naszamlawa.plWiadomościTak ma wyglądać Stacja Mława – dworzec zintegrowany i galeria handlowa
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Tak ma wyglądać Stacja Mława – dworzec zintegrowany i galeria handlowa

-

Grunty pod obiekt – między os. Książąt Mazowieckich, a odcinkiem linii kolejowej E 6 – od miasta kupiła we wrześniu br. Grupa Scotia Sp. z o.o. Płock z siedzibą w Płońsku. Zapłaciła 5,1 mln zł netto.

- R E K L A M A -"))

Budowa rozpocznie się prawdopodobnie na wiosnę 2019 r. Jest wstępna wizualizacja obiektu.

– Obecnie inwestycja jest w trakcie projektowania. Rozpoczęcie budowy planujemy w kwietniu lub maju przyszłego roku – mówi przedstawiciel spółki.

Obiekt ma mieć ok. 15 tys. m kw. powierzchni, w galerii znajdą się m.in. punkty handlowe znanych marek. Inwestor nie zdradza jednak jakich. Wiadomo, że pojawią się takie, których w Mławie jeszcze nie ma, a są zlokalizowane w większych miastach.

Natomiast infrastrukturę dworca miasto wykona na własny koszt (m.in. w budynku wybudowanym przez inwestora). W przyszłorocznym budżecie Mławy zabezpieczono na to przedsięwzięcie 3 mln zł.

– W ramach środków zapisanych w budżecie 2019 roku na inwestycję związaną z budową dworca zintegrowanego, Miasto Mława planuje wybudować infrastrukturę zaprojektowaną na gruntach należących do miasta. Będą to nawierzchnie postojowe i te do manewrowania autobusów, parking dla podróżnych, postój taxi, poczekalnia, toalety i kasy biletowe oraz kanalizacja deszczowa do odwodnienia przestrzeni placów manewrowych – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława.

Inwestor zakłada, że cały obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2020 r.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
PIEGUSEK
PIEGUSEK
10 miesięcy temu

WITAM MOŻE KTOŚ WIE W KTÓRYM MIEJSCU BĘDĄ STANOWISKA AUTOBUSÓW NA NOWYM DWORCU.CIEKAWA JESTEM CZY AUTOBUSY BĘDĄ ODJEŻDŻAĆ OD STRONY TORÓW CZY POD BLOKIEM

Mlawiak
Mlawiak
2 lat temu

KFC albo MC powinien w końcu być nawet nie ma w Mławie fajnego nowoczesnego punktu gastronomicznego gdzie można iść zjeść nie liczę kebab i bud na okm bo tam nie ma żadnych norm a w KFC i Mc chociaż wiemy co jemy.

mruj
mruj
2 lat temu

Ten dworzec to będzie porażka. Patrząc na te wizualizacje żadnego zadaszenia dla autobusów. Kpina. W Ciechanowie może i PKSu już nie ma, ale dworzec ma porządną wiatę chroniącą przed deszczem. Bubel wyjdzie i tyle, a inwestor będzie zadowolony, że ma galerię.

A....
A....
Odpowiedź do  mruj
2 lat temu

Człowieku, oczywiście, że będzie zadaszenie. Te zdjęcia obejmują tylko część całego kompleksu. Nie płacz już, bo to co piszesz to jest porażka.

Sylwo
Sylwo
Odpowiedź do  mruj
2 lat temu

Na facebookowej stronie inwestycji jest wizualizacja zadaszenia nad przystankami. Ale czy zrobią pytanie do miasta bo to oni tą część inwestycji będą prowadzić.

A....
A....
Odpowiedź do  Sylwo
2 lat temu

Zrobią Sylwo – będzie zadaszenie.

Sylwo
Sylwo
2 lat temu

Na stronie retailnet jest omówionych więcej szczegółów. Jest też powiedziane że najemcy będą się tez w większości powtarzać z Areny Płońsk, czyli CCC, żabka, TXM, empik, media expert, smyk…

mławianin 1
mławianin 1
2 lat temu

Tylko, żeby się nie okazało, że to będzie park handlowy tego typu jaki jest przy Kauflandzie. Bo zdjęcie takie sprawia wrażenie. Z drugiej strony powierzchnia 15 tys m2 (taka sama jak Marcredo w Ciechanowie) pozwala mieć nadzieję, że to będzie jednak galeria. Na park handlowy się po prostu nie zgadzam !!!!

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  mławianin 1
2 lat temu

Z tego co widać na zdjęciu, to raczej będzie to samo co przy Kauflandzie, a nie galeria.

A.....
A.....
Odpowiedź do  Anonimowo
2 lat temu

Tak naprawdę to będzie trochę tak, trochę tak.
Większość będzie jako galeria a do kilku sklepów będzie się wchodziło z zewnątrz (np. market spożywczy).
W Ciechanowie też do Jyska lub H&M wchodzi się z zewnątrz.
Obiekt będzie zbyt duży (około 15 tys) by był to typowy park handlowy.

kos
kos
2 lat temu

Żeby galeria przyciągnęła klientów z okolicznych miast to musi być również oferta gastronomiczna i także rozrywkowa. Tak jest np w Galerii Hosso o pow. 12 tys w mniejszym Świebodzinie ( restauracja Olimp i punkt KFC a także trzysalowe kino) . Także HIT w mniejszym Nowym Dworze Maz 15 tys powierzchni (Mc… czy np kawiarnio- lodziarnia Grycan). Warto żeby inwestor o to zadbał bo podniesie to atrakcyjność galerii a także jej odwiedzalność. A w tych czasach ludzie idąc do galerii myślą już nie tylko o zwykłych zakupach. A sama nazwa trafiona. Nie uważam że będzie to kogoś myliło by nie wiedział gdzie wysiąść z pociągu.
W Pruszkowie jest np galeria Nowa Stacja Pruszków ☺

Audytor
Audytor
2 lat temu

Uff… całe szczęście ze będą sklepy ompik i media media bo bez nich to byłoby bez sensu. Najlepsze sklepy. Maksyfa tez można by otworzyc, bezdomni mieliby gdzie sie stołować.

Wars
Wars
2 lat temu

Najlepiej wyjdzie na tym PKP – pobudują im dworzec – hihihi

Kasia Katarzyna
Kasia Katarzyna
2 lat temu

Mak Donalda zróbcie i KFC bo ja lubię tam jeść

Mkm
Mkm
Odpowiedź do  Kasia Katarzyna
2 lat temu

Burger King także

dzidek z bliska
dzidek z bliska
Odpowiedź do  Kasia Katarzyna
2 lat temu

B E N E K !!!

Sylwo
Sylwo
2 lat temu

Nigdy nie byłem krytykantem ratusza ale czegoś tu nie rozumiem. Cały czas mówiło się że galerię i DWORZEC zbuduje inwestor. A tu czytam…miasto wybuduje poczekalnię, kasy i toalety?? Czyli miasto zbuduje dworzec a galerię inwestor. Czyli miasto zbuduje tą część jak na zdjęciu po prawej, biorąc pod uwagę że wybiorą w przetargu najtańszą opcje możemy pomarzyć o takim budynku jak na zdjęciu.

do Sylwo
do Sylwo
Odpowiedź do  Sylwo
2 lat temu

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wywnioskował, że budynek postawi inwestor a wyposażenie dworca to sprawa miasta .

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  do Sylwo
2 lat temu

Dworzec i jego wyposażenie, to powinna być sprawa PKP, a nie miasta, ale jak się ktoś nie potrafi porozumieć z PKP to mamy to co mamy. Burmistrz umie się porozumieć tylko z deweloperami i oto są skutki.
Infrastruktura dworca to też w gestii miasta, zauważyłeś to „do Sylwo”?

Sylwo
Sylwo
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Potwierdzam gdy inwestorowi bardzo zależy na inwestycji potrafi nawet sam zorganizować infrastrukturę dojazdową.Przykład:w Ostrołęce powstaje park handlowy i inwestor sam z własnych kosztów buduje RONDO! i drogi żeby zorganizować infrastrukturę do inwestycji. Kwestia dogadania z deweloperem.

do Sylwo
do Sylwo
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Tak, zauważyłem.
Odpowiedziałem Sylwo jedynie na jego post w którym napisał, że ”miasto zbuduje dworzec…….”. Nie zrozumiał tekstu… Cały budynek zbuduje inwestor. Ja nie oceniam teraz burmistrza tylko brak czytania ze zrozumieniem Pana Sylwo…..Zauważyłaś to mławianko…. ??????? Czy też masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ????

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  do Sylwo
2 lat temu

„Do Sylwo”, to chyba Ty też masz problem czytania ze zrozumieniem, jeśli nie potrafisz zrozumieć tego co napisałam.

Sylwo
Sylwo
Odpowiedź do  do Sylwo
2 lat temu

Tu masz rację faktycznie tego nie zauważyłem.

abc
abc
2 lat temu

Ludzie, nic jeszcze nie wiecie a pierwsi do krytyki. Z czego to się bierze?

Gepard
Gepard
2 lat temu

Nazwa centrum handlowego „Stacja Mława” wprowadza w błąd podróżnych. Stacja Mława jest ale na Wólce. W celu uniknięcia pomyłek pasażerów burmistrz powinien niezwłocznie wystąpić do PKP o zmianę nazw stacji kolejowych z dotychczasowej st. Mława (na Wólce) zmienić na Mława Zatorze, natomiast z Mława Miasto na Mława Główna (ponieważ jest ona bliżej centrum miasta).

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Gepard
2 lat temu

Na Wólce są bocznice kolejowe, jest lepsza infrastruktura PKP i nie kombinuj, bo Mława Główna zostanie na Wólce, a tu będzie nadal Mława Miasto i taka tablica winna wisieć na tym maszcie, żeby nie mącić w głowach podróżnym

Mariusz
Mariusz
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Mława Wólka jest na rubieżach miasta (na peryferiach) i wprowadza w błąd przyjeżdżających, którzy po wysiądnięciu nie mogą się dostać do instytucji państwowych. Brak taksówki (jeśli zamówią to koszt większy niż w stolicy), MKM kursuje w sposób niedostosowany do rozkładu kolejowego, a odległość do centrum ho, ho. Na Wólce póki co nie ma Mławy Głównej i nigdy nie będzie. A infrastruktua jest taka sama, tylko że z Mławy M. pieszo do centrum można przejść w 10 minut (weź pod uwagę bagaże). Poza tym z okien pociągu okolica stacji na Wólce powoduje złą opinię o Mławie wśród przejeżdżających pasażerów. Widzą jakąć opuszczoną dużą wiochę, i tyle.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mariusz
2 lat temu

W 10 minut do ratusza z Mławy Miasto? – to chyba biegasz. Nic nie wprowadza podróżnych w błąd jeśli są nazwy Mława Wólka i Mława Miasto i lepiej niech tak zostanie.

z
z
Odpowiedź do  Mariusz
2 lat temu

juz nie powiem co widza z okien przy mlawa 'miasto' . zdezelowany budynek dawnego dworca chyba. i droga na Szrensk. naprawde widok wielkiej metropoli. zastanow sie co tworzysz chlopaku

every
every
2 lat temu

Miasto sprzedało grunty – kilka hektarów ziemi za 5 mln zł, a w dworzec ile kasy włoży?
3 miliony zabezpieczone na ten cel, na 2019 rok – ha, ha. ha.
Piękny interes miasta – jest się czym szczycić.
I znów burmistrz oszukał swój elektorat.
Jak to się mówi?…
ZAMIENIŁ STRYJEK SIEKIERKĘ NA KIJEK.
😀 😀 😀

Yacek
Yacek
2 lat temu

Wniosek z tego, że to miasto Mlawa czyli podatnicy mlawscy pokryja koszt budowy dworca. A prywatny przedsiebiorca zaplacil tylko za teren ktory prxeznaczy do odsprzedaży deweloperom. A mialo byc inaczej to pr. przedsiebiorca mial zbudowac na swoj koszt dworzec. PKP chcialo wybudowac na swoj koszt to burmistrz nie chcial, bo to wariant niedogodny dla deweloperow. Wybral wariant niedogodny dla pasażerów.

A....
A....
Odpowiedź do  Yacek
2 lat temu

Yacku- miasto wykona infrastrukturę za pieniądze za które sprzedało działkę i jeszcze zostaną 2 miliony. Natomiast budynek i jego wyposażenie to koszt inwestora. To nic dziwnego…..

IMGW ostrzega

0
Dla znacznego obszaru polski w tym dla powiatu mławskiego wydano na dziś 12 czerwca ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Na terenie powiatu mławskiego z 80% prawdopodobieństwem...

Uwaga na Warszawskiej!

3
Od 12 czerwca 2021 r. będą utrudnienia w ruchu na ul. Warszawskiej. Zarządca drogi wojewódzkiej nr 544 przystępuje do remontu nawierzchni.     Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił...

Zdjęcia i filmy z budowy nowej „siódemki”

0
50 lat trwałości nawierzchni oraz 10 lat gwarancji zapewnia jeden wykonawców naszych odcinków trasy S7 (firma Strabag). Wczoraj na zaproszenie budujących drogę krajową nr...

Mieszkańcy Mazowsza utracili ponad 5 mln

0
Liczba oszustw finansowych wciąż jest bardzo wysoka. Od początku roku na terenie garnizonu mazowieckiego odnotowano 1451 oszustw internetowych, w których poszkodowani utracili ponad 5...
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu

Budowa DK7 – nasza wizyta na placu budowy

1
Na zaproszenie budujących drogę krajową nr 7 mieliśmy dziś okazję do odwiedzenia placu budowy na odcinku od Napierk do Strzegowa.   Oto nasze relacje: Przejście dla zwierząt Zestaw...

Okradł dziecko – policja udostępniła jego wizerunek

0
Okradł dziecko, sprawcę zarejestrowały kamery monitoringu. Mławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego poszukują sprawcy kradzieży dziecięcego portfela z pieniędzmi. Dziewczynka robiąca zakupy z mamą, zostawiła portfel...

Kiedy ruszy kąpielisko nad zalewem Ruda?

5
Kąpielisko na Zalewie Ruda rozpocznie w tym roku swoją działalność od soboty 26 czerwca.   Ratownicy będą na nim dbać o bezpieczeństwo pływających codziennie (także w...
- REKLAMA -

Ta ulica będzie zamknięta dla ruchu

2
Zamknięta dla ruchu kołowego w poniedziałek 14 czerwca 2021 r. będzie ul. Spółdzielcza w Mławie. Natomiast kierowcy są proszeni o zaparkowanie w innym miejscu...

W Ciechanowie już otwierają kąpielisko

2
Od pierwszego dnia wakacji (26 czerwca) pod opieką ratowników będzie można korzystać z miejskiego kąpieliska „Krubin” i odkrytego basenu przy ul. Kraszewskiego.   - Mieszkańcy będą...

Jutro piknik archiwalny

0
Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie zaprasza na Piknik Archiwalny organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, przypadającego corocznie 9 czerwca. Piknik odbędzie się...

Podium dla Hadriana

0
Sezon kolarski rozkręca się na dobre. W Iławie zainaugurowano tegoroczną edycję Mazury MTB. Na starcie nie zabrakło cyklistów z Mławy. Dwoje z nich spotkało...
- REKLAMA -
32
0
Przejdź do komentarzyx
()
x