sobota, 23 września 2023
naszamlawa.plWiadomościŚciany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?
- REKLAMA -
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 250 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 455 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Cena: 1 700 000 zł  / Miejscowość: Drążdżewo  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:

Ściany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?

Artykuł sponsorowany

-

Ignorowanie pierwszych oznak osiadania domu — jak pękające ściany i posadzki -może prowadzić do większych kłopotów związanych z kosztownymi naprawami, które potrafią przewyższyć koszty zaradzenia problemowi. 

- R E K L A M A -

 

Posiadanie własnego domu do często gwarancja bezpieczeństwa i powód do dumy, wizytówka naszej rodziny. Miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zależy nam na tym, ażeby nasz dom jak najdłużej pozostawał w idealnym stanie.

https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

 

Rozpoznać osiadanie domu

Jeśli zauważymy pękanie ścian czy posadzek w naszych domu, powinno nas to zaniepokoić. Pękające ściany i posadzki to oznaka osiadania budynku. Osiadanie to proces, podczas którego dom powoli „zagłębia się” w podłoże. Najczęstszą tego przyczyną jest niewłaściwe zagęszczenie gruntu na początkowym etapie budowy.

Osiadanie domu objawia się na kilka charakterystycznych sposobów, które pozwolą z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać problem i odpowiednio szybko go zneutralizować.

Pęknięcia ścian — wewnętrznych i zewnętrznych — to najbardziej widoczny objaw osiadania domu. Długa, głęboka „rysa” pojawiająca się nagle na płaskiej dotąd powierzchni powinna zmotywować nas do dokładnego przyjrzenia się budynkowi i jego otoczeniu.

Pęknięcia posadzeknierówności oraz zapadanie się podłogi (widoczne luki między podłogą a listwą wykończeniową) to często kolejne oznaki osiadania domu.

Do tego jeżeli okna lub drzwi nie działają, jak należy (zacinanie, problem z otwieraniem i zamykaniem), a dookoła ościeżnic lub framug pojawiają się szczeliny – czas rozwiązać problem osiadania domu.

Nie ma co liczyć, że sprawę rozwiąże generalny remont. Wyrównane podłogi zapadną się na nowo, a zatynkowane pęknięcia powrócą.

Oczywiście oznak problemu jest więcej. Jednak wspomniane objawy pojawiają się najczęściej i znacząco uprzykrzają życie.

https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

 

Konsekwencje osiadania domu. Ściany nie przestaną pękać

Co robić, jeżeli dostrzeżemy oznaki osiadania domu? Na pewno nie ma co brać osiadania domu na przeczekanie, licząc na to, że w którymś momencie się zatrzyma, a pęknięcia i inne objawy przestaną się pojawiać.

Warto tu zwrócić uwagę na podstawową kwestię. Nie warto walczyć z objawami bez usunięcia przyczyny. Takie postępowanie będzie się wiązało z koniecznością prowadzenia częstszych i coraz bardziej kosztownych remontów ścian, podłóg, drzwi i okien. Każdy kolejny remont będzie wymagał większej ilości materiału i nakładu pracy. Powód? Raz naruszona struktura łatwiej będzie ulegała dalszej degradacji, podłogi będą się zapadały coraz głębiej. Życie w ciągłym remoncie, w dobie rosnących kosztów materiałów budowlanych, to sytuacja, w której nikt nie chciałby się znaleźć.

https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

Jeśli nie zdecydujemy się na konkretne działania zaradcze, częste remonty „kosmetyczne” naszego domu, to niestety niejedyna konsekwencja osiadającego domu. Proces ten może prowadzić również do poważnych awarii instalacji kanalizacyjnej lub ogrzewania podłogowego. Zwiększa to z kolei prawdopodobieństwo wzrostu rachunków. Całkowicie nie można też wykluczyć ryzyka poważnego wycieku, prowadzącego do zalania. Pękające ściany mogą mieć wpływ na uszkodzenia instalacji elektrycznej, czy sprzętów elektrycznych.

Ignorowanie osiadania budynku może mieć wpływ na obniżenie jego wartości rynkowej. Problem ten może nas nie dotyczyć obecnie — jeśli nie planujemy sprzedaży — ale możemy się z nim zmierzyć w przyszłości.

Osiadanie domu to nie problem, który można przeczekać. Zwyczajnie może się to nawet nie opłacać. Koszty pobieżnych napraw mogą znacząco przerosnąć koszty rozwiązania problemu, którego tak naprawdę można się pozbyć szybko i skutecznie.

gf 8M7j rRxt 578P osiadanie budynku 664x442 nocrop

Jak wybrać właściwy sposób na osiadanie domu?

Jest wiele sposobów na osiadanie domu. Zdecydowanie mniej uciążliwa jest naprawa iniekcjami geopolimerowymi, która nie wymaga naruszania struktury domu, a sama naprawa trwa tylko 1 – 2 dni. To nieinwazyjna metoda wzmacniania fundamentów, poziomowania i stabilizacji podłóg oraz wzmacniania gruntu.

