Plenerowe kino w mławskim parku. Na ekranie film „Nietykalni”

0
376

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mławie zaprasza w niedzielę, 27 maja do udziału w kolejnym Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością.

- REKLAMA -

Tegoroczne obchody tego dnia będą związane z projekcją filmu „Nietykalni” w ramach tzw. kina plenerowego na estradzie w parku miejskim. Projekcja rozpocznie się o godz. 20.30.

„Nietykalni” to francuski komediodramat z 2011 r. w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. Dziewięć tygodni po francuskiej premierze 2 listopada 2011 r. film stał się drugim największym hitem kasowym we Francji. Historia z filmu zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich nietykalnymi. Film został okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku 2011 we Francji, zdobywając 52% głosów w sondażu przeprowadzonym przez Fnac. „Nietykalni” otrzymali kilka nominacji do nagród. We Francji film został nominowany do nagrody César 2012 w ośmiu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i aktora. Omara Sy wyróżniono w kategorii Najlepszy Aktor.

Bezpośrednio przed projekcją filmu od godz. 18 organizatorzy zaplanowali wspólne gry i zabawy. Zapraszają do udziału w spotkaniu osoby niepełnosprawne, ich rodziny, znajomych oraz wszystkie osobom, które zechcą wspólnie spędzić z nimi ten dzień.

- REKLAMA -

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię