piątek, 30 września 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościOd dziś ferie. Będą kontrolować
- REKLAMA -
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Od dziś ferie. Będą kontrolować

-

Fere zimowe w województwie mazowieckim rozpoczynają się dziś (od 31 stycznia do 13 lutego br.). Służby i inspekcje z Mazowsza zapowiadają wzmożone działania w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz turystów. W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2022” przeprowadzą liczne kontrole w zakresie m.in.: sprawdzania miejsc zorganizowanego wypoczynku czy sprawności technicznej autokarów.

- R E K L A M A -

 

Od dziś ferie. Będą kontrolować

Kuratorium Oświaty w Warszawie przypomina, że przed wybraniem zimowiska lub półkolonii, należy sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Każdy organizator wyjazdu zobligowany jest zgłosić wyjazd krajowy w bazie wypoczynku na minimum 21 dni przed rozpoczęciem zimowiska. Natomiast w przypadku półkolonii lub wyjazdów zagranicznych zgłoszenia należy dokonać na minimum 14 dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić korzystając z formularza online zamieszczonego na stronie www.wypoczynek.mein.gov.pl. W bazie wypoczynku do publicznej wiadomości udostępnione są zgłoszenia, które spełniły wszystkie wymagania formalne określone przepisami prawa, m.in.: termin wyjazdu, lokalizacja oraz ramowy program wypoczynku. Ponadto, na stronie www.wypoczynek.mein.gov.pl, rodzice i opiekunowie mogą zweryfikować, czy wypoczynek ich dzieci został zgłoszony do Kuratorium i czy uzyskał akceptację Kuratora (został umieszczony w bazie wypoczynku).

Kuratorium Oświaty sprawdzi zgłoszenia organizatorów pod kątem: zapewnienia uczestnikom dostępu do opieki medycznej, posiadania odpowiednich kwalifikacji przez kadrę opiekującą się dziećmi, spełniania przez obiekt wymagań ochrony przeciwpożarowej, natomiast służby sanitarne podczas ferii będą kontrolować miejsca wypoczynku pod kątem jakości żywienia, bezpieczeństwa i higieny, programu zajęć.

W sytuacji jakichkolwiek nieprawidłowości organizacyjnych informację o nich można zgłaszać kuratorowi oświaty lub innym upoważnionym służbom (komenda powiatowa/miejska Państwowej Straży Pożarnej, państwowy/powiatowy Inspektor Sanitarny, Policja). Za zorganizowanie wypoczynku bez zgłoszenia grozi kara grzywny.

Szczegółowe informacje, porady dotyczące zimowego wypoczynku na Mazowszu oraz wytyczne dla organizatorów są dostępne na stronie internetowej Kuratorium Oświaty
w Warszawie, w zakładce Bezpieczne ferie – Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Bezpieczeństwo w trakcie podróży i na drodze

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, a szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek policjanci będą m.in.: zwracać uwagę kierującym na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stan techniczny pojazdu, bezpieczeństwo pasażerów, koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu, w tym zagrożenia związane z korzystaniem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Pieszym, w tym dzieciom i młodzieży, funkcjonariusze będą przypominać o zagrożeniach związanych m.in.: z nieostrożnym wejściem na przejście, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez ulicę. Dodatkowo będą uświadamiać o potrzebie korzystania z odblasków.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Wykaz punktów kontroli autobusów w załączniku poniżej.

„Bezpieczny Autobus” to uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji e-usługa (www.bezpiecznyautobus.gov.pl), która pozwala w łatwy i szybki sposób sprawdzenia podstawowych danych na temat autokaru, którym planowana jest podróż.

Od 28 stycznia br. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji (WRD KSP) wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Radomiu Oddział Warszawa (ITD), będzie prowadził kontrole autokarów zorganizowanych grup wycieczkowych na parkingu samochodowym przy hali widowiskowo-sportowej „TORWAR” przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Organizatorzy wyjazdów i rodzice zawsze mogą poprosić kierowców
o okazanie protokołu takiej kontroli, aby mieć pewność, że dzieci będą podróżować sprawnym pojazdem, a wiozący je kierowca posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podstawowe dane na temat autokaru, którym planowana jest podróż można sprawdzić na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu w wyszukiwarkę uzyskamy informacje nt.m.in.: ważności badań technicznych, aktualnego OC oraz czy pojazd jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać bezpłatnie.

Bezpieczeństwo epidemiologiczne

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, służby cały czas przeprowadzają kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych, restauracjach, hotelach, klubach, siłowniach i stokach. W województwie mazowieckim od listopada 2021 r. zostało przeprowadzonych ponad 10 000 kontroli.


Bezpieczeństwo pożarowe

Państwowa Straż Pożarna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach, podczas pobytu w hotelu lub pensjonacie. Przebywając w obiektach wypoczynku poza miejscem zamieszkania pamiętajmy aby sprawdzić plan ewakuacji z obiektu. Dowiedzmy się też gdzie znajduje się wyznaczone miejsce zbiórki na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia dla zdrowia lub życia. W naszych domach pamiętajmy
o dokonaniu okresowych, obowiązkowych, przeglądów instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł ostrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte powierzchnie stawów, jezior i rzek. Takie miejsca są zawsze niebezpieczne, szczególnie dla dzieci, które pozostają w miejscach swojego zamieszkania, gdzie nie ma możliwości korzystania ze zorganizowanych form wypoczynku.

Jeśli zauważysz osobę tonącą

 • Jeśli usłyszysz trzeszczenie lodu, nie zatrzymuj się, ale natychmiast zawróć w kierunku brzegu. Zwróć również uwagę pozostałym użytkownikom o potencjalnym niebezpieczeństwie.
 • Jeśli zauważysz osobę tonącą, w pierwszej kolejności zaalarmuj służby ratunkowe tj. straż pożarną (112) lub pogotowie ratunkowe (tel. 999 lub 112).

Państwowa Straż Pożarna apeluje również o niezjeżdżanie na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i obszarów wodnych oraz niedoczepianie sanek do samochodu czy innego pojazdu mechanicznego.

 

NUMERY ALARMOWE I INTERWENCYJNE

112 – numer alarmowy

997 – Policja

999 – Pogotowie Ratunkowe

Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Radomiu – tel. 48 363 51 87

Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie – tel. 22 551 24 00

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Warszawie – tel. 22 863 90 12

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie – tel. dyżurny 502 171 171

(w sprawach interwencji Oddziału HDiM 22 690 20 01 (06) w. 124; pn./pt. w g. 7:30-15:00).

Źródło: Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Biedronka surowo ukarana

0
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wygrał sądową batalię z właścicielem Biedronki. Orzeczenie sądu nakłada na sieć handlową obowiązek zapłaty 115 mln zł kary. Należy...
elektrownia,

Ceny prądu zamrożone. Sprawdź limity

0
Przez cały 2023 rok ceny prądu mają wynosić tyle, co w 2022 roku. Jest to rozwiązanie dla wybranej grupy odbiorców. Ustalono limity ilościowe zużycia...
prezentacja podczas sesji

8 milionów na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty

0
Mławski samorząd uzyskał niemal 8 milionów złotych na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty dla mieszkańców. Nadal można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego i dodatku...

CAD/CAM/CAE – gdzie kupić oprogramowanie NX?

0
System NX jest najbardziej efektywnym i nowatorskim rozwiązaniem do opracowywania innowacyjnych wyrobów, tworzenia analiz inżynierskich oraz zwiększenia wydajności produkcji. Z powodzeniem sprawdza się m.in....
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
delegacja z Niemiec

Miasto Viernheim przekazało Mławie kolejne pieniądze

0
Mława otrzymała znaczące wsparcie od zaprzyjaźnionego miasta. Viernheim – niemieckie miasto partnerskie Mławy – przekazało naszemu samorządowi kolejną pomoc finansową dla osób dotkniętych wojną w...

Korony remis na szczycie. Przełamanie Tamki

0
Piłkarze szydłowskiej Korony utrzymali się na prowadzeniu w lidze okręgowej. W meczu na szczycie wrócili z punktem z trudnego wyjazdu do Ostrowi Mazowieckiej. Natomiast...
nauczyciele i maturzyści

Maturzyści nagrodzeni, nauczyciele awansowani [ZDJĘCIA]

0
Nauczycielskie awanse, nagrody dla maturzystów wręczono podczas ostatniej sesji rady powiatu w czwartek 29 września.  Maturzyści nagrodzeni, nauczyciele awansowani Starosta Mławski Jerzy Rakowski wręczył nauczycielom...
- REKLAMA -

Wypadek na S7. Ranny mężczyzna

1
Na trasie S7 (obwodnica Strzegowa) wczoraj, przed południem, doszło do potrącenia znajdującego się poza pojazdem mężczyzny. Wypadek na S7. Ranny mężczyzna Volkswagen stał na pasie awaryjnym...
100-latka

Praca i jeszcze raz praca receptą na długowieczność mławianki

0
Praca, praca i jeszcze raz praca receptą na długowieczność mławianki Franciszki Józefy Łoskot, która w środę skończyła 100 lat.    Praca i jeszcze raz praca receptą...
motocykliści

Z Mławy wyjechało 80 motocyklistów [ZDJĘCIA]

0
Mławska Grupa Motocyklowa „Moto-Mława” w niedzielę 25 września licznie uczestniczyła w XIV zakończeniu sezonu motocyklowego w Niechłoninie (wieś sołecka położona w województwie warmińsko-mazurskim, w...

Sztafety do celu. Pod okiem olimpijczyka

0
Po raz drugi w historii klub pływacki Marlin Mława był organizatorem ogólnopolskich zawodów drużynowych pod patronatem burmistrza Mlawy Sławomira Kowalewskiego i prezesa WOZP Pawła...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx
()
x