Geobear — firma zajmująca się naprawą osiadających budynków za pomocą iniekcji geopolimerowych, stawia na profesjonalne podejście do każdej realizacji i kompleksowe rozpoznanie problemu. Dlatego pierwszym etapem naprawy osiadającego domu jest wizja lokalna, w trakcie której specjalista-inżynier przeprowadza badanie geotechniczne, by ustalić nośność i rodzaj gruntu. Na jej podstawie przygotowuje wycenę i wraz z zespołem opracowuje projekt naprawy.

Po akceptacji wyceny i projektu przez właściciela budynku przychodzi czas na naprawę. W razie potrzeby, na samym początku za pomocą specjalnych kamer przeprowadzany jest monitoring instalacji grzewczych i sanitarnych. Następnie zespół techników wykonuje nawierty o średnicy 12 mm, przez które wprowadzany jest niewrażliwy na wodę geopolimer, niwelujący uszkodzenia struktury domu związane z osiadaniem. Jego projektowana żywotność wynosi 100 lat. Dodatkowo Geobear na każdą realizację zapewnia gwarancję ubezpieczeniową, którą można przekazać w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Naprawa osiadającego domu iniekcjami geopolimerowymi to szybkie, nieuciążliwe i tanie rozwiązanie. Oszczędności w porównaniu do tradycyjnych metod naprawczych mogą wynieść nawet do 50%. Warto pamiętać, że szybka reakcja właściciela na objawy osiadania domu może znacznie obniżyć cenę naprawy – im szybciej zareagujemy, tym większa szansa na zredukowanie kosztu do minimum.

ZAMÓW konsultację i badanie geotechniczne — skontaktuj się!

Jeśli podejrzewasz, że Twój dom osiada — SKONTAKTUJ się w celu niezobowiązującej konsultacji jednego z inżynierów firmy Geobear: 885 804 600 lub e-mail [email protected].

Więcej na: https://www.geobear.pl/

- R E K L A M A -
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jacek
Jacek
1 rok temu

Co zrobić jeśli pęknięcia ścian na grubość palca, pojawiają się w bloku wybudowanym dwa lata temu …:-)

Otwarcie obiektu za 1 mln 856 tys. zł

0
Oficjalne otwarcie mławskiego pumptracku przy stadionie już w niedzielę 24 września.  Będzie to wydarzenie z wieloma atrakcjami. Wyczynową jazdę na rowerze zademonstruje m.in. Filip...

Festiwal Dnia Archiwisty. Punkt konsultacyjny dla domowych archiwistów

0
Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie, w ramach obchodów I Festiwalu Dnia Archiwisty, zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dnia 27 września 2023 roku,...

Stłuczka na Piłsudskiego

0
W pobliżu marketu na Al. Piłsudskiego w Mławie doszło do kolizji drogowej. Jeden z kierujących był nietrzeźwy, ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Policja...
wysypisko

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

5
Wysypisko śmieci na Kolejowej? Przeciwny temu pomysłowi jest nawet burmistrz Mławy. Na wspomnianej ulicy w naszym mieście — niedaleko m.in. galerii handlowej Stacja Mława...
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Radość w Radzanowie. Czwórka Gołębiewskiego

0
Na trzech porażkach z rzędu zakończyła się zła passa futbolistów Wkry Radzanów. W niedzielne popołudnie nastąpiło w końcu przełamanie. Na swoim boisku okazali się...

5 osób zatrzymanych z towarem wartym 18 mln zł

0
Mławska skarbówka informuje, że mazowiecka KAS, wspólnie z CBŚP i SG rozbiły tytoniowy gang i zatrzymały 5 osób. Mundurowi zgarnęli towar o wartości szacowanej...

Dokładne oszacowanie wynagrodzenia B2B. Jak je obliczyć?

0
Na pierwszy rzut oka odpowiedź na pytanie o wynagrodzenie B2B może się wydawać prosta. W rzeczywistości jednak zależy ona od wielu czynników. Dzięki nowoczesnym...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Kontrola obowiązku nauki. Kara grzywny

0
Mławskie władze kontrolują czy dzieci i młodzież (do ukończenia 18 roku życia) chodzą do szkoły. Dotyczy to także dzieci ukraińskich zamieszkałych na terenie Mławy....

Pod siatką i pod bramką. Mławski Turniej Gier Zespołowych

1
Premierowa edycja Mławskiego Turnieju Gier Zespołowych przeszła do historii. Emocji nie zabrakło, młodzi sportowcy sprawdzili swoje umiejętności w dwóch konkurencjach. Piłkarki ręczne walczyły na...
kobieta wyjmuje kartę z portfela

Dają się nabrać na szybkie płatności

0
Trudno uwierzyć, że ktoś nie słyszał o włamaniach na konta użytkowników portalu społecznościowego i prośbach o pożyczkę, rozsyłanych z komunikatora przez hakera. Pomimo tego...

Rodzaje kredytów – jakie są? Najważniejsze informacje o popularnych świadczeniach

0
Kredyty to popularne produkty bankowe, które umożliwiają przypływ dodatkowej gotówki. Przy ich użyciu można uregulować rachunki, kupić nieruchomość, nowy samochód czy polecieć na wymarzone...
- REKLAMA -