poniedziałek, 30 stycznia 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościParagon grozy w Mławie 
- REKLAMA -
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Cena: 350 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal użykowy na parterze - usługi, handel, biuro
  Lokal użykowy na parterze - usługi, handel, biuro
  Cena: 1 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Paragon grozy w Mławie 

-

Paragon grozy w Mławie – drożyzna coraz bardziej zauważalna. Mławianie zszokowani cenami, także w marketach, które handlują z zastosowaniem najniższych marż na rynku.

- R E K L A M A -

 

Paragon grozy w Mławie

Czytelniczka podzieliła się spostrzeżeniami na temat cen w Mławie.

– Ostatnie ceny w sklepach przyprawiają o ból głowy. Bochenek chleba kosztuje już około 4 złote. Za makaron trzeba już zapłacić 4 – 5 złotych. Do tego warzywa, owoce, mięso — relacjonuje kobieta.

Przedstawiła nam swój „paragon grozy”, jak się teraz nazywa te karteczki dokumentujące nasze zakupy. Okazuje się, że za zakupy, które mieszczą się w niezbyt dużej torbie, zapłaciła ponad 120 zł.

– Kupiłam trochę warzyw, nabiału, ryby mrożone, makaron, chleb i zapłaciłam 120 zł. Jak można się utrzymać – pyta retorycznie. – Czynsz za mieszkanie to wydatek kilkuset złotych miesięcznie, do tego prąd, gaz, opłata za telefon, internet i TV. Czyli podstawowe media w dzisiejszych czasach. Razem około tysiąca złotych z wynoszącej 2 363,56 zł netto mojej pensji. Zostaje 1360 zł, czyli na 10 siatek takich zakupów jak dziś, a miesiąc ma 30 dni. Nie wspomnę o zakupach leków, ubrań. Mieszkam samotnie, a co mają powiedzieć rodzice nawet gdy dostają 500 plus, czy osoby, które opiekują się chorym. Przydałby się na bieżąco aktualizowany informator, co i gdzie dziś najtaniej kupię i nie tylko z promocjami, ale i cenami regularnymi – przekazała nam Czytelniczka.

Obniżki VAT od 1 lutego, czy będzie taniej?

Temat drożyzny w sklepach już przed świętami zaczął dominować w rozmowach między mieszkańcami naszego kraju. Zauważył to rząd i wprowadził obniżkę VAT na paliwa. Ta interwencja okazała się mało skuteczna. Inflacja stała się najwyższa od 21 lat i oscylowała około 9%. Dlatego władze państwowe od 1 lutego wprowadziły kolejne obniżki VAT na żywność do 0% na okres przynajmniej pół roku. Te mają wejść w życie 1 lutego.

Zachęcamy do dyskusji o cenach w Mławie. Obniżki VAT od 1 lutego, ale czy będzie taniej?

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
MałA
MałA
1 rok temu

To co powiecie za gaz w mieszkaniu dostałam 5600 na rok… przy temperaturze w dzień 21 stopni a w nocy 20stopni…. wszystko pójdzie w górę… jeszcze chwila I bochenek chleba będzie kosztował 20 zł…

Werty
Werty
1 rok temu

Inflacja wina PIS czytam wasze posty i śmiać mi się chce ludzie gdzie wy żyjecie na jakim świecie czy nie widzicie że inflacja jest na całym świecie w każdym państwie mniejszą lub większą ale nie co ja piszę wg TVN tylko w Polsce gdzie indziej nie ma lub PiS rządzi na całym świecie rozdawnictwo napędza inflację a może zastanowicie się że przez pandemię to wszystko się zaczęło załamały się dostawy przestoje fabryk to jak dostawcy czegoś brakowało to zaczął podnosić ceny produktu finalnego i tak to się rozkręciło a do tego problemy z gazem a PiS to ma najmniejszy wpływ na ceny bo może zauważyliście że mamy wolny rynek Prawo podaży i popytu ma tu największy wpływ

Mławski Listonosz
Mławski Listonosz
1 rok temu

i tak dobrze, na poczcie 2100 do reki ;( 1300 wynajem, 250 czyns, rachunki media 200 w kieszenie 1360 to luksus

Karol
Karol
1 rok temu

Według sondaży Mlawa to Powiat Pisowy
Zobaczcie statystki gloswan jak wypadają Gminy i Powiat Mławski. Sam Pis . Czarno na białym
Statystyki sa dostępne w Internecie i kady moze srawdzic Pseldo Mławie swoja wioskę
Pozdrawiam

Jan
Jan
1 rok temu

Dalej głosujcie na PIS to bedzie jeszcze drożej. Nie można bezmyślnie rozdawać pieniędzy na prawo i lewo. Rozdawnictwo i dodrukowywanie pieniędzy zawsze kończy się wiekszą inflacją. Ja bardzo bym chciał aby cena chleba utrzymała się na 4 zł ale tak nie będzie. Bo przecież podwyżki za prąd i gaz również swoje zrobią. I co powiecie wina Tuska, tylko on już nie rządzi ponad 7 lat. Pis ma pełno władze i to on jest za to odpowiedzialny. W tej chwili kto by nie przejął władzy będzie bardzo cieżko zapanować nad bałaganem który stworzył PIS.

ZatroskanyStudent
ZatroskanyStudent
1 rok temu

Ja serdecznie we wstępie witam i przesyłam pozdrowienia każdemu, kto czyta mój wpis.
Czy tylko mnie smuci to, że na każdym kroku ludzie piszą:”Wina PiSu”, z kolei tamci odpowiadają:”Za PO było gorzej”, a może by tak przestać całe życie głosować na jedno w koło tylko dać szansę komuś nowemu?
Ja rozumiem, każda partia jest nieodpowiednia, jednakże te dwie to naprawdę przeżytek i manipulacja wymieszana z hipokryzją. Ilu polityków, którzy byli w PO jest teraz w PiS i odwrotnie…?
Ludzie, obudźmy się wszyscy, jeszcze nie jest za późno…
Pozdrawiam, zdrowia życzę. Tego psychicznego również.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  ZatroskanyStudent
1 rok temu

Masz rację. Tyle tylko, że nie ma tak naprawdę żadnej partii, której można by było zaufać, która ma jakiś program trzymający się kupy, która proponuje jakieś uczciwe, wiarygodne rozwiązania. Jest tylko pis, który ma dostęp do naszych pieniędzy i przekupuje wyborców socjale, samochodami strażackimi i innymi darowiznami (zaznaczam z naszej kasy) i jest PO , która szuka tylko nieścisłości, przekrętów itp, a reszta milczy. Te dwa giganty nie mają sobie równych.Jedna skrajnie prawicowa tylko się miota jak węgorz, ale akurat gdyby ta partia doszła do rządów byłabym naprawdę przerażona, bo ich poglądy są tak skrajne, że „strach się bać”.

Jan
Jan
Odpowiedź do  ZatroskanyStudent
1 rok temu

Przepraszam. Ale widząc jak PIS niszczy cało gospodarke. Jak również stosunki dyplomatyczne z innymi krajami. Przez ich upór wstrzymane są wypłaty z Uni Europejskiej przeznaczone na odbudowe gospodarki po pandemii. Skłócili nas ze Stanami Zjednoczonymi bo nie podoba im się TVN. Do dziś upolityczniona rada nie udzieliła koncesji TVN7 i w lutym stacja może zniknąć. Widząc to wszystko chyba mam prawo krytykować PIS bo to ich wina. Ta partia nie potrafii nic zrobić dobrze.

Lolo
Lolo
1 rok temu

Jak ktoś z was głosował na pis to teraz głowy w dół i płacić dwa razy więcej i nie stękać sami wybraliście ja na nich nie głosowalem i nie zamierzam płacić za wasze błędy. A na wyborach znowu wam coś obiecają i to pyknięcie jak pelikany a później wam 3x więcej zabiorą

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Rząd na banerach wipisuje najtańsze paliwo mamy w europie prąd i inne media. Tylko zapomina ze mamy też najniższa minimalną wypłatę w europie. Względem najniszej krajowej pensji to ceny mamy są najwyższe w Europie.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mławianin
1 rok temu

Średnia krajowa też jest chyba najniższa w Europie, albo jedna z najniższych.

wkurzona
wkurzona
1 rok temu

podwyżki są i będą, to wynik wyborów ludzi łatwowiernych i biorców socjalów. Przecież na obecną władzę głosowali biorcy, w ogromnej większości mieszkańcy wsi oraz ludzie małych miast takich miast jak Mława oraz wierni KK. Obiecali Wam Polskę w ruinie, dotrzymali słowa, skąd zatem takie rozżalenie. każdy wyborca pisu jest winien przeprosin tym, którzy przez (Wasze głosy) ponoszą konsekwencje tych obłąkanych nieudaczników. Mieliście krainę miodem płynącą ale pozwoliliście wmówić sobie winę Tuska. jak stado b… bezmyślnie słuchaliście wariatów i hohsztaplerów- a ten bajzel to Wasza wina. Ale jak znam życie to Polak i po szkodzie głupi.

Stasiek
Stasiek
Odpowiedź do  wkurzona
1 rok temu

Polska w ruinie – to nie była diagnoza tylko prognoza !

Lupa
Lupa
1 rok temu

Brawo PiS…. Oni podwyżki pensji sobie już dali …. Nam podwyżki cen w sklepach . Im nigdy nie zabraknie….Nam….hmmmm

Zasadniczo Dyzma
Zasadniczo Dyzma
1 rok temu

a jakie to ma znaczenie jak zarabia 10 tyś , nawet przy zarobkach 5 a nawet 4 na rękę jest to bez znaczenia .

wkurzona
wkurzona
1 rok temu

podwyżki są i będą, to wynik wyborów ludzi łatwowiernych i biorców socjalów. Przecież na obecną władzę głosowali biorcy, w ogromnej większości mieszkańcy wsi oraz ludzie małych miast takich miast jak Mława oraz wierni KK. Obiecali Wam Polskę w ruinie, dotrzymali słowa, skąd zatem takie rozżalenie. każdy wyborca pisu jest winien przeprosin tym, którzy przez (Wasze głosy) ponoszą konsekwencje tych obłąkanych nieudaczników. Mieliście krainę miodem płynącą ale pozwoliliście wmówić sobie winę Tuska. jak stado b… bezmyślnie słuchaliście wariatów i hohsztaplerów- a ten bajzel to Wasza wina. Ale jak znam życie to Polak i po szkodzie głupi.

Milka
Milka
Odpowiedź do  wkurzona
1 rok temu

Gdzie była ta kraina miodem płynąca ? Haha

Lolo
Lolo
Odpowiedź do  Milka
1 rok temu

Było lepiej nie oszukujmy sie nie było takiego rozwalania pieniędzy podatnikow i tak nieudolnej walki z inflacja . Każda partia ma swoje czarne owce ale to co jest w pis to dramat dno i trzy metry mułu

Werty
Werty
Odpowiedź do  Lolo
1 rok temu

Wiesz może nie było rozdawania bo zacytuję klasyka pieniędzy nie ma i nie będzie po co wspomóc ludzi potrzebujących lepiej samemu i mafie niech doją głupich baranów niż dać dzieciom to co było kiedyś za platformersów a dziś to nawet szkoda porównywać lepiej niech to nigdy nie wróci bo dla Polaków nic dobrego

Michał
Michał
Odpowiedź do  Milka
1 rok temu

Chciałbym przypomnieć, że za rządów PO-PSL była deflacja, a nie jak teraz inflacja na poziomie 8,6%, która wymknęła się spod kontroli obecnie rządzącym. Wszystkie triki że zmniejszaniem VAT, akcyz to jest tylko „łapanie tonącego za brzytwę”.
I tak to jest wina wszystkich omamionych przez PIS cudowna „redystrybucją pieniądza” jak to nazywali w kampanii przedwyborczej.
Płaczcie i płaćcie, na co głosowaliście. Ja sobie nie mam nic do zarzucenia w temacie wyborów parlamentarnych. Przez taki Wasz wybór my też ponosimy dziś tego konsekwencje. Efekt jest taki, że nawet jak przyjdzie ktoś inny do władzy to będzie musiał zacząć od cięcia kosztów wszystkiego, bo inaczej tego nie uratuje, co spaprał ten rząd prze te parę lat.

Ober
Ober
1 rok temu

Dlatego warto wstrzymać się z większymi zakupami. A zachłanni chciwcy pójdą po rozum do głowy. Jeśli nie to będą musieli zlikwidować działalność.Ober

Stasiek
Stasiek
Odpowiedź do  Ober
1 rok temu

Mniejsze też kosztują

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Ober
1 rok temu

Ooo, tak w tvpis mówili?

POTS
POTS
1 rok temu

Co za bzdury. Jest drożej, ale bez przesady. Bochenek chleba można kupić w K po 1,78zl.(baltonowski-bardzo dobry) Ba jest i taki po 4zl, kwestia wyboru. Makaron 4zl…ale jakie opakowanie…?ile g…? Trzeba kupować z głową i na promocji. A informator jest dostępny…to „łowcy okazji”.

...
...
Odpowiedź do  POTS
1 rok temu

Nikt z drugiego końca miasta nie będzie leciał do K po chleb nie sądzisz?

Michal
Michal
1 rok temu

Ale co to jest te 500 plus. Mleko, pieluchy, kaszki są coraz droższe. Jeszcze niech dziecko zachoruje go już w ogóle jest tragedia. Do lekarza dostać się w weekend nie ma szans, nasz szpital go szpital na swirusa. Udałam się do lekarza prywatnie. 200 zł wizyta, 73 antybiotyk, maść, i żel 34 zł. Ponad 300 zł na jedną wizytę. Więc niech każdy sobie zda sprawę, że te 500 plus to jest nic.

XYZ
XYZ
Odpowiedź do  Michal
1 rok temu

Jeśli nie masz stabilnej sytuacji finansowej to nie decyduj się na dziecko… Bo nikt Twoich dzieci nie będzie utrzymywał.

Pola
Pola
1 rok temu

Mamy wspaniały rząd. Rząd wprowadza tarcze przeciwko czemuś co zrobił sam. Hahaha inflacja przez kogo ? Drożyzna dzięki komu? I teraz tarcze ? Śmiech na sali. Zwykli ludzie uwierzą że coś robią no bo coś obniżają. Ale co obniżaja? Nie obniżają nic. Ceny idą do góry i suma summarum zapłacimy więcej z niby obniżka niż przed .

Trzeba powoli zaczac pakować torby i uciekac z tego kraju. Bo czeka nas druga Grecja albo Turcja.

Pik
Pik
Odpowiedź do  Pola
1 rok temu

Drożyznę i wysoką inflację mamy w całej Europie, czy tam też rządzi PiS? Chyba nie… Możesz uciekać z Polski, tylko pytam gdzie? Do Hiszpanii z prawie 20% bezrobociem…
Eh, powtarzacie te dyrdymały co wam wciskają w TV np. **N. Wystarczy trochę ruszyć szare komórki i samemu dojść do pewnych wniosków.

Lolo
Lolo
Odpowiedź do  Pik
1 rok temu

Dobrze że w tvpis ci prawdę powiedzą xD

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Pik
1 rok temu

Widać jak ty ruszasz te szare komórki 😀 i łykasz wszystko jak pelikan, czyli te dyrdymały, które wciskają ci w t tvpis. Jesteś żałosny pisząc te brednie.

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Prawidłowo. Będziecie jedli surowe ziemniaki a na kolanach pójdziecie głosować na PiS . Takich cwaniaków w rządzie to jeszcze nie mieliśmy. Rzucili parę złotych ciemnocie i wybory wygrane. Tylko kto za to wszystko zapłaci….Miliony złotych wydają nie potrzebnie a my ciemny naród robimy składkę na to.

Lolo
Lolo
Odpowiedź do  Wojtek
1 rok temu

Weź to powiedz elektoratowi PiS to zaraz z Tuskiem wyjadą. Stonoga dobrze mówił „nikt was tak nie wyr…”

Sprawdź, jak wypełnić druk IN-1!

0
Dopełnianie formalności związanych z podatkiem od nieruchomości nie zawsze jest łatwe. Wszystko przez dość nieoczywiste pola formularza IN-1. Jak wypełnić tę informację? W jakim...
policja na drodze zimą

Na siódemce warstwa lodu. Katastrofalne warunki drogowe

1
Czytelnicy alarmują! Na siódemce zalega warstwa lodu. Katastrofalne warunki na drogach w Mławie i okolicach. Czytelnicy alarmują o trudnościach z dojazdem na drodze wojewódzkiej...

Silniki przemysłowe AC i DC

0
Specjalne, zaawansowane technologicznie i mocne maszyny znajdują zastosowanie w wielu branżach, m.in. rolniczej, budowlanej czy morskiej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zaangażowania specjalistycznych sprzętów,...
Rekordowa kwota WOŚP w Mławie i w całej Polsce [RELACJA]

Rekordowa kwota WOŚP w Mławie i w całej Polsce [RELACJA]

1
Relacjonowaliśmy dla Państwa 31. Finał WOŚP w Mławie. Jak informowaliśmy już wczoraj, w Mławie zebrano rekordowe 207 tys. 821 zł i to jeszcze nie...
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …

Niebezpieczny poranek na drogach

0
Jak od wczoraj (tj, niedzieli 29 stycznia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na znacznych obszarach Polski - w tym w powiecie mławskim...

Powrót Odillona. Mateusz i testowany z dubletem

20
Za reprezentantami Mławianki wyjątkowo pracowita sobota. Rozegrali dwa mecze kontrolne, goszcząc na swoim boisku konkurentów z Brodnicy i Wikielca. W drugim spotkaniu swoje umiejętności...
telefon

Nabrała się na „wysyłkę z firmy kurierskiej”

0
Przydarzyło się to mieszkance innego terenu, lecz dotyczy każdego z nas. Kobieta straciła pieniądze podczas próby sprzedaży mebla, straciła pieniądze. Oszuści posłużyli się historyjką...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
wypadek z rowerzystką

Nawet jeden błąd może kosztować

0
Do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło 26 stycznia w Ciechanowie na ul. Śmiecińskiej. Według policji kierujący samochodem 26-letni mieszkaniec powiatu mławskiego uderzył w...

Dziś 31. Finał WOŚP w Mławie

0
Dziś w niedzielę 29 stycznia 31. Finał WOŚP. Największa orkiestra świata zagra także w Mławie. Sztabowcy zapraszają do Mławskiej Hali Sportowej od godziny 14,...

Zestaw do pielęgnacji włosów — co powinien zawierać?

0
Zestawy do pielęgnacji włosów wchodzą obecnie w skład ofert wielu sklepów z kosmetykami. Klientki pokochały je za ich praktyczność i różnorodność. Dzięki zestawom do...

Fotografia reklamowa w 360 stopniach – chwilowa moda czy nowy standard?

0
Zdjęcia produktowe w pełnym obrocie stały się popularne w ostatnim czasie, dając konsumentom możliwość obejrzenia produktów z różnych perspektyw. Technologia ta jest szczególnie przydatna...
- REKLAMA -
33
0
Przejdź do komentarzyx
()
x