sobota, 09 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościRodzaje kredytów – jakie są? Najważniejsze informacje o popularnych świadczeniach
- REKLAMA -
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Cena: 148 000 zł  / Miejscowość: Iłowo-Osada  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Rodzaje kredytów – jakie są? Najważniejsze informacje o popularnych świadczeniach

Artykuł sponsorowany

-

Kredyty to popularne produkty bankowe, które umożliwiają przypływ dodatkowej gotówki. Przy ich użyciu można uregulować rachunki, kupić nieruchomość, nowy samochód czy polecieć na wymarzone wakacje. Choć kredyt może pomóc spełnić marzenia, to przed jego zaciągnięciem trzeba dokładnie zapoznać się z różnymi typami świadczeń i wybrać ten odpowiedni. Jakie są rodzaje kredytów?

- R E K L A M A -

Zdolność kredytowa a uzyskanie kredytu bankowego

Zdolność kredytowa to podstawowy wyznacznik przyznania (lub nie) danej osobie świadczenia finansowego. Za jej pomocą bank określa, czy konsument będzie w stanie terminowo spłacić zaciągnięty dług. Co bierze się pod uwagę, wyliczając zdolność kredytową?

 • Historię kredytową – bank dokładnie weryfikuje wszystkie zaciągnięte wcześniej przez klienta pożyczki oraz sprawdza, czy zostały one bezproblemowo spłacone. Jeżeli w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) odnotowano jakiekolwiek zadłużenia lub negatywną historię kredytową, może to całkowicie przekreślić drogę danej osoby do ubiegania się o dodatkowe finanse.
 • Zakres dochodów – na wysokość udzielanego kredytu w dużym stopniu wpływa także wysokość regularnych dochodów; im są one większe, tym zwiększa się szansa na uzyskanie dużej sumy pieniędzy. Oprócz regularnych wypłat, do tej kalkulacji wliczane są wszystkie inne wpływy, takie jak np. emerytura.
 • Forma zatrudnienia – instytucje finansowe najbardziej preferują formę zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Mniej przychylnie patrzy się na osoby będące na samozatrudnieniu lub świadczące pracę w ramach umowy zlecenia.
 • Wysokość wydatków – banki zwracają uwagę na to, ile potencjalny konsument ma osób na utrzymaniu oraz jakie są jego miesięczne wydatki. Pozwala to precyzyjnie przekalkulować możliwość terminowych spłat rat.

Zdolność kredytowa determinuje otrzymanie jakiegokolwiek kredytu. Choć jej wyliczeniem zajmuje się ostatecznie bank, to przed przyjściem do placówki, warto samemu na własną rękę ją oszacować. Można to zrobić za pomocą specjalnego kalkulatora, który znajduje się pod tym linkiem: https://www.bankier.pl/smart/narzedzia/kalkulator-zdolnosci-kredytowej. Wystarczy wpisać swoje dochody netto, sumę rat innych zobowiązań finansowych, koszty utrzymania oraz wybrać okres spłaty i oprocentowania, a narzędzie w chwilę przeanalizuje dane i indywidualnie wyliczy zdolność kredytową.

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Jego główną zaletą jest to, że można spożytkować uzyskane w jego ramach pieniądze na wybrany przez siebie cel bez konieczności przedstawiania go w banku. Dzięki temu można pozyskać pieniądze na nowy sprzęt do domu, samochód, czy nawet na wyjazd w ciepłe kraje. Pożyczyć można bowiem nawet do 255 550 złotych, a to już jest duża suma gotówki, która umożliwi realizację wielu marzeń.

Aby go jednak uzyskać trzeba mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, która uwarunkuje sumę pożyczki. Oprócz tego zaciągnięcie kredytu gotówkowego wiąże się z różnymi dodatkowymi kosztami, przez które finalnie wzrasta całkowita kwota do spłaty. Są to prowizja, ubezpieczenie czy opłata przygotowawcza.

Czym dokładnie jest kredyt hipoteczny?

Ceny nieruchomości rosną, wskutek czego coraz mniej ludzi stać na to, by kupić mieszkanie lub dom bez dodatkowej gotówki. Aby móc zrealizować marzenie o własnych czterech kątach, można zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Aby go otrzymać również trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową oraz wkład własny, który zwykle wynosi od 10 do 20% pożyczanej kwoty. Jego okres spłaty, względem kredytu gotówkowego, jest bardzo długi – może wynosić nawet kilkadziesiąt lat. Powodem tego jest oczywiście także to, że kredyty hipoteczne opiewają na dużo większe kwoty.

Przed jego otrzymaniem trzeba mieć już wybraną nieruchomość, która służy jako zabezpieczenie banku przed oszustwem ze strony konsumenta lub, po prostu, nagłą niewypłacalnością. Cały proces związany z uzyskaniem takiego kredytu jest wieloetapowy – po drodze po wymarzone lokum trzeba przejść przez wiele formalności.

