niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażneSzef szpitala wnioskował o podwyżkę
- REKLAMA -
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Szef szpitala wnioskował o podwyżkę

-

Waldemar Rybak – dyrektor mławskiego szpitala w Mławie zwrócił się do zarządu powiatu mławskiego o podwyżkę miesięcznego wynagrodzenia. Wnioskował też o mieszkanie służbowe. Na dzień 9 grudnia decyzja jeszcze nie zapadła.  

- R E K L A M A -

 

 

Na posiedzeniu 23 listopada Zarząd Powiatu Mławskiego omawiał wniosek dyrektora szpitala, który zwrócił się o przeanalizowanie możliwości podwyższenia jego miesięcznego wynagrodzenia (ze skutkiem od 1 listopada 2020 r.) do maksymalnej ustawowej wysokości (czyli 6-krotności średniego wynagrodzenia). Gdyby samorząd powiatowy przystał na wniosek o podniesienie wynagrodzenia, dyrektor szpitala zarabiałby miesięcznie ponad 32 tys. 230 zł brutto.

Kwotę wyliczyliśmy na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. I tak według GUS w III kwartale 2020 roku średnia krajowa (przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku) wyniosła 5371,81 brutto.

 

Szef mławskiego SP ZOZ ubiega się też o mieszkanie służbowe w Mławie dla siebie i zastępcy na czas pełnienia obowiązków służbowych. Samorząd powiatowy stwierdził brak możliwości zakwaterowania i miał wnioskować o wsparcie (o mieszkania służbowe) do władz miasta.

Dyrektor szpitala uzasadniał wniosek zaangażowaniem w wykonywane obowiązki w trudnych warunkach, wymagających zintensyfikowanych działań. Podkreślał też, że ponosi większe koszty związane z dotarciem do miejsca pracy, w związku z potrzebą dużej dyspozycyjności w czasie pandemii.

Przedstawiająca zarządowi sytuację w szpitalu Katarzyna Miłobędzka – zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Zdrowia – potwierdziła argumenty szefa placówki.

– Analizując sprawozdania finansowe szpitala można zauważyć dodatni wynik finansowy, ale szpital otrzymał w ostatnim czasie sporo środków finansowych m.in., na wyposażenie i wynagrodzenia w związku z trudną sytuacją pandemiczną. Obecnie sytuacja jest trudna, personel zmaga się z wieloma problemami, a dyrektor musi poświęcić więcej czasu, żeby w czasie pandemii reagować i wydawać różnego rodzaju dyspozycje. Natomiast, jeśli skończy się pandemia, to pomoc dla szpitala też się prawdopodobnie skończy – powiedziała Katarzyna Miłobędzka.

Zarząd powiatu stwierdził, że sprawa wynagrodzenia zostanie rozpatrzona po uzyskaniu opinii Rady Społecznej SP ZOZ w Mławie.

Jak ustaliła redakcja portalu Nasza Mława 9 grudnia, kwestia jest otwarta.  Opiniująca zasadność podwyżki Rada Społeczna SPZOZ w Mławie ma obradować w połowie grudnia. W rozmowie z nami starosta mławski Jerzy Rakowski nie był pewien, czy sprawa w ogóle będzie miała ciąg dalszy. W każdym razie wiążące decyzje raczej nie zapadną w tym roku.

Czy szef szpitala powinien otrzymać większe wynagrodzenie? Zachęcamy do dyskusji. 
4
Zostaw swoją opinię na ten tematx

 

 

 

 

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mławianka
mławianka
1 rok temu

Specjalnie dla czytelników naszejmlawy zacytuję tu komentarz wart uwagi z innego portalu:

„Na początku tego roku, gdy dyrektor zapowiadał reformę w szpitalu przypomniałem mieszkańcom Mławy, że w PRL dyrektorzy stosowali taki system „trzech kopert”. W skrócie polegał na tym, że nowy dyrektor postępował wg wskazówek jakie miał zapisane w tych kopertach. Pierwsza koperta radziła: „nic nie rób, wszystko co złe zwalaj na poprzednika”, jak upłynie rok i będą cię krytykować to otwórz drugą kopertę a tam rada: „nie martw się, zrób reformę i mów, że będzie po reformie lepiej” – na początku roku taką reformę szpitala zapowiadał dyrektor szpitala. Ja wówczas ostrzegałem, że ta reforma tylko pogorszy szpital a po roku dyrektor otworzy trzecią kopertę gdzie jest rada: „zostaw trzy koperty swojemu następcy i odejdź ze stanowiska”.

Jak widzę ten system działa. Szpital ma problemy tak duże – tylko go dotacje trzymają! [WYMODEROWANO]

Odejście poprzedniego dyrektora Białobłockiego ludzie różnie komentowali. A On pracuje i tam ludzie go chwalą. Gdy był dyrektorem szpitala w Mławie, to ten szpital był jednym z najlepszych w kraju. Ale zazdrośników nie brakuje. Chcieli zawładnąć dobrym szpitalem no i oczywiście nic nie robić a kasę brać większą od poprzednika. [WYMODEROWANO] stare polskie przysłowie mówi: „lepsze jest wrogiem dobrego”. Miał dobrego dyrektora Białobłockiego, to zamiast go wspierać [WYMODEROWANO] zatrudnił swojego z PiS. [WYMODEROWANO]

Za taką politykę kadrową terenowych członków PiS wyborcy za trzy lata rozliczą tą partię i niech to szlak trafi, bo do władzy dojdą jeszcze gorsi – [WYMODEROWANO]

W sumie to przykre, że nadal w Polsce [WYMODEROWANO] fachowców ma się gdzieś. Tylko, ze ci fachowcy dadzą sobie radę – jak dr Białobłocki, ale cierpią zwykli ludzie bo zamiast leczenia mają to co mają dziś chorzy powiatu mławskiego. Dzięki władzy powiatu.”

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

No to dostanie co chce , tylko pytanie kto za to zapłaci ?, bo na pewno nie Starosta .

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Ludzie biorą wielkie kredyty na mieszkania , albo płacą bardzo dużo za wynajem , a on jeszcze chce mieszkanie (przy gigantycznych ) zarobkach. A może by jeszcze chciał wyżywienie , gosposię , samochód , ubranie ?
Ta sprawa jest na pierwsze strony gazet !
A ciekaw jestem , czy jest nominatem pisowskim ?

XYZ
XYZ
Odpowiedź do  mieszkaniec
1 rok temu

Jest ich nominantem z rekomendacji Starostwa.

Mirek
Mirek
1 rok temu

Żądania tego człowieka z Warszawy są szczytem bezczelności ! Ludzie na pierwszej linii frontu jak pielęgniarki i ratownicy zarabiają grosze , a on ma taki tupet. Nie ma żadnego honoru, zresztą chce jak najwięcej wyciągnąć , nic szczególnego nie zrobić i i tak wyjechać za jakiś czas.
Przykre że w takim kraju żyjemy !

Zorza
Zorza
1 rok temu

Panie starosto szpital powiatowy podlega panu i Radzie Powiatu dlaczego nie macie nadzoru nad tym co tam dzieje się, co będzie prywatyzowane, szczegolnie co będzie sprzedawane, wyprowadzane że szpitala tak jak pralnia??

Zorza
Zorza
1 rok temu

Kazdy ma swoje argumenty odnośnie prywatyzavji pralni ale jedno jest pewne co swoje to swoje. Smieci już mamy sprywatyzowane. Pan dyrektor żadnych osiągnięć nie dokonał więc za co podwyżka?????

XAWERY
XAWERY
Odpowiedź do  Zorza
1 rok temu

BIZNES TO BIZNES=== TEN PAN DYR, WIDAĆ ZNA SIĘ NA TYM JAK TO PRZEPROWADZIĆ, żeby był wilk syty i owca cała. !!!! WYGLĄDA NA TO ŻE STAROSTWO POSTAWIŁO NA ZŁEGO KONIA!!!! **** żeby tylko ten specjalista nie sprywatyzował nam SZPITALA.

Rrrrr
Rrrrr
1 rok temu

Dlaczego władze miasta nie ustosunkuja się do tego publicznie, przypominam że wasze pensje są z naszych podatków, i ciekawe czy w Mława też była odwiedzona flagami Unii Europejskiej, czy pisokomuna już rządzi na całego, byłem w Ciechanowie, i powiem wam że świetne tam są wladze, super akcja …. A po dyrektorki szpitala rykoszetem dostaną rządzący w Mławie, taki będzie finał, wstydu człowieku nie masz…

mławianka
mławianka
1 rok temu

Pytam się za co niby ta podwyżka i to jeszcze i 3/3 obecnej pensji.
Ten pan się chyba z choinki urwał, butę i arogancję tego pana należałoby temperować a nie popierać. Jego żadania są bezczelne, tym bardziej, że jest naprawdę trudny okres. Ludzie tracą pracę, tracą swoje firmy, a ten pan chce się dorabiać, widzi tylko czubek własnego nosa.
Niczym do tej pory się nie wykazał, poza likwidacją pralni (czemu do tej pory starosta się nie zainteresował likwidacją pralni w szpitalu, dlaczego na to w ogóle pozwolił) i tworzeniem łóżek covidowych, bo za to są dodatkowe pieniądze.
Mieszkanie służbowe? – z jakiej racji. Wiedział doskonale gdzie się stara o stołek, a więc chyba zdawał sobie sprawę, że albo dojazdy albo przeprowadzka. Starosta chce jeszcze wykorzystywać budżet miasta dla spełnienia fanaberii tego pana – przesada. Tego pana stać na wynajem mieszkania. Szkoda że nie zażyczył sobie jeszcze gosposi.
Nikt nie jest niezastąpiony.
Rozpisać następny konkurs na to stanowisko a roszczeniowym dyrektorem się pożegnać. Woda sodowa uderza temu panu do głowy, to niech gdzie indziej szuka kokosów.

Piotrek
Piotrek
1 rok temu

Wstydu za grosz nie ma! Personel niższego szczebla zarabia marne grosze, pacjenci jako posiłek chrupki kukurydziane dostają a on bezczelnie żąda takich pieniędzy! Kończ waść, wstydu oszczędź!

Dyrektor
Dyrektor
Odpowiedź do  Piotrek
1 rok temu

Pieniądz nie śmierdzi.

Adam
Adam
1 rok temu
Czy szef szpitala powinien otrzymać większe wynagrodzenie? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Może Starostwo przedstawiło by swoje stanowisko na temat zamknięcia pralni w szpitalu. Z nieoficjalnych informacji wynika że koszt własnej pralni jest niższy niż usług firmy zewnętrznej. Dodatkowo szpitalna pralnia w pełni funkcjonuje. Wiec czemu Starostwo pozwala na zamkniecie. Nierozumie lepiej płacić Sierpcowi niż żeby mławianie zarabiali i podatki też do Sierpca. Dyrektor podał nieprawdziwe informacje bo pralnia nie jest z lat 60-tych tylko około 25 lat temu wszystkie urządzenia były wymieniane. Podał również nieprawdziwe informacje że trzeba zainwestować 2 miliony w pralnie czego nie trzeba robić bo wszystko funkcjonuje co potwierdza fakt że Sanepid nie zamknął pralni nawet na 5 minut. Wiec wszystko jest dobrze. Za 2 miliony to można zrobić pralnie od nowa, tylko po co jak obecna pralnia działa. W przypadku skorzystania z usług firmy zewnętrznej czyli Sierpca przez 4 lata szpital będzie musiał zapłacić prawie 3 miliony wiec gdzie tu logika. Starosta powinien zająć stanowisko w tej sprawie bo szpital podlega pod starostwo a mieszkańcy chcieli by wiedzieć czemu starostwo na to pozwala

Pola
Pola
1 rok temu
Czy szef szpitala powinien otrzymać większe wynagrodzenie? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Około 17 tysięcy złotych wynosi pensja premiera naszego kraju. Czy dyrektor powiatowego szpitala zasługuje na takie wynagrodzenie? Oczywiście, że nie. Pan dyrektor niech się wykaże, potrzebna jest pilna modernizacja i rozbudowa szpitala bo czas się w nim zatrzymał w głębokiej komunie. Każdy kto leżał na oddziale wewnętrznym, czy na porodówce to chyba do dzisiaj ma traumę. Nie mówiąc już o warunkach w przychodniach. Chciałabym usłyszeć jakie ma plany, czy podjął jakieś inne działania dotyczące szpitala poza likwidacją pralni. Najpierw praca potem płaca panie dyrektorze. A już żądanie przydzielenia mieszkania służbowego to jakiś żart.

Rafal
Rafal
1 rok temu
Czy szef szpitala powinien otrzymać większe wynagrodzenie? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Nie nie powinien – nic szczególnego nie zrobił dla tego szpitala

ja
ja
1 rok temu

A ja apeluje do Starosty aby w końcu zainteresował się mławskim szpitalem. W czasie epidemii dyrektor zamyka czy może już zamknął działająco pralnie i chce płacić miesięcznie 58 tys firmie zewnętrznej. Gdzie własna pralnia nawet do takich kosztów się nie zbliża. [WYMODEROWANO]  Dyrektor zwiększa łóżka covidowe tylko kto będzie się opiekował tymi pacjentami jak tylu pracowników chorych. Poza tym trzeba również pomyśleć o innych pacjentach bo istnieją również inne choroby i dla nich również musi być miejsce w szpitalu.
Strach teraz zachorować na co kolwiek bo zachwile nie będzie miejsca w szpitalu w przypadku innych chorób. Jakiś czas temu pod szpitalem w karetce umarł pacjent który nie doczekał przyjęcia  na oddział. W wywiadach Pan dyrektor [WYMODEROWANO] np odnośnie pralni podał nie prawdziwe informacje że pralnia jest z lat 60 tych a była około 25 lat temu modernizowana.  Obsługa usług pralniczych przez firmę zewnętrzne będzie bardzo niekorzystna dla pacjentów teraz mają w każdej chwili wymianę czystej pościeli. Każdy kto leżał w innym szpitalu gdzie nie ma własnej pralni wie że trzeba na taką wymianę czekać aż zostanie dowieziona przez firmę zewnętrzno co czasem długo trwa. Pozatym te cienkie koce które oferuje firma zewnetrzna do niczego się nie nadają , w tej chwili mławski szpital jako jedyny w okolicy ma kołdry a obecny dyrektor chce to zabrać  bo firmy zewnętrzne kołder nie piorą.  Zastanawiam się czemu Starostwo pozwala na zamkniecie działającej pralni i nie reaguje na nieprawdziwe informacje  jakie dyrektor podaje na jej temat, [WYMODEROWANO] Poprzedni dyrektor lepiej zarządzał szpitalem. Obecny dyrektor nie powinien otrzymać podwyżki [WYMODEROWANO]

maria
maria
1 rok temu
Czy szef szpitala powinien otrzymać większe wynagrodzenie? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

wstydu nie ma, jakim prawem ,tyle zarabia i jeszcze chce więcej ,za co? a reszta personelu tyra za marne grosze

7777
7777
1 rok temu

Wstydu nie ma nie wiedzial gdzie idzie do pracy ze musi dojezdzac ze bedzie mial koszty pielegniarkom salowym grosza nie podniesie w szpitalu bajzel a sam wielce sie zbuchal i mu malo wstyd

BEATA
BEATA
1 rok temu

Nie zasługuje na podwyżkę

Mieszkaniec mławy
Mieszkaniec mławy
Odpowiedź do  BEATA
11 miesięcy temu

Moim zdaniem nowy dyrektor jeszcze się nie wykazał a już żąda podwyżki , apropo czy dyrektorem nie powinna być osoba z poza resortu podobnie jak w wojsku , ministrem jest osoba cywilna.

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  Mieszkaniec mławy
7 miesięcy temu

Szanowny Panie dyrektorze może Pan rozwiąże umowę z staro oddziałowo z SOR bo wstyd żeby stara baba mēczyła ludzi niech da miejsce młodej

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

0
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Cena: 129 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
21
0
Przejdź do komentarzyx
()
x