piątek, 27 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościTo jedna z najtrudniejszych spraw, jaką zajmuje się mławski sąd
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

To jedna z najtrudniejszych spraw, jaką zajmuje się mławski sąd

-

Przed Sądem Rejonowym w Mławie toczy się postępowanie w sprawie samobójczej śmierci 14-letniego Dominika z Bieżunia. Na ławie oskarżonych zasiada nauczycielka chemii. Osobne postępowanie dotyczące kilku chłopców prowadzi sąd rodzinny. Ma ono wyjaśnić czy nastolatkowie namawiali, bądź pomagali Dominikowi w targnięciu się na swoje życie.

- R E K L A M A -

W sumie zaplanowano 10 rozpraw. Wczoraj (19 lutego) odbyła się trzecia. O procesie i jego spodziewanym przebiegu opowiedział portalowi „Nasza Mława” prowadzący sprawę sędzia Tomasz Mync, prezes Sądu Rejonowego w Mławie.

– To trudna sprawa. Materiał dowodowy jest obszerny. Nie wiadomo co wydarzy się w toku prowadzonego postępowania, być może trzeba będzie dopuścić inne dowody np. z przesłuchania świadków lub opinii biegłych. Wydaje się, że to postępowanie nie będzie szybkie z uwagi na ogrom materiału dowodowego, jaki sąd ma do przeprowadzenia podczas rozprawy – zauważa sędzia.

Akta sprawy liczą 11 tomów. W sumie sąd musi przesłuchać ponad sto osób, wśród nich są nauczyciele, psycholodzy i uczniowie gimnazjum, do którego uczęszczał Dominik.

– Sąd posiłkuje się także aktami z postępowania prowadzonego przed sądem dla nieletnich, ponieważ w stosunku do tych, którzy mieli się znęcać nad Dominikiem tam właśnie toczy się osobne postępowanie. I tam także byli przesłuchiwani świadkowie, którzy teraz również są w części przesłuchiwani – wyjaśnia nasz rozmówca.

Jedną z pierwszych osób, które zostały przesłuchane była nauczycielka oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Dominikiem.

– Oskarżona złożyła wyjaśnienia, nie przyznała się do winy. Odpowiadała tylko na pytania sądu i swojego obrońcy. Powiedziała, że nie znęcała się nad Dominikiem, zresztą tak, jak nad żadnym innym dzieckiem. Dodała, że jest osobą stanowczą, ma określone metody wychowawcze i że jest nauczycielem od około 30 lat. Otrzymywała same pochwały i nagrody, i że nigdy nie było zastrzeżeń do jej pracy – relacjonuje prezes sądu.

Nauczycielce grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. 14-letni Dominik powiesił się w maju 2015 roku. Nie mógł sobie poradzić z prześladowaniami ze strony kolegów oraz nauczycielki. Zostawił swojej mamie list pożegnalny w którym napisał, że jest „zerem”. Pogrupował też swoich znajomych na przyjaciół i wrogów, chłopiec wskazał ich z nazwiska.
Ostatnia z zaplanowanych rozpraw ma się obyć w kwietniu, ale już teraz wiadomo że – ze względu na złożoność sprawy sąd najprawdopodobniej będzie zwoływał dodatkowe posiedzenia. Nie wiadomo więc, kiedy ostatecznie zapadnie wyrok.

- R E K L A M A -
Viaamil
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Troskliwa matka
Troskliwa matka
4 lat temu

Kiedy matka niepozwala na znęcanie się nad dzieckiem w szkole uważana jest za wariatkę . Kiedy się nie reaguje dochodzi do dramatów!!!!
To wina szkoły że dopuściła do sytuacji w której nauczyciel staje się wrogiem dla ucznia a on z osamotnienia targa się na własne życie. Miedzy rodzicami a dzieckiem musi być bardzo silna więź aby się przyznał im że w szkole jest nielubiany czy że nauczyciel go dręczy.
Szkoły i tak nie pomogą takiemu dziecku, bo która szkoła przyzna że zatrudnia niekompetentną i przemocową kadrę . Takie rzeczy zamiata się pod dywan, a z ucznia i rodziców robi się idiotów . Taka jest rzeczywistość . Dlatego jak czytam że dzieci maja jakieś prawa to mnie mdli o obłudy i fałszu.
Z dzieci robi się kłamców czy zaburzonych tylko po to aby wybielić kadrę pracowniczą szkoły.
Takie jest moje zdanie i dobrze że rodzice dochodzą swoich praw przed sądem, szkoda że dopiero po tragedii jaka ich spotkała.
Wyrazy współczucia dla rodziny chłopca.

obserwator
obserwator
4 lat temu

nie wiem czy nauczycielka winna czy nie winna ale prawda jest taka, że środowisko tzw edukacji jest szczelne nikt z zewnątrz się nie wciśnie, same klany rodzinne i ułożone z władzami, a nauczyciele no może nie 100 % ale większość, zawsze od zarania dziejów mieli w każdej klasie ulubieńca i takiego, któremu utrudniali życie, niestety chłopak nie wytrzymał. ale i dzieci są straszne można powiedzieć, że nawet szkolone przez rodziców z tym się baw, z tym nie, tego zaproś, temu nie pomagaj, albo i sami się naśmiewają itp.

Janina S.
Janina S.
Odpowiedź do  obserwator
4 lat temu

Podzielam zdanie na temat nauczycieli. Co najważniejsze nauczyciel powinien być przyjacielem ucznia a nie jego wrogiem i podobnie jak lekarz powinien do swojej pracy podchodzić z empatią. Niestety większość nauczycieli i lekarzy pracuje za karę i wyżywają się na podopiecznych. To bardzo przykre.

Inka
Inka
4 lat temu

smutne, mam nadzieję że wszystko się wyjaśni a winni poniosą konsekwencje

Anonim
Anonim
4 lat temu

Jestem jaki jestem przykro mi Anonim

Anonim
Anonim
4 lat temu

Jestem jaki jestem przykro mi

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Czemu tak poważnej sprawy nie prowadzi Sąd Okręgowy?
Tam są sędziowie są już zaprawieni w trudnych sprawach.

policyjna taśma

Makabryczne odkrycie w rzece. Tragedia na Mazowszu

0
Wczoraj po południu w rzece Wisła na wysokości miejscowości Czerwińsk nad Wisłą (powiat płoński) znalezione zostały zwłoki mężczyzny.   Makabryczne odkrycie w rzece. Tragedia na Mazowszu Ciało,...
policja mierzy prędkość

Kierowca musi zdać kolejny egzamin

0
Teren zabudowany — noga z gazu! To powinno być motto kierujących. Inaczej grożą nam surowe konsekwencje. Ostatnio przekonał się o tym kierowca w...
strażacy

Bus zderzył się z osobówką na drodze wojewódzkiej

0
Na drodze wojewódzkiej pomiędzy Turzą Wielką a Lipowcem Kościelnym 26 maja doszło do zderzenia busa z osobówką. Samochodami podróżowały 3 osoby, które doznały niewielkich...
rury w przekopie

Zmiany na Wójtostwie

0
1 czerwca 2022 r. rozpocznie się budowa sieci wodociągowej w ulicy Wójtostwo. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostawie wody. Nastąpi...
- REKLAMA -
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…

Od półmaratonu po IronMan. Kuciejczyk na podium

0
Sezon biegowy oraz triathlonowy rozpoczął się na dobre. Korzystają na tym nasi sportowcy. Reprezentujący Tempo Mława Henryk Kuciejczyk powalczył w Serocku w piątej edycji...
Z OSTATNIEJ CHWILI

Z ostatniej chwili: Wypadek na drodze wojewódzkiej

0
Na drodze wojewódzkiej między Turzą na Lipowcem Kościelnym dziś 26 maja doszło do wypadku drogowego.   Z ostatniej chwili: Wypadek na drodze wojewódzkiej Na tę chwilę wiadomo,...
dziewczyna z laptopem

Zalety zakupów online

0
Internet zrewolucjonizował nasze życie. Obecnie wiele spraw można załatwić online bez wychodzenia z domu. Wielu Polaków bardzo cieszy możliwość robienia zakupów online. Zakupy w...
- REKLAMA -
Dni Mławy

Burmistrz na Dni Mławy: „Rozważamy Shakirę”

0
Oczywiście Shakira na Dni Mławy to żart, na który pozwolił sobie burmistrz Sławomir Kowalewski podczas ostatniej sesji rady miasta. Dobra wiadomość jest taka, że...
śmieci

Spalarnia w Mławie? Burmistrz wypowiedział się jednoznacznie

2
Temat ewentualnego powstania spalarni śmieci w Mławie rozgrzewa emocje mławian nie od dziś. Ostatnio dyskutowano o tym podczas sesji rady miasta. Burmistrz Sławomir Kowalewski...
karta

Dzień Matki. Nasza Mława życzy wszystkiego najlepszego

0
Dziś obchodzimy Dzień Matki. Nasza Mława życzy wszystkiego najlepszego wspaniałym mamom z okazji ich święta.     W Miejskim Domu Kultury w Mławie zaplanowano na dziś koncert,...
mieszkanie po pożarze

Płonęło mieszkanie. Wyniesiono lokatora

0
Do groźnego zdarzenia doszło w Glinojecku. Strażacy gasili pożar mieszkania w jednym z bloków. Panowało silne zadymienie, a płomienie szybko się rozprzestrzeniały. Razem z...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx
()
x