Kredyt konsolidacyjny – co trzeba o nim wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny znacznie różni się od gotówkowego czy hipotecznego, ponieważ pełni zupełnie odmienne funkcje. Polega on bowiem na połączeniu ze sobą różnych zobowiązań finansowych przez bank i umożliwienie spłacania ich w jednej, wspólnej racie. W taki sposób zmniejsza się suma dotychczasowych spłat wszystkich pożyczek.

Ponadto konsolidacja pozwala na połączenie kredytów pochodzących z różnych banków i innych instytucji finansowych. Dzięki temu można zmniejszyć miesięczne wydatki.

Co istotne, możliwe jest ubieganie się nie tylko o połączenie różnych zobowiązań, ale także o dodatkową gotówkę na dowolny cel. W takim przypadku klient ma uproszczony proces spłaty swojego długu, a dodatkowo może wydać pieniądze na wybrane zakupy bez informowania o tym banku.

Co powinno znajdować się w umowie kredytu bankowego?

Umowa kredytu bankowego to ważny dokument regulujący warunki i zasady udzielonego kredytu przez bank. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które powinny znaleźć się w umowie.

Po pierwsze, umowa powinna zawierać informacje dotyczące wysokości udzielonej pożyczki oraz jej oprocentowania. Kolejnym istotnym punktem jest określenie terminów spłaty oraz wysokości rat po to, by kredytobiorca dobrze wiedział, jakie wymagania w kontekście uregulowania rachunku stawia przed nim bank. Umowa powinna również zawierać informacje o ewentualnych prowizjach i opłatach związanych z kredytem.

Niezwykle ważne jest również określenie warunków wprowadzania zmian do obowiązującej umowy (takich jak dane kontaktowe, czy miejsce zamieszkania) oraz zasady działania w przypadku szybszej spłaty zadłużenia.

W prawidłowo sporządzonej umowie kredytowej powinny znajdować się także informacje dotyczące rozwiązania umowy oraz sposobu rozstrzygania ewentualnych sporów. Finalnie, taki dokument powinien być jasny, czytelny i zrozumiały dla obu stron, aby uniknąć nieporozumień i ewentualnych konfliktów w przyszłości.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Z OSTATNIEJ CHWILI. Otwarcie lodowiska w Mławie. Jest termin

0
Otwarcie lodowiska w Mławie. Jest termin. Mławskie władze zapraszają mieszkańców do obiektu na teren należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie na...

Może by się udało, gdyby nie monitoring

0
Widoczny na zdjęciach mężczyzna ukradł alkohol i artykuły spożywcze. Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę, powiadom policję. Posterunek Policji w Strzegowie prowadzi postępowania, dotyczące przestępstwa kradzieży...

Koczował na polu. Ryzykował życie, ażeby nie trafić do więzienia

0
Koczował na polu. Ryzykował życie, ażeby nie trafić do więzienia. Mławscy dzielnicowi, na podstawie informacji przekazanej przez wolontariuszy grupy „Zalewski Patrol”, odnaleźli koczującego na...

Zbiórka żywności w mławskich marketach

1
Uwaga! W piątek 8 grudnia i w sobotę 9 grudnia odbędzie się świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących. Wolontariuszy można będzie spotkać w wybranych marketach...
 • Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jednorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Dwupokojowe mieszkanie p. 44,5 m2-Iłowo-Osada
  Cena: 148 000 zł  / Miejscowość: Iłowo-Osada  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:

Sukcesy młodych wokalistów i muzyków

1
Wieloma sukcesami na forum ogólnopolskim mogą pochwalić się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Triumfy odniosły m.in....

Somsiady uciekają. Czwórka Jeziorskiego warta podium

0
Już tylko jedna drużyna zachowała miano niepokonanej w rozgrywkach Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. W meczu na szczycie Somsiady okazały się lepsze od konkurentów z...
monety

Na konta rodziców trafiło ponad 200 milionów złotych

0
Na konta rodziców i opiekunów na Mazowszu trafiło ponad 209 mln złotych w ramach świadczenia "Dobry Start". Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił blisko 1,4 mld zł...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Mikołajki Miejskie. Zabłysły światła na choince

0
Zabłysły światła na choince przed mławskim ratuszem w środę 6 grudnia podczas Mikołajek Miejskich. Chętnych podziwiających ozdobę, i pomagających w odliczaniu czasu do zapalenia...

Co to jest tankini? Odkryj komfort i styl w modzie plażowej

0
Tankini, idealne połączenie stylu i wygody, które zrewolucjonizowało świat mody plażowej. W tym artykule odkryjemy, co sprawia, że tankini jest tak wyjątkowe, od jego...

Żłobek w Sejmie?

0
Żłobek w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej? To jeden z pomysłów naszych parlamentarzystów, który wzbudza ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Niektórzy domagają się takich placówek (żłobków czy...

Luboń wart brązu. Husaria na podium

0
Hala w Luboniu była areną ogólnopolskich zawodów Winter Open w brazylijskim jiu-jitsu. Daleka podróż do Wielkopolski nie zaszkodziła reprezentantom mławskiej Husarii. Wrócili do domu...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx