Plenerowe kino w mławskim parku. Na ekranie film „Nietykalni”

0
389
- REKLAMA -

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mławie zaprasza w niedzielę, 27 maja do udziału w kolejnym Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością.

- REKLAMA -

Tegoroczne obchody tego dnia będą związane z projekcją filmu „Nietykalni” w ramach tzw. kina plenerowego na estradzie w parku miejskim. Projekcja rozpocznie się o godz. 20.30.

„Nietykalni” to francuski komediodramat z 2011 r. w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. Dziewięć tygodni po francuskiej premierze 2 listopada 2011 r. film stał się drugim największym hitem kasowym we Francji. Historia z filmu zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich nietykalnymi. Film został okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku 2011 we Francji, zdobywając 52% głosów w sondażu przeprowadzonym przez Fnac. „Nietykalni” otrzymali kilka nominacji do nagród. We Francji film został nominowany do nagrody César 2012 w ośmiu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i aktora. Omara Sy wyróżniono w kategorii Najlepszy Aktor.

Bezpośrednio przed projekcją filmu od godz. 18 organizatorzy zaplanowali wspólne gry i zabawy. Zapraszają do udziału w spotkaniu osoby niepełnosprawne, ich rodziny, znajomych oraz wszystkie osobom, które zechcą wspólnie spędzić z nimi ten dzień.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji