Przyjdź do mławskiego muzeum. Obejrzyj tylko pięć eksponatów

0
223
Jeden z pięciu eksponatów, który jest bohaterem Dnia Wolnej Sztuki. Józef T. Balukiewicz, Dożynki 1855 r. / fot. MZZ

Mława jest jednym z 37 miast w Polsce, a Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej jednym z 89 muzeów i galerii, w których odbędzie się ósma edycja muzealnej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki.
Odbywa się ona raz w roku we wszystkich biorących w akcji udział instytucjach jednocześnie. Podczas akcji muzea proszą zwiedzających o skupienie się jedynie nad pięcioma wybranymi obiektami.
Dzień Wolnej Sztuki ma także pokazać uczestnikom, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a do oglądania eksponatów i obcowania ze sztuką nie jest niezbędna specjalistyczna wiedza czy wykształcenie.
Przed każdym dziełem będą stali pracownicy muzeum. Spróbują pobudzić do dyskusji i zainspirować do zastanowienia się nad tym, co jest widoczne na ekspozycji.
Po godzinie zwiedzający zostaną zaproszeni do sali muzealnej, aby porozmawiać o wrażeniach.
W mławskim muzeum będzie można obejrzeć m.in napierśnik husarski z XVII w. i obraz Wojciecha Piechowskiego „Satyra na krytykę”.

Akcja odbędzie się 21 kwietnia. Początek o 12.00. Wstęp wolny.KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię