. Ważny...
wizerunek złodzieja

Jeśli go rozpoznajesz, powiadom policję [FILM]

0
Ukradł konsolę do gier o wartości ponad 3 tysięcy złotych w jednym ze sklepów w Mławie. Zarejestrowały go kamery monitoringu. Za przestępstwo kradzieży mienia,...
Worki z białym proszkiem przejęła skarbówka

Worki z białym proszkiem przejęła skarbówka

0
Anaboliki zamiast celulozy. Mławska skarbówka informuje, że Mazowiecka KAS przejęła 76 kg sterydów. Szacunkowa wartość rynkowa przemytu to ok. 500 tys. zł. Nadawcą przesyłki...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Dzień Dziecka na Osiedlu Młodych. Atrakcji nie zabraknie

0
Na Osiedlu Młodych w Mławie w sobotę 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka pojawią się Indianie. W programie: strzelanie z łuku lub winchestera, rzut indiańskimi...

Od tuzina po dziesiątkę. Medale na 50-metrowym basenie

1
Po raz siódmy na 50-metrowym basenie w Olsztynie rozegrano otwarte mistrzostwa Warmii i Mazur. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć pływaków obu mławskich...

Homla – komfort wyszukiwania okazji

0
Prawdopodobnie nie ma osoby w Polsce, a pewnie i na świecie, która nie byłaby zadowolona z zakupu czegoś po okazyjnej cenie. Dlatego tak bardzo...

Mężczyźnie udało się uciec. Wizerunek uwieczniły kamery

1
Mężczyzna widoczny na zdjęciu próbował ukraść towar wart ponad 2900 zł. Powstrzymała go ochrona sklepu. Mężczyźnie udało się uciec. Posterunek Policji w Strzegowie prowadzi...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx