piątek, 30 września 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościŚciany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?
- REKLAMA -
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości

Ściany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?

Artykuł sponsorowany

-

Ignorowanie pierwszych oznak osiadania domu — jak pękające ściany i posadzki -może prowadzić do większych kłopotów związanych z kosztownymi naprawami, które potrafią przewyższyć koszty zaradzenia problemowi. 

- R E K L A M A -

 

Posiadanie własnego domu do często gwarancja bezpieczeństwa i powód do dumy, wizytówka naszej rodziny. Miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zależy nam na tym, ażeby nasz dom jak najdłużej pozostawał w idealnym stanie.

https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

 

Rozpoznać osiadanie domu

Jeśli zauważymy pękanie ścian czy posadzek w naszych domu, powinno nas to zaniepokoić. Pękające ściany i posadzki to oznaka osiadania budynku. Osiadanie to proces, podczas którego dom powoli „zagłębia się” w podłoże. Najczęstszą tego przyczyną jest niewłaściwe zagęszczenie gruntu na początkowym etapie budowy.

Osiadanie domu objawia się na kilka charakterystycznych sposobów, które pozwolą z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać problem i odpowiednio szybko go zneutralizować.

Pęknięcia ścian — wewnętrznych i zewnętrznych — to najbardziej widoczny objaw osiadania domu. Długa, głęboka „rysa” pojawiająca się nagle na płaskiej dotąd powierzchni powinna zmotywować nas do dokładnego przyjrzenia się budynkowi i jego otoczeniu.

Pęknięcia posadzeknierówności oraz zapadanie się podłogi (widoczne luki między podłogą a listwą wykończeniową) to często kolejne oznaki osiadania domu.

Do tego jeżeli okna lub drzwi nie działają, jak należy (zacinanie, problem z otwieraniem i zamykaniem), a dookoła ościeżnic lub framug pojawiają się szczeliny – czas rozwiązać problem osiadania domu.

Nie ma co liczyć, że sprawę rozwiąże generalny remont. Wyrównane podłogi zapadną się na nowo, a zatynkowane pęknięcia powrócą.

Oczywiście oznak problemu jest więcej. Jednak wspomniane objawy pojawiają się najczęściej i znacząco uprzykrzają życie.

https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

 

Konsekwencje osiadania domu. Ściany nie przestaną pękać

Co robić, jeżeli dostrzeżemy oznaki osiadania domu? Na pewno nie ma co brać osiadania domu na przeczekanie, licząc na to, że w którymś momencie się zatrzyma, a pęknięcia i inne objawy przestaną się pojawiać.

Warto tu zwrócić uwagę na podstawową kwestię. Nie warto walczyć z objawami bez usunięcia przyczyny. Takie postępowanie będzie się wiązało z koniecznością prowadzenia częstszych i coraz bardziej kosztownych remontów ścian, podłóg, drzwi i okien. Każdy kolejny remont będzie wymagał większej ilości materiału i nakładu pracy. Powód? Raz naruszona struktura łatwiej będzie ulegała dalszej degradacji, podłogi będą się zapadały coraz głębiej. Życie w ciągłym remoncie, w dobie rosnących kosztów materiałów budowlanych, to sytuacja, w której nikt nie chciałby się znaleźć.

https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

Jeśli nie zdecydujemy się na konkretne działania zaradcze, częste remonty „kosmetyczne” naszego domu, to niestety niejedyna konsekwencja osiadającego domu. Proces ten może prowadzić również do poważnych awarii instalacji kanalizacyjnej lub ogrzewania podłogowego. Zwiększa to z kolei prawdopodobieństwo wzrostu rachunków. Całkowicie nie można też wykluczyć ryzyka poważnego wycieku, prowadzącego do zalania. Pękające ściany mogą mieć wpływ na uszkodzenia instalacji elektrycznej, czy sprzętów elektrycznych.

Ignorowanie osiadania budynku może mieć wpływ na obniżenie jego wartości rynkowej. Problem ten może nas nie dotyczyć obecnie — jeśli nie planujemy sprzedaży — ale możemy się z nim zmierzyć w przyszłości.

Osiadanie domu to nie problem, który można przeczekać. Zwyczajnie może się to nawet nie opłacać. Koszty pobieżnych napraw mogą znacząco przerosnąć koszty rozwiązania problemu, którego tak naprawdę można się pozbyć szybko i skutecznie.

Jak wybrać właściwy sposób na osiadanie domu?

Jest wiele sposobów na osiadanie domu. Zdecydowanie mniej uciążliwa jest naprawa iniekcjami geopolimerowymi, która nie wymaga naruszania struktury domu, a sama naprawa trwa tylko 1 – 2 dni. To nieinwazyjna metoda wzmacniania fundamentów, poziomowania i stabilizacji podłóg oraz wzmacniania gruntu.

Geobear — firma zajmująca się naprawą osiadających budynków za pomocą iniekcji geopolimerowych, stawia na profesjonalne podejście do każdej realizacji i kompleksowe rozpoznanie problemu. Dlatego pierwszym etapem naprawy osiadającego domu jest wizja lokalna, w trakcie której specjalista-inżynier przeprowadza badanie geotechniczne, by ustalić nośność i rodzaj gruntu. Na jej podstawie przygotowuje wycenę i wraz z zespołem opracowuje projekt naprawy.

Po akceptacji wyceny i projektu przez właściciela budynku przychodzi czas na naprawę. W razie potrzeby, na samym początku za pomocą specjalnych kamer przeprowadzany jest monitoring instalacji grzewczych i sanitarnych. Następnie zespół techników wykonuje nawierty o średnicy 12 mm, przez które wprowadzany jest niewrażliwy na wodę geopolimer, niwelujący uszkodzenia struktury domu związane z osiadaniem. Jego projektowana żywotność wynosi 100 lat. Dodatkowo Geobear na każdą realizację zapewnia gwarancję ubezpieczeniową, którą można przekazać w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Naprawa osiadającego domu iniekcjami geopolimerowymi to szybkie, nieuciążliwe i tanie rozwiązanie. Oszczędności w porównaniu do tradycyjnych metod naprawczych mogą wynieść nawet do 50%. Warto pamiętać, że szybka reakcja właściciela na objawy osiadania domu może znacznie obniżyć cenę naprawy – im szybciej zareagujemy, tym większa szansa na zredukowanie kosztu do minimum.

ZAMÓW konsultację i badanie geotechniczne — skontaktuj się!

Jeśli podejrzewasz, że Twój dom osiada — SKONTAKTUJ się w celu niezobowiązującej konsultacji jednego z inżynierów firmy Geobear: 885 804 600 lub e-mail [email protected].

Więcej na: https://www.geobear.pl/

- R E K L A M A -
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Co zrobić jeśli pęknięcia ścian na grubość palca, pojawiają się w bloku wybudowanym dwa lata temu …:-)

nauczyciele i maturzyści

Maturzyści nagrodzeni, nauczyciele awansowani [ZDJĘCIA]

0
Nauczycielskie awanse, nagrody dla maturzystów wręczono podczas ostatniej sesji rady powiatu w czwartek 29 września.  Maturzyści nagrodzeni, nauczyciele awansowani Starosta Mławski Jerzy Rakowski wręczył nauczycielom...

Biedronka surowo ukarana

0
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wygrał sądową batalię z właścicielem Biedronki. Orzeczenie sądu nakłada na sieć handlową obowiązek zapłaty 115 mln zł kary. Należy...
elektrownia,

Ceny prądu zamrożone. Sprawdź limity

0
Przez cały 2023 rok ceny prądu mają wynosić tyle, co w 2022 roku. Jest to rozwiązanie dla wybranej grupy odbiorców. Ustalono limity ilościowe zużycia...
prezentacja podczas sesji

8 milionów na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty

0
Mławski samorząd uzyskał niemal 8 milionów złotych na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty dla mieszkańców. Nadal można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego i dodatku...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
delegacja z Niemiec

Miasto Viernheim przekazało Mławie kolejne pieniądze

0
Mława otrzymała znaczące wsparcie od zaprzyjaźnionego miasta. Viernheim – niemieckie miasto partnerskie Mławy – przekazało naszemu samorządowi kolejną pomoc finansową dla osób dotkniętych wojną w...

Korony remis na szczycie. Przełamanie Tamki

0
Piłkarze szydłowskiej Korony utrzymali się na prowadzeniu w lidze okręgowej. W meczu na szczycie wrócili z punktem z trudnego wyjazdu do Ostrowi Mazowieckiej. Natomiast...

Jak ubiegać́ się̨ o odszkodowanie za wypadek przy pracy?

0
Co nazywamy wypadkiem przy pracy? Czy wiesz jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku w pracy? Do kogo możesz zwrócić się z wnioskiem o rekompensatę?...
- REKLAMA -
100-latka

Praca i jeszcze raz praca receptą na długowieczność mławianki

0
Praca, praca i jeszcze raz praca receptą na długowieczność mławianki Franciszki Józefy Łoskot, która w środę skończyła 100 lat.    Praca i jeszcze raz praca receptą...
motocykliści

Z Mławy wyjechało 80 motocyklistów [ZDJĘCIA]

0
Mławska Grupa Motocyklowa „Moto-Mława” w niedzielę 25 września licznie uczestniczyła w XIV zakończeniu sezonu motocyklowego w Niechłoninie (wieś sołecka położona w województwie warmińsko-mazurskim, w...

Sztafety do celu. Pod okiem olimpijczyka

0
Po raz drugi w historii klub pływacki Marlin Mława był organizatorem ogólnopolskich zawodów drużynowych pod patronatem burmistrza Mlawy Sławomira Kowalewskiego i prezesa WOZP Pawła...
dziewczyna

Nastolatki oszukane na portalach aukcyjnych

1
Nastolatki oszukane na portalach akcyjnych. Z konta bankowego 17-latki zniknęło 150 złotych, natomiast druga nastolatka straciła ponad 200 zł, płacąc za buty, których nie...
- REKLAMA -