Rondo przy komendzie. Znajdzie się wykonawca?

8
1897
Fot. Nasza Mława
- REKLAMA -

Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie 26 października ogłosił czwarty przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki, Lelewela i Sienkiewicza.

– Trzy przetargi były bezowocne. Sprawa głównie rozbijała się o brak wykonawców w zakresie robót brukarskich. Tym razem, z tego co mi wiadomo,  jest zainteresowanie  – zdradza Leszek Ślubowski, dyrektor PZD.  – Mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie. Otwarcie oferty prawdopodobnie ogłoszone zostanie 19 listopada. Dodam też, że dotacja  z urzędu marszałkowskiego nie przepadła. Jeśli wszystko się powiedzie, prace związane z budową ronda zakończyć powinny się w październiku 2019 roku – informuje dyrektor.

- REKLAMA -

Przypomnijmy, koszty przebudowy skrzyżowania przy komendzie policji na rondo i modernizacji ul. Lelewela wyniosą ok. 3,8 mln zł (dotacja z urzędu marszałkowskiego 2,3 mln zł). To część większego przedsięwzięcia, w którego zakres wejdzie także przebudowa ul. Kościuszki, Granicznej i Brukowej. Szacuje się, że na całość trzeba przeznaczyć ok. 17 mln zł.

8 KOMENTARZE

  1. Z TEGO CO CZYTAM TO KOSZT BUDOWY RONDA I MODERNIZACJI ULIC WYNIESIE 17 MLN ZL ZASTANAWIAM SIE CZEMU NIE MOZNA ZAINSTALOWAC SYGNALIZACJI SWIETLNEJ KTORA DEFAKTO WYNIESIE TENIEJ?BOGACI JESTESMY NABIJAC FIRMOM KASE PANIE BURMISTRZU!!!!!!

  2. Chyba trzeba lepiej oznaczyć skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Wyspiańskiego , bo niektórzy kierowcy nie wiedzą jak jeździć . Jadą do Biedronki od ronda skręcają w lewo , z Wyspiańskiego prosto , a wyjeżdżając popełniają te same błędy .

  3. Słuchajcie, mnie ciekawi bardzo czemu na ulicy Sienkiewicz na odcinku od policji do ulicy Sportowej znajdują się znaki poziome, gdzie pięknie rozrysowane są lewoskręty, etc, a dalej jest ich brak.
    Przecież przy zjeździe w OKM, do Tesco i zaraz na ul.Spółdzielczą, aż prosi się aby tam też wprowadzić takie usprawnienia. Jest miejsce, gdyż ulica jest szeroka, wystarczy tylko trochę chęci.
    Kto za to odpowiada, jak zgłosić oficjalnie takie zapytanie / pomysł do odpowiedniego organu?

    • Można to zgłosić do Starostwa. Ja też już kiedyś na tym forum o tym pisałem, ale do Starostwa akurat nie. Też uważam, że przy Szkole Muzycznej powinny być oddzielne pasy dla skręcających w lewo ale chyba organ zarządzający tego nie widzi. Być może według nich to nie problem

  4. To rondo to już jakiś teatr groteska . Z kupnem Volvo nie było takiego problemu ani z wyłożeniem kostki na parkingu za starostwem.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji